در سال 2021 ، افسانه IT از بین می رود: Adobe Flash. نرم افزار Pioneering ، متولد 1996 ، امسال دیگر پشتیبانی نمی شود و Adobe توصیه می کند آن را حذف نصب کنید. فلش برای وب بسیار اساسی بود ، در واقع ایجاد محتوای گرافیکی و تعاملی مانند کارتون و بازی های ویدیویی قبل از گسترش فن آوری مدرن امکان پذیر بود. از جانب پرندگان عصبانی به جنگ قبایل عبور از کنار شهرک کشاورزی، دستگاه است سوپر ماریو 64، سنگ بنای بسیاری در بازی ها وجود دارد که از این فناوری استفاده کرده اند. ما همچنین باید به هزاران محتوای آنلاین و بازی های فوری ایجاد شده برای تمسخر اخبار یا افراد مشهور اشاره کنیم.

اگرچه برنامه نویسی سریع و چندرسانه ای را مجاز می دانست ، که در آن زمان باورنکردنی به نظر می رسید ، اما Flash همیشه به دلیل نقاط ضعف خود مورد انتقاد قرار گرفته است. این مرورگر اغلب به حدی کاهش می یابد که کل سیستم را مسدود می کند (ما هنوز در مورد بیست سال پیش صحبت می کردیم) ، اما مهمتر از همه این موارد دارای نقص امنیتی آشکاری است که از سال 2010 توصیه می شود آن را حذف نصب یا مسدود کنید. قوی ترین موقعیت فقط 11 سال پیش بود ، زمانی که استیو جابز به صراحت گفت که اپل اجازه استفاده از آن را در iPhone ، iPod touch یا iPad نمی دهد.

چگونه بررسی کنیم که آیا هنوز Flash داریم یا خیر

در حال حاضر ، Flash جایگزین شده و فناوری های جدیدتر ، کارآمد و ایمن تری مانند HTML5 جایگزین شده اند و Adobe توصیه می کند فوراً آن را حذف نصب کنید. ساده اش کنید اول از همه ، بیایید بررسی کنیم که آیا Flash با ورود به سیستم نصب شده است یا خیر این صفحه و روی تصویر زیر کلیک کنید. اگر می بینید که ابرها متحرک می شوند ، باید نرم افزار را حذف نصب کنید ، در غیر این صورت ما آماده هستیم.

نحوه حذف آن در ویندوز ویستا

ویندوز به آن نیاز دارد برنامه ad hoc را بارگیری کنید و قبل از اجرای آن ، همه مرورگرها و سایر برنامه هایی که از Flash استفاده می کنند را ببندید. آخرین مرحله حذف پرونده ها و پوشه های Flash است. روی Start کلیک راست کنید ، Run را انتخاب کنید و سپس این رشته را کپی کنید: C: Windows system32 Macromed Flash. سپس تمام محتویات را پاک کرده و عملیات را با یک رشته دوم تکرار کنید: C: Windows SysWOW64 Macromed Flash٪ appdata٪ Adobe Flash Player٪ appdata٪ Macromedia Flash Player. ما دوباره راه اندازی می کنیم و کار شما تمام می شود.

نحوه حذف آن از Mac

در Mac ، حتی سریعتر است. ابتدا با کلیک بر روی Apple در گوشه بالا سمت چپ ، نسخه سیستم عامل خود (MacOs) را بررسی کرده و All for this Mac را انتخاب کنید. در این مرحله ما Uninstaller Flash را بارگیری می کنیم: برای macOS 10.4 و بعد از آن این فایل، برای macOS 10.6 این و در آخر برای macOS 10.3 و نسخه های قبلی دومی. سپس بررسی کنید که همه مرورگرها و برنامه هایی که از Flash استفاده می کنند بسته هستند و برنامه حذف نصب را اجرا کنید. پس از راه اندازی مجدد سیستم ، همه چیز پاک می شود. برای اطمینان ، فقط بررسی کنید اینجا.

چگونه می توان آن را از مرورگرها غیرفعال کرد

آخرین مرحله ، Flash Player را از تمام مرورگرهای ما غیرفعال کنید. بالا اینترنت اکسپلورر روی نماد چرخ دنده در بالا سمت راست کلیک کنید و Manage Add-ons را انتخاب کنید. Shockwave Flash Object را کلیک راست کرده و Disable را انتخاب کنید.

بالا لبه ، پایان روال مشابه روی سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید ، تنظیمات را انتخاب کنید و برای مشاهده تنظیمات پیشرفته پایین بروید. با یک کلیک دیگر صدا را با استفاده از Adobe Flash Player به Disabled برسانید.

بنابراین بیایید برویم به کروم جایی که شما فقط در نوار آدرس تایپ می کنید chrome: // plugins. مورد Adobe Flash Player را انتخاب کنید و روی غیرفعال کردن کلیک کنید.

برای فایرفاکس روی سه ردیف در بالا سمت راست کلیک کرده و گزینه های افزودنی را انتخاب کنید. سپس پلاگین را در نوار سمت چپ انتخاب کنید و به دنبال مورد Shockwave Flash بگردید. بنابراین ، ما می توانیم انتخاب کنیم که با کلیک روی Never Activate آن را غیرفعال کنیم یا فقط در صورت لزوم با انتخاب Ask قبل از فعال کردن ، آن را فعال کنیم. این می تواند برای کسانی که هنوز در سایت های بسیار قدیمی گشت و گذار می کنند و نمی خواهند محتوای چندرسانه ای موجود را از دست بدهند مفید باشد. نسخه 85 مرورگر ، برنامه ریزی شده برای 26 ژانویه 2021 ، مستقیماً بدون پشتیبانی از Flash تحویل داده می شود.

بالاخره اینجا سافاری. روی Safari در نوار بالای دسک تاپ کلیک کرده و Preferences را انتخاب کنید. از اینجا به وب سایت ها می رویم و سپس در نوار سمت چپ به پایین پیمایش می کنیم. Adobe Flash باید در اینجا ظاهر شود و فقط آن را حذف کنید تا غیرفعال شود. با این حال ، نسخه 14 مرورگر اپل ، که در سپتامبر 2020 منتشر شد ، اکنون تمیز است. Flash Player بارگیری نمی شود و محتوای Flash را پخش نمی کند.

6 ژانویه 2021 (تغییر در 6 ژانویه 2021 | 12:58)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *