چرا سگ آنها دوست دارند روی مبل بنشینند و آیا وقتی آنها را دعوت می کنیم به نظر می رسد ناراحت به نظر می رسند؟ فقط به این دلیل که راحت تر است؟ در حقیقت ، بیشتر سگها بیشتر زمین یا چمنزار را ترجیح می دهند: استراحت یا آنها روی یک سطح سخت می خوابند که کاملاً طبیعی استزیرا آنها همیشه در طول تکامل خود این کار را کرده اند. و آنها این کار را در خانه های ما ادامه می دهند: تنها مانده اند ، آنها تمایل دارند مکانی آرام ، روی زمین یا تراس یا در باغ ، و به ندرت روی نیمکت پیدا کنند.

وقتی روی مبل می نشینیم همه چیز تغییر می کند: سگ ما را می بیند ، به ما نزدیک می شود ، گاهی اوقات در پای ما جمع می شود ، اما بیشتر اوقات روی کاناپه کنار ما می پرد. نه آنقدر اشتیاق برای نزدیک بودن به ما محدودیت برای جابجایی آن اگر مرجع انسانی من بالا برود ، سگ کم و بیش فکر می کند ، پس من می توانم سعی کنم همان کار را انجام دهم. سگ – مانند بچه ها! – آنها قارچ هایی هستند که دائماً همه چیزهایی را که در اطراف آنها اتفاق می افتد جذب کرده و ثبت می کنند: این نحوه یادگیری آنها بسیار بیشتر از آموزش است. و به همین دلیل ، هر کس سگ دوم را می گیرد ، اگر سگ اول دارای تعادل و تحصیلات خوب است ، عملاً نباید کاری انجام دهد ، منتظر بماند تا فرد تازه وارد ، با تقلید از همراه خود ، به سرعت رفتار درست را بیاموزد. اگر سگ دیگری در خانه وجود نداشته باشد ، توله سگ از ما تقلید می کند: از نظر طبیعت و دانستن این که باید از ایجاد مشکلات اجتناب کنیم – اگر هر بار که زنگ در به صدا در می آید ، دیوانه وار فریاد می زنیم ، فرض کنید سگ با شنیدن این صدا مجبور می شود تا آخر عمر با صدای خش دار پارس کند ، زیرا در مورد آن فکر خواهد کرد کاری که او انجام می دهد

بنابراین من متقاعد شده ام که سگها برای تقلید از همراهان انسانی خود روی کاناپه ها می نشینند: مدارک متقابل این واقعیت است که وقتی من بلند می شوم ، بانی نیز از کاناپه بلند می شود. و زیبایی ای که او تقریباً هرگز برای پیروی از من انجام نمی دهد. بیشتر اوقات روی زمین چمباتمه می زند یا به باغ می رود ، گویی خود را از هر گونه ارتباطی آزاد می داند ، گویی هر یک از ما اکنون می تواند به امور خود بازگردد. اما در مورد بانی ، بدیهی است که او نیز برای او استخدام می کند معنای دیگر: یعنی اینطور بگویم بر اساس سلسله مراتب، آ یک نشان متمایز از رتبه در بسته. آنقدر که وقتی روی مبل است ، ساندرو و والنتینو حتی نمی توانند به هم نزدیک شوند و اگر تلاش کنند ، غرغر فوراً آنها را دور می کند.

هر مقام بالاتری در دنیای حیوانات موقعیتی برای تسلط است: که از نظر جسمی بالاتر از اوست از لحاظ روانی و سلسله مراتبی. وقتی سگ برای تأیید برتری خود سعی در صعود بر روی دیگری (بدون در نظر گرفتن جنسیت) دارد ، در حالی که برعکس ، عمل اصلی اطاعت روی زمین است و قسمتهای آسیب پذیر بدن را نشان می دهد. بنابراین ، با تقلید از من وقتی روی نیمکت می نشینم ، بانی نیز نقش رهبری خود را در بسته تأیید می کند: به هر حال ، در ذهن او ، ما هر دو مسئول جامعه هستیم، بنابراین محتاطانه است که هر از گاهی در یک موقعیت متعالی به اشتراک بگذاریم. ساندرو و والنتینو به سرعت درس خود را آموختند: اولین نفر فقط چند بار روی کاناپه کنار من می پرید و البته بدون بانی. از طرف دیگر ، والنتینو ، که از گذراندن چندین ساعت روی مبل و صندلی های خانه خود در رم ، در حومه شهر لذت می برد ، هرگز حتی تلاش نکرده است.

17 جولای 2021 (تغییر 17 جولای 2021 | 09:44)

© PLAYBACK ذخیره شددیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *