اولین تازگی از سس 2021 ، مهمترین نمایشگاه الکترونیکی جهانی که شروع خواهد شد – ظاهراً فقط در جریان است – در 11 ژانویه آینده ، کنترل از راه دور است. به نظر می رسد که این امر تجارب است اما برای مهمترین و آینده نگرترین نمایشگاه فناوری در جهان که با به روزرسانی یکی از قدیمی ترین دستگاه های ورودی افتتاح شد. شخصیت اصلی صحنه سامسونگ است که در یک رویداد آنلاین (Ces در لاس وگاس برگزار شد ، اما امسال فقط دیجیتال است) یک کنترل از راه دور با سلول های خورشیدی را نشان داد.

با وجود دستیارهای صوتی و اتصالات بی سیم ، کنترل از راه دور باقی مانده است شاهزاده کنترل تلویزیون. سریع ، دقیق ، حتی در تاریکی قابل استفاده است و فقط بر اساس لمس است اما نقطه ضعفی دارد: باتری ها. بنابراین ، کره ای ها تصمیم گرفتند با ارائه فناوری حاشیه قدیمی که دقیقاً جدیدترین و بسیار کارآمد نیست: سلولهای فتوولتائیک ، از این مانع عبور کنند. به عنوان یک ماشین حساب ، کنترل از راه دور انرژی را از منابع نوری در خانه دریافت می کند خودمختاری تا دو سال سپس ، در شرایط اضطراری ، یک سوکت USB-C برای شارژ کامل در حال حرکت وجود دارد. بقیه دستگاه یکسان با برادران سنتی است. کلیدهای آن یکسان و همان اندازه است فقط بسته به مدل سلولهایی در پایین یا پشت قرار گرفته اند. از سوی دیگر ، انتظار می رود فرود در بازار همراه با تلویزیون های 4K و 8K از محدوده 2021 و طبق گفته سامسونگ امکان از بین رفتن 99 میلیون باتری مینیاتوری در مدت هفت سال را فراهم کند.

قانونی است که بپرسیم چرا ما اکنون فقط راه حلی را پیشنهاد می دهیم که چندان آینده نگرانه نباشد. پاسخ ممکن است در چرخه عمر باتری و تغییر در طرز تفکر ما باشد. اول ، سامسونگ تضمین می کند که باتری داخلی حداکثر هفت سال دوام می آورد. در گذشته ایده داشتن “تخلیه” با مدت زمان از پیش تعیین شده قابل قبول نیست. در حقیقت ، قلم و قلم کوچک که امروزه استفاده می کنیم ، به کنترل از راه دور این امکان را می دهد تا با هزینه خرید هر بار جدید و دفع مواد تخلیه شده در سطل زباله ، برای همیشه از لحاظ نظری کار کند. اکنون که عادت داریم بیشتر اوقات دستگاه های خود را عوض کنیم ، به خصوص پس از ظهور فناوری های جدید ، این هفت سال قابل قبول به نظر می رسد را فشار دهید تا تلویزیون مرتباً به روز شود. فقط به 3D ، 4K مرحوم یا ورود زمینی دیجیتال و اخیراً به الزامات کنسول های بازی جدید و تغییر حالت فکر کنید. استاندارد دیجیتال DVB-T2. علاوه بر این ، چندین دستگاه “تلویزیون” از باتری های قابل شارژ استفاده می کنند. فقط به تلویزیون اپل با کنترل از راه دور آن که از طریق سوکت لایتنینگ شارژ می شود یا بسیاری از کنترل های از راه دور جهانی مجهز به سلول خورشیدی فکر کنید.

7 ژانویه 2021 (تغییر از 7 ژانویه 2021 | 11:48)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *