بیش از دو سال انتظار طول کشید ، اما سرانجام از رم وارد شد نظر مثبت در مورد اصلاحات Palazzo Citterio پیشنهاد شده توسط مدیر گالری هنری Brera جیمز بردبورن دیدنی ترین نسخه پیشنهادی ساخت راه پله شیشه ای یادبود که شامل حفاری سقف است ، بنابراین ورودی متوسط ​​را به یک دهلیز با شکوه تر تبدیل می کند. کمیته های فنی و علمی اداره کل هنرهای زیبا و منظر خواستار نظرات خود در مورد سازگاری مداخلات با حفاظت از ساختمان، آنها گفتند “بله” (دو نفر در میان مدیران رای ممتنع دادند). اکنون می توانیم پروژه ای را که میلان تقریباً پنجاه سال در انتظار آن بوده است ، مشتاق بردبرن ، به پایان برسانیم.

داستان هزارتویی. در بهار 2018 ، آنها تکمیل شدند آثار Palazzo Citterio که چهل سال به طول انجامید و 23 میلیون یورو هزینه داشت. این ساختمان بهمراه پیناکوتکا ، یک گراند بررا خواهد بود که فضای مضاعفی برای مجموعه های هنری مدرن دارد. با این وجود خود مراسم افتتاحیه ، بجای لحن خوشحال کننده laudatio ، بلافاصله لحن بیصدا تر را به تصویب رساند ، که اصلاح ساده لایه های مختلف سبک ساختمان ، بدون دید مشترک را در نظر گرفت. از مهمترین آنها بود فیلیپ داوریو ، که بلافاصله شایسته ترین پله های یک ساختمان مسکونی را شناسایی کرد این موزه بین المللی است و از این پروژه به عنوان پازلی از سبک ها نام می برد که برای ایجاد تنها موزه در اروپا بدون هویت ساخته شده است. این بحث داغ شد و درست یک روز قبل از سقوط دولت اول کونته ، وزیر وقت میراث فرهنگی ، آلبرتو بونیسولی ، نظر مثبت درباره تغییرات پیشنهادی بردبرن ، بدون اینکه آن را یک اقدام رسمی بداند ، اعلام کرد. بنابراین ، مراحل مجوز باید از ابتدا شروع شود.

در همین حال ، بردبرن حتی یک فیلم با پروژه جدید معماری e ارائه داده بود او بودجه را برای تحقق آن جمع کرده بود. ما آماده هستیم ، او در هر فرصتی تکرار کرد. اما بار دیگر در دسامبر سال گذشته ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی برای ارائه برنامه 2021 ، وی گفت که هیچ خبری از نتیجه آن نیست بازدید از تکنسین ها از رم به پالازو چیتریو: فقط امیدوارم که بتواند حداقل در سال 2022 برای پنجاهمین سالگرد خریدش افتتاح شود. اکنون این آرزو می تواند محقق شود ، زیرا بردبورن همیشه یک سال را برای تهیه پروژه اجرایی ، مناقصات و پیمانکاری و یک سال دیگر را برای کار واقعی محاسبه کرده است. لاین تصمیم همچنین شامل ورودی جدید ، از شماره 12 فعلی ویا بررا به 16 ، آسانسور بار بزرگتر؛ توسعه سیستم تهویه مطبوع و دستگاه های زنگ خطر. یک چیز مطمئناً است: اکنون که چراغ سبز روشن شده است ، بردبورن تمام تلاش خود را می کند تا به موقع برای یافتن Grand Brera قبل از پایان دوره کار خود در پاییز 2023 به موقع برسد.

5 ژانویه 2021 | 07:41

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *