در ایتالیا ، اکثریت قریب به اتفاق بسیاری از جوانان – تقریباً از هر 10 نفر 9 نفر – معتقدند که تغییرات آب و هوایی یک وضعیت اضطراری است که باید با اقدامات مناسب برطرف شود. در میان جوانان ، غربی ها و نه تنها ، ایتالیایی ها به عنوان بیشترین آگاهی از این مسئله متمایز هستند. به نظر می رسد که بسیج گرتا تونبرگ شکسته شده است. یا شاید فعالیت این دختر سوئدی و کسانی که ردپای او را دنبال کرده اند در حال حاضر بیانگر حساسیتی است که در میان نسل های جدید گسترش یافته است. بر اساس مطالعه ای که توسط UNDP ، برنامه توسعه سازمان ملل با همکاری دانشگاه آکسفورد انجام شد ، به نظر می رسد موضوع گرمایش کره زمین ، هرچند با تفاوت های ظریف متفاوت ، در اولویت نوجوانان در سراسر جهان است.

کودکان بیشتر از والدین و مادربزرگ ها نگران هستند

به سوال: آیا شما اعتقاد دارید که تغییرات آب و هوایی یک وضعیت اضطراری جهانی است؟ ، 86٪ از ایتالیایی های زیر 18 سال پاسخ مثبت دادند. درصد فقط برابر با همسالان مقیم انگلستان است. این مطالعه نتایج را بر اساس مناطق کلان جغرافیایی تقسیم می کند. جوانان ایتالیایی با هفت کشور دیگر اروپای غربی و آمریکای شمالی مقایسه می شوند: کانادا ، فرانسه ، آلمان ، انگلیس ، اسپانیا ، سوئد و ایالات متحده. خارج از اولویت ایتالیا و بریتانیا ، پاسخ های مثبت همچنان درصد بلغاری ها را از 75 تا 83 درصد ثبت می کند. اگر به کل نمونه نگاهی بیندازیم ، معلوم می شود که شرایط اضطراری آب و هوایی برای نوه ها بسیار مهمتر از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و والدین است: در سراسر جهان ، 69٪ از افراد زیر 18 سال معتقدند که شرایط اضطراری آب و هوا وجود دارد ، در حالی که 58٪ بیش از 60s . مقدار متوسط ​​s برای همه گروه های سنی 64٪ است.

از “covidiot” تا “zoombombing” ، کلمات سال 2020 مطابق فرهنگ لغت آکسفورد
واژگان و روحیه زمان

مطالعه در بازی ویدیویی

رای گیری در مورد اقلیم مردم – این عنوان تحقیق است – بزرگترین نظرسنجی که تاکنون برای پیگیری جهت گیری افکار عمومی جهانی در مورد تغییرات آب و هوا انجام شده است. در حقیقت ، این نمونه شامل بیش از 1.2 میلیون پاسخ دهنده ساکن در 50 کشور استنماینده 56٪ از جمعیت جهان بالای 14 سال است. نظرسنجی به 17 زبان انجام شده است. نوآورانه زیرا از طریق تبلیغات تبلیغاتی در بازی های آنلاین و برنامه های بازی تلفن های هوشمند مانند Angry Birds و Dragon City اداره می شود. ایده پرسشنامه در بازی های موبایل از کاسی فلای برنامه توسعه سازمان ملل متحد ارائه شده است. چراغ ها به مترو در نیویورک رسید. او به یک روزنامه آنلاین کانادایی گفت که همه با تلفن تماس داشتند. من شروع کردم به تماشای بیش از شانه های مردم و اکثریت قریب به اتفاق بازی کردند. فکر کردم: چگونه می توانیم از این چیز استفاده کنیم؟ یک رویکرد غیر متعارف که منجر به نمونه ای بسیار متنوع از نظر جنسیت ، سن و سطح تحصیلات شد. و بالاتر از همه شهود ، که موفق شد هدف بسیار دشواری را بدست آورد زیر 18 سال: 550،000،000 به پرسشنامه پاسخ دادند.

اختلاف نسل بیشتر در کشورهای کم درآمد

نه تنها در میان نوجوانان ، بلکه در تمام گروه های سنی ، در ایتالیا و انگلستان ، شرایط اضطراری آب و هوایی به شدت احساس می شود. در دو کشور میزبان COP26 ، اجلاس سالانه آب و هوا در سازمان ملل ، امسال ، 81٪ از مصاحبه شوندگان نگران گرم شدن کره زمین هستند. تفاوت بین نسل ها نیز مشخصه کشور زیبا است. فاصله بین نوجوانان (86٪) و افراد بالای 60 سال 16 امتیاز (70٪) است. تعهد ، فعالیت و به طور کلی ، رهبری جوانان در مبارزه با تغییرات آب و هوا در سایر نقاط جهان مشهود است. در کشورهای کم درآمد ، که حتی در جوانان این مشکل کمتر احساس می شود – مانند مولداوی (61٪) ، قرقیزستان (62٪) ، سریلانکا (62٪) و آرژانتین (63٪) – افراد زیر 18 سال بیش از دهه 60 حتی با 20 درصد

1 فوریه 2021 (تغییر از 1 فوریه 2021 | 11:37)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *