با خروج انگلستان از اتحادیه اروپا ، تغییرات زیادی در مصرف کنندگان ، مشاغل و کشورهای درگیر ایجاد می شود. و نه تنها از اول ژانویه 2021 ، انگلیس همچنین از نظر مسافرت با حیوانات خانگی به “کشور سوم” تبدیل خواهد شد: سگها ، گربه ها و سر و سر در نتیجه Brexit در حرکات آنها مانند صاحبانشان محدود می شود (در اینجا تغییرات اصلی ، در صفحه دولت انگلیس وجود دارد) اگرچه فعلاً تغییرات قابل توجهی در رویه های سفر از اتحادیه اروپا به انگلستان رخ نخواهد داد ، اما برای شهروندان انگلیس که با حیوان خانگی خود وارد اتحادیه اروپا می شوند ، چیزی تغییر می کند.

واکسن ، گذرنامه و میکروچیپ

همانطور که سازمان بین المللی حمایت از حیوانات (Oipa) در واقع با Brexit توضیح داده است شهروندان انگلیس می توانند با سفر شخصی خود به سفر ادامه دهند حیوان به اتحادیه اروپا ، اما منقضی می شود گذرنامه های فعلی اروپا و با مجوز ویژه دامپزشکی جایگزین خواهد شد. حیوانات باید دارای یک ریز تراشه باشند (یا اگر قبل از 3 جولای 2011 اعمال شود ، یک خال کوبی کاملاً خوانا) ، حداقل 21 روز قبل از سفر علیه هاری واکسینه شوددر برابر عفونت کرم نواری درمان می شود اکینوکوکوس مولتی لوکولاریس (برای سگهایی که مستقیماً بین فنلاند ، ایرلند ، مالت و نروژ سفر می كنند نیازی به درمان نیست) و همراه با گواهی دامپزشكی ، گواهی دامپزشكی (Ahc). همین قوانین در مورد حیواناتی که از انگلستان به ایرلند شمالی سفر می کنند اعمال خواهد شد. اعتبار Ahc از تاریخ صدور برای ورود به اتحادیه اروپا و برای یک سفر به اروپا 10 روز اعتبار خواهد داشت که در طی آن از تاریخ صدور به مدت چهار ماه معتبر خواهد بود. مدت اعتبار مشابه برای بازگشت به انگلستان فراهم شده است. گواهینامه های دامپزشکی باید به دو زبان انگلیسی و زبان رسمی کشور نوشته شود جایی که مسافران با حیوانات خانگی به آنجا خواهند رفت.

با حداکثر 5 حیوان خانگی سفر کنید

به عنوان یک قاعده ، حیوانات خانگی باید این کار را انجام دهند سفر با صاحبان؛ با این حال ، ممکن است به شخص دیگری اجازه دهید که توله سگ شما را همراهی کند ، “متعهد شود” که توله سگ شما را در 5 روز پس از انتقال ملاقات کند. ممکن است با حداکثر پنج حیوان خانگی سفر کنید حیوان خانگی با داشتن بیش از پنج (سگ ، گربه یا آتش) لازم است ثابت شود که آنها در مسابقات ، نمایشگاه ها یا رویدادهای ورزشی شرکت می کنند (برای مثال ، یک سند ثبت نام) و سن آنها بیش از 6 ماه است (در اینجا تمام قوانین موجود در وب سایت اتحادیه اروپا).

Oipa: “بیایید امیدوار باشیم که آنها رنج نکشند و سفر را متوقف نکنند”

در مورد سفر از اتحادیه اروپا به انگلستان ، هیچ تغییری در اسناد حیوان خانگی فعلی ایجاد نخواهد شد. انگلیس اعلام کرده است که پذیرش گذرنامه حیوانات خانگی در اتحادیه اروپا را که قبل از 1 ژانویه 2021 صادر شده است ، ادامه خواهد داد. برای جلوگیری از مشکلات لحظه آخر ، مهم است که قبل از سفر با صفحات رسمی دولت انگلیس مشورت کنید. وی توضیح می دهد: “حیف حیوانات است که انگلیس دیگر بخشی از اروپا نیست” حرفه سرا رئیس جمهور اوپا ماسیمو کمپاروتو. “ما امیدواریم که گربه ها و سگها از این رنج نبرند و اعضای خانواده آنها ، با توجه به سفر به اتحادیه اروپا ، خود را با صبر برای رویارویی با رویه های جدید. امید این است که آنها در خانه نمانند ، یا بدتر از آن ، در یک پناهگاه یا پانسیون ، در انتظار بازگشت آنها است.دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *