2020 سالی است که ما فراموش نمی کنیم. در سال های آینده ، او میراثی از خود به یادگار خواهد گذاشت که بر جنبه های مختلف زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد. بر گام های اجباری به سمت دیجیتالی شدن از زندگی ما ، به عنوان مثال ، آنها روشهای جدیدی برای کار و یادگیری ، اما همچنین روشهای اجتماعی آورده اند ، که حتی با بازگشت به شرایط عادی نیز به طور کامل از آنها برنخواهیم گشت. همچنین در این مورد متقاعد شده است جیانفرانکو لانچی، یک مدیر ایتالیایی با سابقه بین المللی عالی در نام های بزرگ فناوری ، اکنون رئیس شرکت چند ملیتی لنوو. مهندس 67 ساله با خدمات پیک چشم انداز او برای سال جدید. از یک طرف ، ادامه کارهای هوشمندانه کار و یادگیری از راه دور ، البته به روشی کاهش یافته ، و از سوی دیگر ، آنچه با ورود نهایی 5G اتفاق خواهد افتاد. با اولین پیامد مهم: “منwi-fi خانگی به تدریج بی فایده خواهد شد و خود را در سقف پیدا کنند.

مهندس ، پس از چنین سال پیچیده ای در سال 2021 چه اتفاقی خواهد افتاد؟
یک چیز قطعی است ما هرگز به وضعیت قبل از 2020 باز نخواهیم گشت.، به خصوص هنگامی که صحبت از یادگیری و کار در خانه می شود. حالا دیگر خسته شده ایم ، دیگر تحملش را نداریم. اما حتی وقتی واکسن داریم و از تونل خارج می شویم ، فکر می کنم این فرم های هوشمند ادامه پیدا کنند. این بخشی از کار عمودی و مشق شب ، 1 یا 2 روز در هفته خواهد بود. این بیشتر منجر به راه اندازی مجدد رایانه های شخصی می شود: همه ما یکی دو نفر در خانه داشتیم ، کاملاً بدون آنها نبودیم. اما ما بیشتر کارهای خسته کننده با آن انجام می دادیم: اکسل و پاورپوینت ، مواردی از این دست. برای بقیه یک گوشی هوشمند وجود داشت. با همه گیری ، متوجه شدیم که تلفن کافی نیستو اینکه هر یک از اعضای خانواده به رایانه یا رایانه لوحی احتیاج دارند. و بنابراین رایانه ها نیز در حال تغییر هستند و در آینده حتی بیشتر نیز تغییر خواهند کرد: آنها دارای ویژگی هایی خواهند بود که از برخی جهات مانند یک گوشی هوشمند به نظر می رسند ، دارای یک دوربین صوتی و تصویری عالی ، باتری حداقل 8-10 ساعت. و البته ، این تلفن همیشه مانند یک تلفن به شبکه متصل خواهد شد ، احتمالاً به یک شبکه با پهنای باند کافی برای پشتیبانی از همه کارهایی که باید انجام شود ، متصل است.

این شبکه است: غالباً سیلاب می رود و تمام خانواده به هم متصل هستند. در حال حاضر 5G وجود دارد.
طی چند سال آینده وارد می شود ، اکنون گسترش آن با شیوع همه گیر کاهش یافته است ، اما وقتی اینجا در میان ما باشد ، به عنصری بسیار مهم تبدیل می شود که کل اقتصاد دیجیتال اندکی در آن چرخش خواهد کرد. پهنای باند که بله ، امروز به عنوان نان عمل می کند. وقتی ما در 5G متصل شویم ، احتمالاً همان wi-fi در اتاق زیر شیروانی قرار می گیرد ، زیرا اتصال بهتری نسبت به خانه خواهیم داشت. و از طریق یک هاب خانگی ، آن را توزیع خواهیم کرد تا همه موارد مورد نیاز ما را پوشش دهد. این اتفاق فردا رخ نخواهد داد ، اما یک تغییر دریایی خواهد بود: سخت افزار مهم است اما اتصال از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا در غیر این صورت چیزی برای استفاده از دستگاه های قدرتمند ما وجود نخواهد داشت.

اگر به طور دائم به محل کار خود در دفتر برنگردید ، ظاهر محل کار نیز تغییر می کند.
اگر بخشی از هفته کاری را در خانه سپری کنیم ، شاهد تغییراتی در دفاتر خواهیم بود. اتاق جلسات بی فایده خواهد شد ، فقط ایستگاه وجود دارد و سپس فضاهای مناسب برای انطباق زمانی که لازم است مقایسه های چهره به چهره انجام شود. و در اینجا سخت افزاری که ما برای کار استفاده می کنیم باید تغییر کند. کامپیوترهای رومیزی دیگر چندان منطقی نخواهند بود ، ما فقط لپ تاپ خواهیم داشت. حتی مانیتورها باید قابل حمل باشند ، من نمی گویم که مانیتورهای انعطاف پذیر بلافاصله وارد خواهند شد ، زیرا ساخت مانیتورهای بزرگ چند سال بیشتر طول می کشد. E حافظه PC نیز منسوخ می شود، همه چیز در ابر خواهد بود ، بنابراین مواد کار ما همیشه در دسترس هستند. بنابراین ، سیستم های کنترل دسترسی مختلفی در محل کار مورد نیاز خواهد بود: ما یاد گرفته ایم که لمس چیزها خطرناک است – و مردم این را به خاطر می آورند – بنابراین ما همچنین به اتوماسیون بیشتری نیاز خواهیم داشت ، با شناسایی چهره در تمام محل کار

بنابراین ، مدارس ، کلاسها برای تغییر طراحی شده اند.
به عنوان دانشجو ، ما همیشه عادت داشته ایم که به کلاس های درس خود برویم ، اما اگر در هفته هفته حضور 100 درصدی نباشد ، حتی در اینجا می توانیم فضاها را بهینه کنیم. کلاسهای مشترک بیشتری وجود خواهد داشت ، به درستی توانبخشی می شوند و کل مدرسه به گونه ای دیگر اداره می شود. همچنین بر اساس کمک های مالی دانشجویان جدید:هر دختر و پسر همیشه باید به وسیله خودشان مجهز باشند، هرکدام خودش بنابراین در مدرسه ، بلکه در خانه نیز از آن استفاده کنید. در جاهایی که درسهای آنلاین باید متفاوت از دروس حضوری باشد ، نه فقط جابجایی ، که اکنون اتفاق می افتد. تهیه نرم افزار کاملاً متفاوت با استفاده از محتوای خارجی و افرادی که به صورت دیجیتالی در مدرسه معرفی می شوند ، ضروری است. تبلت یا لپ تاپ آنها مانند کتابی می شوند که همیشه با خود حمل می کنند در پوشه ها و باید از آنها به خوبی محافظت شود و همچنین تا حدودی توسط معلمان مدیریت شود تا بتواند كارهایی را كه دانش آموز انجام می دهد كنترل كند.

اما آیا فکر کردن در مورد آینده فقط به عنوان یک ریموت دیجیتال یک شکست غم انگیز نیست؟ در مدرسه ، هم در محل کار و هم در زندگی.
کاملاً بله ، من معتقدم بازگشت به کارهای شخصی ضروری است ، ما مجبور شدیم به سمت دیجیتال برویم ، اما اگر به صورت حضوری انجام شود ، هر کار کاملاً اثربخشی متفاوتی دارد. اما ما برعکس آن را یافتیم بعضی از کارها ، اگر در خانه ، به صورت آنلاین انجام شود ، حتی بهتر کار می کند. ما به چندین روش آموخته ایم که به لطف دیجیتال بهینه سازی کنیم. بنابراین ، ما می توانیم تشخیص دهیم چه کاری بهتر است در حضور انجام شود و چه کاری را می توان از راه دور انجام داد. با گفتن این جمله ، من متقاعد شده ام که نباید از 70٪ کار و آموزش حضوری پایین بروید. به نظر من واقعاً این یک محدودیت است ما هرگز نباید بیش از یک یا دو روز در هفته فاصله داشته باشیم.

1 ژانویه 2021 (تغییر از 1 ژانویه 2021 | 15:25)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *