موی قانون امنیت ملی چین مخالفان را مورد ضربه قرار داده است هنگ کنگ. ساعت شش صبح ، هزار افسر پلیس به یک حمله منجر شدند که 53 سیاستمدار و فعال در جبهه دموکراتیک را زندانی کرد. این اتهام “خرابکارانه” است ، خطر این اتهام حبس ابد است، طبق قانونی که پکن در 30 ژوئن سال 2020 وضع کرده است. “جان لی کا چیو ، دبیر امنیتی هنگ کنگ ، گفت:” این نهادها با یک نقشه شیطانی سعی در سرنگونی دولت شهر داشته اند.

دستگیر شدگان سیاستمداران و فعالانی هستند که در ژوئیه سال گذشته در ترکیب اولیه غیررسمی مخالفان شرکت کردند تا کاندیداهای خود را با توجه به انتخابات شورای قانونگذاری، که قرار بود در ماه سپتامبر برگزار شود ، اما لغو شد. واضح است که “مخالفت” در چین ، و اکنون در هنگ کنگ ، معادل “فعالیت براندازانه” است: تلاش برای متقاعد کردن مردم که می تواند یک شکل جایگزین برای یک حزب خاص داشته باشد ، به عنوان “یک طرح شیطانی” تلقی می شود. این مسئله در جمهوری خلق چین همیشه وجود داشته است، از زمان تاسیس آن در سال 1949 ؛ اقدام پلیس امروز صبح می خواهد نشان دهد که این قانون در مورد هنگ کنگ نیز اعمال می شود. در ماه ژوئیه ، طی دو روز ، حدود 610،000 شهروند در مقابل مکانهای غیر رسمی در 250 فروشگاه ، زیر چادرهای خیابان ، حتی در یک اتوبوس قدیمی که دیگر استفاده نمی شد ، صف کشیده بودند. این آخرین اقدام چالش جمعی در شهر ، آخرین تلاش برای شکستن طناب پکن بود. وی گفت: “دستگیری هماهنگ بیش از 50 فعال دموکراسی خواه نشانگر این است که کثرت گرایی سیاسی دیگر در هنگ کنگ تحمل نمی شود.” پیتر استانو، سخنگوی نماینده عالی اتحادیه اروپا ژوزپ بورل. “ما خواستار آزادی فوری دستگیر شدگان هستیم“، او اضافه کرد.

مردم هنگ کنگ معجزه کرده اندگفت: استاد حقوقی بنی تای ، سازمان دهنده سابق “اشغال مرکزی” در سال 2014 که برای مقاومت سیاسی به کار خود بازگشته بود. E بنی تای او معروف ترین فرد در میان 53 زندانی است که امروز صبح دستگیر شد. “او یکی از کسانی است که این پروژه خرابکارانه را طراحی کرده است ، آنها می خواستند 35 کرسی در شورای قانونگذاری بدست آورند تا اعدادی را برای وتو در اقدامات دولت داشته باشند و شرایطی ایجاد کنند که فرماندار را وادار به استعفا کند.” او گفت. دادستان جان لی کا چیو. در گروه 53 نفری عملاً همه نامزدها در جبهه دموکراتیک حضور دارند.

و برای اولین بار ، یک شهروند آمریکایی وجود دارد ، وکیل جان کلنسی. این وکیل بخشی از شرکت حقوقی Ho Tse Wai & Partners است که نمایندگی چندین عضو مخالف را بر عهده دارد. کلنسی همچنین خزانه دار انجمنی بود که به برگزاری مسابقات مقدماتی در ماه جولای کمک کرد. نمایندگان یگان ویژه جدیدی که برای تحمیل امنیت ملی چین تاسیس شده اند نیز به جستجوی خانه در حال حاضر خالی از سکنه پرداختند جوشوا وونگ ، قهرمان انقلاب چتر از سال 2014 ، که از ماه نوامبر به دلیل تظاهرات غیرقانونی در ماه ژوئن در زندان به سر می برد. دوستان وونگ گفت ، آنها به دنبال مدرکی بودند تا مخالف جوان را به اتهامات براندازانه و تبانی با قدرت های خارجی متهم کنند. پلیس دوباره در مقر بود “اپل روزانه”ناشر روزنامه جیمی لای از دسامبر در زندان است.

روشن است که هدف خاموش کردن همه انواع اختلافات است. این عملیات منجر به محکومیت شد آنتونی بلینکن ، منصوب شده توسط جو بایدن به عنوان وزیر امور خارجه بعدی ایالات متحده. “این موج دستگیری از شهروندان دموکراتیک تجاوزی علیه حقوق جهانی است. بلینکن در توییتر خود نوشت: دولت بایدن-هریس در کنار مردم هنگ کنگ و در برابر سرکوبی که پکن دنبال می کند ، خواهد ایستاد. چین شی جین پینگ تغییر مسیر نداده است در طول سالهای دونالد ترامپ ، با وجود جنگ تجاری ، او امید چندانی به تجدید نظر در سیاست خود در هنگ کنگ نداشت. در واقع ، در پکن ، سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت:

شورای قانونگذاری ، پارلمان شهر، 70 کرسی دارد و در انتخابات 2016 دموکرات ها 29 کرسی را به دست آوردند ، اگر این نکته را در نظر بگیریم که نیمی از کرسی ها هنوز برای تشکیلات طرفدار چین تضمین شده اند و فقط 35 کرسی از آرا popular عمومی خارج می شوند ، تعداد بسیار قابل توجهی است. از سرگیری جلسه برای 6 سپتامبر سال 2020 برنامه ریزی شده است. و به همین دلیل جبهه مخالف با مقدماتی بسیج شده بود ، افرادی مانند جاشوا وونگ از آن پیروز شدند. اما انتخابات عمومی به دلیل مشکلات بهداشتی ناشی از ویروس کرونا توسط دولت حداقل یک سال به تعویق افتاد. شورای قانونگذاری قدیم تمدید شد ، اما یک به یک نمایندگان دموکرات از مجلس اخراج شدند ، در حالی که در 11 نوامبر گذشته ، 15 بازمانده به طور دسته جمعی استعفا دادند. مخالفت پارلمانی در هنگ کنگ دیگر وجود ندارد. و اکنون دولت طرفدار چین خود را وقف تسویه حساب با کسانی می کند که در پروژه مقاومت سیاسی کار کرده اند.

6 ژانویه 2021 (تغییر از 6 ژانویه 2021 | 13:15)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *