Covid-19 بر اقتصاد و دنیای کار تأثیر داشته است، حتی در سطح حقوق. اما نه تنها منفی ، زیرا همه گیری منجر به خسارات زیادی در برخی از بخش ها مانند گردشگری ، مد یا پذیرایی شده است ، بلکه به برخی از شرکت ها اجازه می دهد تا سریعتر فعالیت کنند. از همه دو مورد؟ کسانی که از بخش داروسازی و توزیع در مقیاس بزرگ (توزیع در مقیاس بزرگ). و در این دو است که دستمزدها (البته اندکی) در حال افزایش هستند. بیست و هشتمین نفر تغییرات در دستمزدها را در بخشهای مختلف تولید در ایتالیا ثبت کرد گزارش حقوق مشاوره Odm، شرکت مشاور Hr di گروه Gi. مطالعه نهایی با شروع از داده های بیش از 15 میلیون کارمند ایتالیایی شرکت های خصوصی

به عنوان اولین اثر ، مسدود شدن موج اول و کاهش کلی بازار کار باعث ایجاد مجموعه ای از روند رشد در طول سال شد. با این حال ، اگر بخشهای تولید را در نظر بگیریم ، می توان برخی از آنها را مشاهده کرد تفاوت در پویایی دستمزد. وی توضیح داد ، در یک سناریوی توقف رشد دستمزد ، خوشه بخش تنها موردی است که روندهای مختلف برای آن پیدا شده است ، حتی اگر هنوز هم وجود داشته باشد. میریام کوارتی ، مشاور ارشد و رئیس پاداش و تعامل در مشاوره Odm – همه گیری و تصمیم بعدی دولت برای اعلام بسته شدن در سطح ملی ، این شامل یک دوره تعطیلی است که تقریباً دو سوم شرکت ها را شامل می شود ، البته با زمان و مدت زمان مختلف ، و متعاقباً کاهش بهره وری صنعتی. به همین دلیل ، بازار دستمزد نیز تا حدود زیادی تحت تأثیر شرایط اقتصادی فعلی قرار داشت که در آن فعالیت بخشهایی که در خدمات اصطلاحاً اساسی نبوده اند در مقایسه با بخشهایی که موفق به ادامه فعالیت در بازار شدند ، جریمه شدند.

حقوق از کجا افزایش می یابد؟

مثلاً چه هستند بخشهایی که در آنها دستمزد افزایش یافته است همچنین در سال 2020؟ این گزارش 5 مورد از آنها را جدا کرد ، که از فعالیتهای اصلی هستند و کمتر اثر قفل شدن را احساس کرده اند. آنها شرکت های لجستیک (به عنوان پیک) ، آنهایی که بطور گسترده، از جانب دارویی، برغذا و کسانی که آنها فراهم می کنند برق ، گاز و آب. در این بخش ها ، این گزارش افزایش تقریباً 600 یورویی را نشان می دهد ، با اوج تقریباً 1000 یورویی حقوق صنایع دارویی.

و کجا کاهش می یابد؟

همچنین بخشهایی وجود دارد که اقدامات محدود کننده مورد نظر دولت برای مهار همه گیر باعث تأخیرهای شدید شده و بنابراین روند دستمزد منفی. من هستم خرده فروشی، L ‘صنعت پوشاک و روش به طور کلی ، یعنی تمرینات عمومی، مهمان نوازی و این منسوجات. در اینجا ، در واقع ، متوسط ​​کاهش حقوق به 300 یورو رسید ، در حالی که در خرده فروشی اوج منهای 500 یورو بود.

بخشهایی که بالاترین حقوق را دارند

در هر صورت ، تغییر در دستمزد محدود بود و به طور قابل توجهی بر بخشهایی که بیشترین دستمزد را دارند ، مانند بخش مالی برای مدیران، یا آنصنعت برای کارمندان و کارگران. علاوه بر این ، در این گزارش آمده است که ، اگر تمام تخمین ها در نظر گرفته شود ، بالاترین حقوق مربوط به آن استصنعت داروسازیکه بخش مالی را برای مدیران دنبال می کنند و در عوض در حقوق مدیران ، کارمندان و کارگران اول هستند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *