منشا of توالی مداوم زلزله ها یا ریز سیستم ها چیست؟ بیش از 200 فقط در ماه دسامبر ، از اتنا؟ همچنین در آغاز این سال جدید زمین لرزه هایی در منطقه راگالنا رخ داد. بنابراین چه اتفاقی برای بزرگترین آتشفشان فعال اروپا می افتد؟ متخصص آتشفشان سالو کافو آن را توضیح می دهد: “انبوه لرزه ای شدید که در کوه اتنا اتفاق افتاد ، مرکز آن در 31 دسامبر 2020 در نزدیکی منطقه ساکن شده راگالنا واقع شده است. با حوادثی بین بزرگی 2.2 و 3.8 و عمق کانون بزرگتر از 11 کیلومتر، پویایی شدید این منطقه را هم به دلایل تکتونیکی و هم در حرکات عمیق (بیشتر از 10 کیلومتر) هیپو ماگما نشان می دهد. این پدیده ها به دنبال وقایع مهم لرزه ای رخ داده در حوضه مدیترانه رخ داده و منجر به فعالیت قابل توجه استرومبولیان در دهانه جنوب شرقی و انفجارهای مکرر در دهانه ووراژین و انفجارهای سبک در بوکا نووا شده است. این پدیده ها از نظر زمین شناسی نشان دهنده تکامل فیزیولوژیکی یک منطقه بسیار فعال استکافو می افزاید: “این واقعیت که بیش از 200 زمین لرزه در دسامبر رخ داده امری غیرمعمول نیست ، اما نشان می دهد لحظه ای با شدت ژئودینامیکی بیشتر وجود دارد که از طریق مکانیزم تخریب سنگهای سخت اتفاق می افتد ».

پیوندهای بین علم و تاریخ

برای درک بهتر بعد گسترده کوه اتنا ، تفسیری چند رشته ای و به ویژه درک کامل پیوندهای بین علم و تاریخ ، تغییر در طول زمان پدیده های زمین شناسی مورد نیاز است. کافو اظهار داشت: “اتنا ، یا به عبارت دقیق تر ، مجموعه آتشفشانی چند ژنی به نام اتنا ، یک آتشفشان است که به دلیل برهم خوردن مراکز مختلف فوران در فضاهای مختلف جغرافیایی و زمان های زمین شناسی شکل گرفته است. فوران های زیر آب بیش از 500000 سال پیش در منطقه ای رخ داده است که اکنون شاهد بازالت های ستونی Lacea و Faralloni (Acicastello-Acitrezza) هستیم. و یک چشم انداز فلسفی نیز لازم است: یعنی در مقایسه با زمان کوتاه انسان روی زمین ، زندگی آتشفشان ها باید در آن قرار گیرد مورخ بزرگ فرانسوی فرناند براودل بعد مدت زمان را تعریف می کند. این زمینه تفسیری همچنین به ما امکان می دهد تا درک کنیم که چگونه تغییرات در آتشفشان ها بیانگر پویایی درونی سیاره است.

“Unicum در سطح علمی ، طبیعی ، زیست محیطی”

کافو ادعا می کند: “اتنا یکی از مهمترین آتشفشان های فعال در جهان است و در سطح علمی ، طبیعت گرایانه و اکولوژیکی بی نظیر است. این آتشفشان با ابزار پیشرفته و پیشرفته ترین آتشفشان مشاهده شده در جهان است و بر تکامل تحقیقات در این مناطق تأثیر گذاشته است. بیشترین نقل و روایت در تاریخ بشر توسط نویسندگان ، فلاسفه و شاعران است. ل“اتنا یک میراث جهانی یونسکو است و ارتباط عمیق آن با دریای یونیان بسیار مهم است. زیبایی های بی نظیر و متعالی این منطقه مدیترانه ای نتیجه یک تاریخ حتی طولانی تر است که خود کوه اتنا را جوان جلوه می دهد. کافو ادعا می کند: “اولین” گریه “های آتشفشانی از این منطقه در کواترنر ، در طول پلیستوسن میانی ، از طریق فوران های زیردریایی در یک خلیج بزرگ ، تقریباً در نقطه تماس بین صفحه اوراسیا در توده آفریقای شمالی رخ داده است. فعل و انفعال بین این دو صفحه باعث ایجاد اولین فوران های زیردریایی در خلیج قبل از کوه اتنا شد. برجستگی های باشکوه Riviera dei Cyclops را اثبات آن دوران می دانیم. ” در قلب مدیترانه ، در ساحل شرقی جزیره و در خارج از ساحل دریای یونی ، یک داستان خارق العاده وجود دارد که از عمر طولانی زمین حکایت دارد. بررسی زمین لرزه ها و آتشفشان ها به معنای درک اسرار روده است …

5 ژانویه 2021 (تغییر از 5 ژانویه 2021 | 19:03)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *