داستان لوئیزا

وینچنزو را تایپ کنیدرئیس بخش اورژانس بیمارستان ناپلی در گفت یک پست طولانی ارسال شده در فیس بوک، داستان (با پایان خوش) کمی بیمار ، لوییزا. کودک 5 ساله در ماه دسامبر با بقیه اعضای خانواده مثبت بود و همیشه می ماند بدون علامت. برای مدت کوتاهی او منفی شده بود. سه هفته بعد ، دکتر گفت ، او ظاهر شد درجه حرارتبسیار بلند، درد عضلانی، سردرد ، ورم ملتحمه و درد شدید شکم. تو فکر میکنی درباره ی پریتونیت. در اتاق عمل جراح قانع نشده است. مشکلی پیش آمده است و او تصمیم می گیرد آن را به سانتوبونو منتقل کند.


روشهای درمانی

ما از کودک استقبال می کنیم … – وینچنزو تیپو می گوید – او تنهاست … امتحانات ، اشعه ایکس ، اسکن اولتراسوند ، مراجعه به متخصصان …. شک نداریم: MIS-C (سندرم التهابی چند سیستم مربوط به کوید). درمان های متداول م doثر نیستند ، کودک بدتر می شود و قلب علائم رنج را نشان می دهد. ما یک مرحله با احیا فاصله داریم. پرسنل پزشکی از الف استفاده می کنند درمان بدون برچسب، یعنی در خارج از شرایط مجاز (به احتمال زیاد آناکینرا است ، یک مهار کننده اینترلوکین 1 ، در تمام توصیه های ملی و بین المللی برای سندرم وجود دارد). دارو اثر می گذارد ، لوئیزا بهتر است و بهبودی بسیار آهسته را شروع می کند تا زمانی که به خانه برگردد.

موارد دیگر

پست مقدماتی می افزاید که به محض این که او با آرامش آهی کشید و جشن گرفت ، با 118 تماس گرفت …. یک هلی کوپتر از منطقه دیگری بلند شد … آنها ما را بردند F ، 12 ساله ، دمای بالا … تروپونین پرید ، قوی شکم درد ، که قبلاً برای Covid مثبت بوده است ، … او بیمار است … بیشتر MIS-C … بیایید اسلحه هایمان را تیز کنیم. از PS یک صعود از T. وجود دارد ، در 4 سالگی ، همان داستان.

تأخیر سندرم

سندرم های التهابی چند سیستمیک حتی یک ماه می توانند در حالت خاموش باقی بمانند زیرا پیامد مستقیم ویروس نیستند ، بلکه یک پاسخ ایمنی قوی دارند. معمولاً التهاب چند اندام بر قلب تأثیر بیشتری می گذارد میوکاردیت، همچنیندستگاه گوارش، منهای ریه ها

علائمی که باید مراقب آنها باشید

بیمارستان ها برای مقابله با این شرایط اضطراری مجهز هستند و همه کودکان در بیمارستان به خوبی به درمان ها پاسخ داده اند ، بنابراین والدین باید آرام باشند. در ایتالیا هیچ مرگ و میر مربوط به این سندرم التهابی در پسران رخ نداده است. علائمی که والدین باید مراقب آن باشند ، علائم آن است تب مهم مربوط به هر یک از این علائم: قرمزی چشم، لکه های پوستی مشابهبه سرخک ، علائم گوارشی مانند او برگشت ،حالت تهوع، اسهال. ارزیابی هرگونه افت فشار و آریتمی برای والدین دشوارتر است ، بنابراین لازم است بلافاصله با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید. تشخيص زودرس براي مداخله فوري با درمان كافي بسيار مهم است.

5 ژانویه 2021 (تغییر 5 ژانویه 2021 | 18:43)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *