آثاری که از حملات زمان نجات یافته ، ایمن شده و سپس در زیر لایه های بافتی که از آنها محافظت می کند قابل شناسایی نیستند ، اما به لطف شهود پروفسور جیووانی رومانو ، دانشمند ، ناظر پیشین پیدمونت ، که در شب کریسمس ناپدید شد ، دوباره کشف می شود. تاریخچه جدولهای گمشده صومعه ای وزولانو، دو اثر چوبی از اواخر قرن پانزدهم ، که برای دهه ها در آزمایشگاه مرمت خانواده نیکولا در آرامنگو (آستی) نگهداری می شد ، و به رسمیت شناخته شده از کلیسای سانتا ماریا دی وزولانو است.

هدف این است که مرمت را به پایان برسانیم و سپس دوباره در معرض دید عموم قرار دهیم ، ابتدا برای نمایشگاهی در پالازو ماداما – شبکه ای از Dpcm آینده – و سپس به موزه ای در تورین منتظر می ماند تا بتواند آنها را به وزولانو برگرداند. با این حال ، برای دستیابی به این هدف ، ابتدا لازم است که با مناقصه های جمع آوری شده توسط انجمن La Cabalesta به رقم 20 600 یورو برسیم (اطلاعات در مورد polomusealepiemonte.beniculturali.it). ما امروز در ساعت 16.30 بعد از ظهر با کنفرانسی با حضور مدیر منطقه ای موزه های پیدمونت ، انریکه پیج ، مدیر آبادی والنتینا باربریس ، سپس روبرتا بیانچی ، رئیس آزمایشگاه مرمت اداره منطقه ای موزه های پیمونت ، در مورد این موضوع بصورت آنلاین صحبت خواهیم کرد. و رئیس La Cabalesta ، Maurizio Pistone (لینک برای شرکت در وب سایت دولت منطقه).

اِتزولانو ابی
اِتزولانو ابی

برای Vezzolano کمی سنت است – کارگردان Barberis را به یاد می آورد – زیرا در طول کریسمس مجموعه ای از این نوع را راه اندازی می کنیم. فعالیتی که نه سال پیش برای کار در L’Aquila آغاز شد و سپس برای مداخلات در Vezzolano ادامه یافت. این بار اما هدف بلند پروازانه تر از نظر اقتصادی است. باربری می گوید این میزها محجبه بودند و بنابراین ناخوانا بودند. وقتی آنها هنوز از ارزش بالایی برخوردار نبودند ، همانطور که اکنون می دانیم ، آنها به دلیل محافظت توسط سانتا ماریا دی وزولانو منتقل شدند. آنها سپس به نیکلاس در آرامنگو رسیدند و برای چندین سال ناشناخته ماندند. کیفیت آنها ما را به فکر کارگاه آنتوان دو لونچی انداخت. او که یک هنرمند همه فن حریف بود ، از حدود 1446 تا 1490 ، از بورگوندی تا ورود به دوک دوبل ساووی در سال 1462 فعالیت داشت: او نورانی ، مجسمه ساز ، شیشه ساز و هنرمند بود ، همچنین نقشه های مقدماتی را می کشید. برای گلدوزی.

جداول ساخته شده از چوب – می گوید والنتینا باربریس – میزها نیاز به شرایط پایدار با ویترین تهویه مطبوع دارند. ما قبلاً از چندین موزه تورین پیشنهادهایی دریافت کرده ایم که در صورت انتظار برای بازگشت به وزولانو ، قادر به پذیرش آنها خواهند بود. جایی که در ابتدا ساخت یک مکان مناسب ضروری خواهد بود. ابی که در توافق با انجمن در تپه های کاستلنوو دون بوسکو به این امکان افتتاح شد ، اکنون در انتظار بازسازی بخشی از نما است که در بهار آغاز می شود ، اما برخی از سقف ها و خانه را نیز لمس می کند. معتمد ، با هدف بازگشایی دعوت نامه برای یک دعوت جدید.

این منطقه – مدیر اضافه می کند – بسیار به صومعه Vezzolano متصل است، ما آن را از بازدید کنندگان سالانه مشاهده می کنیم (50 هزار نفر در سال 2019 ، ویرایش شده) ، با چهره های مهم حتی چند روز پس از افتتاح محل فرهنگ سال 2020 ، جایی که رویدادها ، نمایش ها و نمایشگاه ها نیز در آن برگزار می شود ، و همچنین استقبال از زائران اختصاص داده شده به ویرجین وزولانو ، واکرها و گردشگران از سراسر جهان. در ضمن ، ما با اطمینان روی برنامه های تابستانی کار می کنیم.

4 ژانویه 2021 | 22:52

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *