اکنون بسیاری کسی را که به او حمله کرده در سطح مشارکت مدنی بالا می برند. حتی برخی حتی او را خصمانه با فالکون و بورسلینو می دانند. در عوض ، ایتالو کالوینو گفت که انگیزه اخلاقی که هرگز شکست نمی خورد ، دفاع او از قانون و عقل ، مورد تأیید پرونده Tortora a Moro ، از قدرت سیاسی تا مافیایی ، برای تبدیل شدن به لولایی در زندگی لئوناردو Sciascia.

Sciascia بدعت گذار. تاریخچه و پیشگویی های مربوط به سیسیلی ناخوشایند (سولفرینو) توسط فلیس کاوالارو در غرفه ها از 8 ژانویه برای ماه 10.90 یورو

زندگی ای که صد سال پیش آغاز شده است، در ژانویه 1921 ، بین سنگرها و مین های راکالموتو ، نه چندان دور از ژیرگنتی دی پیراندلو ، در سایه قلعه یک ارباب فئودال ، که یک بار توسط تفتیش عقاید اسپانیا در شکار یک برادر عصیانگر پشتیبانی می شد. وی گفت سه قرن بعد Sciascia که خود را به عنوان بد گویی از بدعت اجتماعی معرفی کرد. آماده گفتن ادیسه Fra Diego La Matina. تنها بدعتگذار ادعایی که موفق به کشتن دادستان خود ، دون جیووانی لوپز دی سیسنروس ، در جریان شکنجه های اجتناب ناپذیر شد. با شکوه در کلیسای Gansia ، در قلب پالرمو به خاک سپرده شد. پرتاب سنگی از فلات دریا ، جایی که راهب به جای آن در آتش سوخت. زیرا لازم بود که از عذاب دهنده ستایش شود و خاطره بدعت گذار پاک شود.

عملیاتی مخالف با عملیاتی که توسط Sciascia انجام شد مرگ تفتیش عقاید. صفحاتی که به عنوان ذره بین برای بررسی آسیب ها و بدی هایی مفید است که هم قدرت و هم استفاده فاسدانه از دین ، ​​که به ابزاری برای ظلم تبدیل شده است ، می توانند چند برابر شوند. و اغراق نیست اگر بخواهیم آنچه را که هنوز در زمان ما می تواند در یک پادگان ایتالیا ، در یک زندان مصر ، در اطراف یک مسجد اتفاق بیفتد ، اغراق آمیز کنیم ، زیرا منظور Sciascia این بود.

پس از اینکه وی در 20 نوامبر 1989 درگذشت ، ظاهراً نمونه های بد و معلمان بد دیگری نیز وجود داشتند که وی از آنها نام برد.. اما فقط به کاپیتان بلودی و مفهومی که در عمل از نظر قانون و از نظر قانون الهام گرفته است فکر کنید ، روز جغد یکی دیگر از لنزهای مفید برای کاوش در دنیای امروز.

اکنون بسیاری از آن و 8 ژانویه آن را درک می کنند از صد سالگی تولد ، فرصتی برای ستایش می شود. از آن طریق بهتر ، آندره کامیلری موافقت خواهد کرد ، که تا چند سال پیش ، در اطراف کتابخانه خانه رومی خود ، به قفسه های کتابهای Sciascia اشاره می کرد ، به این امید که یکی را به سمت دیگری پرتاب کند. او گفت ، از سر و صدا در زندگی عمومی خسته شده است. خسته از سر و صدایی که در مکالمات تلویزیونی منعکس می شود ، به حلقه ها و خلأ بسیاری از بحث های سیاسی تبدیل می شود: من متنی را از لئوناردو می گیرم و دوباره احیا می کنم. از آنجا که نویسندگان بزرگی مانند او به مرور مقدم بر وقایع هستند ، بوی آنها را بواسطه دلیل یا پوست احساس می کنند ….

اشاره به عذابها و سو mis تفاهمات سالهای آخر زندگی خطر تمرکز حافظه Sciascia فقط بر روی جزوه های مربوط به تضادهای گاه تند وجود دارد. به عنوان مثال ، در مورد به اصطلاح روشن شده است ضد مافیایی توسط پائولو بورسلینو و جیووانی فالکونه. در راکلموتو. یک شب در ژوئیه 1991 ، Sciascia به مدت دو سال از بین رفته بود و سال بعد بمب ها در کاپاچی و از طریق D’Amelio منفجر شد. پس از سفرهای قبلی و لبخندهای Sciascia و Borsellino در Marsala و Gibellina ، سعی کردیم هر سایه ای را در آن روز در سرزمین خرد پاک کنیم.

اما درگیری های یک مرد لجباز نیز باعث قطع دوستی های محکم شد و نویسنده ای لجباز که گرچه از بدعت هایش راضی بود ، اما ثابت کرد که به دین حقیقت ارادت دارد. همانطور که از آثاری که فاصله و اصطکاک حزب کمونیست را نشان می دهد و از طیف وسیعی از روشنفکران که به عنوان ارگانیک تعریف می شوند ، با صفت انکار شده مشاهده می شود.

به عنوان کار می کند زمینه، راه Todo و سپس ماجرای مورو. عملیاتی برای آزادسازی که حتی وابستگی شدید به رناتو گوتوزو را نیز از بین خواهد برد. صفحه تلخ مانند بسیاری دیگر ، ما ردپایی از زندگی دانشمندی را می یابیم که در سطح ادبی چراغ راهنما باقی مانده است. درباره زبان بخاطر علاقه ای که با آن مانزونی ، استندال ، ولتر ، جزوه های Paul-Louis Courier و دوباره دنی دیدرو ، Montaigne را تحلیل می کند و دوباره به آنها پیشنهاد می کند. فراموش نکنیم که آگوست دو ویلیر دو ایله آدام ، نمایشنامه نویس نقل قول ، که در مقبره قبرستان کوچکی که در آن آرام گرفته است ، در این کره خاکی چاپ شده است.

و همچنین از این گوشه دیگر Rakalmuto ، که مسافر در جستجوی نویسنده است و شخصیت های او ممکن است جرات کنند مراحل مراحل نویسندگان را دنبال کنند. مسیری که به خانه های Sciascia منتهی می شود. در روستا و دهات. شروع با عمه هایی که او را بزرگ کرده اند. خانه ای که با یک تئاتر شهرداری فاصله دارد. ساختمانی که به دلیل بازی عجیب وراثت فروریخت. پیپو دی فالکو ، مدیر کشاورزان سیسیلی ، وابسته به حزب کمونیست قدیم ، توسط روشنفکری که در حومه شهر مانده بود ، نجات یافت ، اشتیاق لجام گسیخته به کتاب در طول شصت سال 80000 خریداری کرد.

اکنون تا حدی در این خانه جمع شده است ، همانطور که در آنجا مانده است، تبدیل به یک موزه زنده شد. محل تحصیل و گپ زدن فرود در جاده ای که داستان نویسان ، کارگردانان ، ناشران را گرد هم آورده است. مجذوب این شبکه ، متعلق به روزنامه محلی ، که در شماره اول امضای Sciascia را داشت ، با وجود همه چیز از نام مجله راضی بود.

نامه ها و مجلات غبارآلود نیز می توانند از جعبه خارج شوند. از جمله نسخه های La Lettura از سال 1941. Perch Sciascia مشترک این نشریه ارزشمند در سال های اخیر است که توسط Corriere della Sera احیا شده است. کپی هایی که مانند یادگارهای دی فالکو روی میز ناهار خوری ، در خانه ای که مبلمان ، صندلی های پوست کنده ، اتاق کار و چیدمان آنها مرتب شده است ، به نظر می رسد همه چیز زمان را متوقف کرده است. Sciascia تقریباً در راه بازگشت بود. همانطور که در خانه روستایی اتفاق می افتد ، در La Noce ، فقط شش کیلومتر دورتر ، یک عقب نشینی سرسبز در میان کاج ها و تاکستان ها ، جایی که یک عصر عصر Sciascia کرم شب تاب های ذکر شده در صفحه اول ماجرای مورو. همانهایی که پازولینی گفت در کشوری که توسط آلودگی و فساد ویران شده بود ناپدید شده اند. و اینکه دوباره همسایه ای را در آنجا دید. بارقه ای از امید ، که توسط Sciascia کاوش شد ، فراتر از هرگونه بدبینی است. واقعاً با وجود همه چیز

جلد منتشر شده توسط Solferino در غرفه های ماه

پیامبری ناجور و غالباً ناشنیده. هنوز هم قادر است زودتر و با دقت زیادی ببیند که ایتالیا در سالهای آینده کجا می رود. بنابراین ، به قول فلیس کاوالارو ، چهره لئوناردو شیشاچیا ظاهر می شود – صدمین سالگرد تولد او در 8 ژانویه 2021 جشن گرفته می شود ، در آن راکالموتو ، استان آگریژنتو برگزار شد ، که در اولین ادبیات خود به Regalpetra تبدیل می شود. مکان ها ، دوستی ها ، نبردها و تضادها زندگی و کار نویسنده را در صفحات Sciascia بدعت گذار. تاریخچه و پیشگویی ها در مورد سیسیلی ناجور، این کتاب با امضای کاوالارو و انتشارات سولفرینو ، در غرفه های کوریره در 8 ژانویه به مناسبت صد سالگی برگزار شد. رمان نویس ، آلا نوس ، در حومه شهر شش کیلومتری راکالموتو ، بازنشسته شد ، فرود تابستانی نویسنده ای که از هشت صبح تا ظهر در مقابل اولیوتی قابل حمل ایستاده بود تا جهان یا پاریس را بازگو کند و به دنبال چاپ آثار عتیقه بین غرفه های رود سن یا اسناد موجود در بایگانی تفتیش عقاید اسپانیا: حتی یک Sciascia خصوصی – در امتداد محور زندگی بین پالرمو و رم ، میلان و فرانسه – آنچه در صفحات کتاب حکایت دارد ، پرتره ای پرشور و غنی از حکایت ها و شهادت هایی که نویسنده ، روزنامه نگار Corriere della سرا ، که در سالهای اولیه زندگی در راکلموتو و خالق راه نویسندگان بود ، که او تأسیس و هدایت آن را بر عهده داشت ، از دیدگاه ممتاز و بسیار نزدیک نویسنده سیسیلی می گوید. کتاب Sciascia بدعت گذار، غرفه شده با پیشگفتار منتشر نشده ، در دکه های روزنامه فروشی با قیمت 10.90 یورو به اضافه قیمت روزنامه و برای مدت یک ماه در فروش باقی می ماند.

7 ژانویه 2021 (تغییر از 7 ژانویه 2021 | 21:07)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *