بررسی سریع فروشگاه های آنلاین اصلی برای مشاهده موارد کافی است: کارت های ویدیویی من تقریبا هستم دست نیافتنی، و دشواری در یافتن آنها متناسب با عملکرد آنها افزایش می یابد. بازار برای آنها اجزای سخت افزار کامپیوترمعمولاً من را می بیند گیمرها، علاقه مندان به بازی های ویدیویی که به دنبال کارت های ویدیویی قدرتمندتر و با عملکرد بیشتر هستند. در سال گذشته ، دو عامل دیگر تعادل این بخش را تغییر داده اند: پاندمی و افزایش منعلاقه مند به مال خودم ارزهای رمزنگاری شده.

کارت های ویدیویی برای چند ثانیه پس از راه اندازی در دسترس نیستند

جدیدترین کارت های ویدیو AMD است انویدیا یافتن آنها تقریباً غیرممکن است: از فروشگاههای آنلاین ناپدید می شوند به محض قرار گرفتن در معرض فروش و تعداد معدود باقیمانده را فقط می توانید در اینجا خریداری کنید ارقام نجومی. به عنوان مثال ، در سپتامبر 2020 ، کسانی که سعی کردند یکی از آنها را بخرند انویدیا GeForce RTX 3080 یا 3090 (به عنوان یک تولید کننده برتر تعریف می شود) ، اغلب حتی قبل از کامل شدن آن حتی نمی توانست آن را در وب سایت رسمی یا در شرکای راه اندازی ببیند. خسته. همین ماجرا در ماه اکتبر با GeForce RTX 3070 انجام شد. بسیاری از کاربران در توییتر شکایت کردند که کارتها از آن خریداری شده اند ربات از گونه های مختلف v باشددر سایتهای دیگر با افزایش قیمت فروخته می شود. این قطعاً یک عامل مهم است ، اما تنها عاملی نیست که بازار را تحت تأثیر قرار داده است.

تولید با شیوع همه گیر کند می شود

اقدامات محدود کننده ای که در سراسر جهان برای محدود کردن شیوع کوید انجام شده است تأخیر در تولید همچنین در بخش دیجیتال. تهیه مواد ، تدارکات و مراحل مختلف پردازش انجام شد آسیب دیده بده و وقفه ها و تأخیرهای ناشی از بسته شدن و از بلوک حمل و نقل. از طرف دیگر ، تعطیلات انجام شد بزرگ شدن آنجا سوال روی کارت های ویدیو: میلیون ها نفر که مجبورند هفته ها در خانه بمانند خرید خود را انتخاب کرده اندسرگرمی و دیگران بازی ها، از لحظه استفاده مجدد رایانه خود استفاده کنید.

موفقیت ارزهای رمزپایه و مال خودم

در ماه های اخیر بزرگ شد همچنین ارزش ارزهای رمزنگاری شده: گرچه تبلیغات سرمایه گذاری محسوب می شود ریسک بالا به دلیل بی ثباتی آنها ، پس از باز شدن دیجیتال توسط کوید ، سکه ها بیشتر و بیشتر شده اند برنامه های کاربردی. به طور تصادفی ، حتی بین سال های 2017 و 2018 ، در آخرین جهش ارزهای رمزپایه ، کارت های ویدیویی در دسترس نبود: با رشد ارزش بیت کوین و اتریوم ،علاقه مند به مال خودم.
این عملیات اجازه می دهد تا بلاکچین (فناوری پشت ارز رمزنگاری شده) برای اطمینان از امنیت معامله. بر معدن کاررقابت کردن در میان آنها در حل یک مسئله پیچیده ریاضی است که نیاز به گسترده دارد منابع به لحاظ قدرت پردازش و انرژی معدنچی که به هدف می رسد آن را بدست می آورد ارز رمزنگاری شده (یا درصد معاملات) در خود شما کیف پول وقتی مشکل را حل کردید
سیستمی اختصاص داده شده به مال خودم همچنین می تواند حساب کند 70 یا 80 کارت گرافیک GeForce RTX 3080 – بالای محدوده ، که در ماه سپتامبر در چند ثانیه تکمیل شد. با ارزش فعلی ارزهای رمزپایه ، چنین سیستمی تقریباً تولید می شود ماهانه 16 هزار دلاراجازه دادن معدن کار برای بازپرداخت هزینه های کمی بیش از شش ماه

ترکیبی از بسته شدن تحمیل شده توسط همه گیر و در حال رشد علاقه مند به مال خودم بنابراین به نظر می رسد که آنها خلق کرده اند طوفان کامل در جهان کارت های ویدیویی، تولید را کمتر و کمتر از تقاضا تقاضا می کند.

22 ژانویه 2021 (تغییر 22 ژانویه 2021 | 15:31)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *