پس از پرواز منطقه به جلو و درگیری شبانه در دولت ، وزیر آموزش و پرورش لوسیا آتزولینا از به تعویق انداختن دروس خصوصی برای دبیرستان ها خبر داد: ٪ ». دبستان و دبیرستان از هفتم و همچنین دبیرستان آغاز می شود ، اما آخرین دوره در روزهای اول هنوز با آموزش از راه دور است. با این حال ، این تغییر به اقناع مناطق برای سازگاری با اقدامات دولت کمک نکرد. Piedmont و Puglia (در کلاس 18) ، Sardinia و Calabria (تمام ژانویه در Dad) به لیست مناطقی اضافه شده اند که نشان نمی دهد بسیاری از اختلافات برای دولت هزینه داشته است.

در حال حاضر در روز دوشنبه Veneto ، Friuli-Venezia Giulia و Marche آنها اعلام کرده بودند که دانش آموزان را تا پایان ماه نزد پدر و کمپین را برای 25 دبیرستان نزد پدر نگه می دارند. سیسیل طی روزهای آینده تصمیم خواهد گرفت. اما در ضمن ، برای به تعویق انداختن بازگشت به کلاس در بعضی مناطق ، ممکن است یک Rt وجود داشته باشد که توسط اتاق کنترل در روز جمعه 8 ام ارزیابی می شود. منطقه قرمز ، همه بسته است ، از جمله مدارس. آزولینا در این باره توضیح داد و برای اولین بار اعتراف کرد: “اگر مبتلا به عفونت بسیار بالایی هستید ، من همچنین می توانم درک کنم که مدرسه در حال تعطیل شدن است ، اما پس از آن همه موارد دیگر باید بسته شود.”

با این دیدگاه ، نیمی از ایتالیا بازگشایی نخواهد شد توافق با وزیر لوئیجی دی مایو دشوار است ، که اعلام کرد “روز دوشنبه ما واقعاً دوباره شروع می کنیم”. شهردار فلورانس ، داریو ناردلا ، بسیار بحث برانگیز است: «مدرسه عقب است ، ما توانستیم خرید کریسمس را شروع کنیم ، اما نه مدارس. و مهمتر از همه ، من نمی فهمم که چه چیزی بعد از چهار روز تأخیر تغییر می کند. گابریل توکافوندی ، معاون وزیر بهداشت ، سندرا زامپا ، سندیکاهای متقاضی دیدار با دولت و همچنین شرکت مادر ایتالیا ویوا در کمیته فرهنگ با جنجال از وی گفت: “ما یک سناریوی نگران کننده داریم ، حتی اگر نه بازگشایی مدرسه برای بستن بلافاصله پس از آن بی فایده است ».

این نیز ترس از وزارت آموزش و پرورش است. به ویژه با توجه به تدابیری که باید در Dpcm بعدی لحاظ شود ، همان روشی که فعالیت های 15 ژانویه را تنظیم می کند: چه اتفاقی برای نسخه بازگشت به کلاس 75 درصدی دانش آموزان می افتد ، همانطور که طبق مصوبه 24 دسامبر لازم است؟ این س isال باز است و اطلاعات زیادی به داده های مربوط به عفونت در روزهای آینده بستگی دارد ، در حالی که ویروس شناسان و پزشکان همچنان برای احتیاط اصرار دارند – از والتر ریکیاردی تا ماسیمو گالی. گالی توضیح می دهد: “برای یازدهم ژانویه ، ما تصوری از روند عفونت ها خواهیم داشت و سپس تخمین می زنیم. در این مرحله ، ما از نظر پیشرفت وضعیت اپیدمیولوژیک معلق هستیم. ” خطر این است که موج جدید هم در انگلیس و هم در آلمان وارد شود ، که باید اقدامات محدود کننده تری اعمال کند.
حتی دانشجویان با اعلام جلسات در برابر آشفتگی روزهای اخیر بسیج می شوند ، در حالی که گزارش جدید Save The Children و Ipsos می گوید هر نوجوان دوم “که یک سال را هدر داده است” متقاعد می شود. از هر چهار نفر یكی از آنها یك دوست مدرسه ای دارد كه حضور در آن را متوقف كرده است و از هر 5 نفر یك نفر فکر می كند “وقتی افراد اجازه تحصیل ندارند اجازه می دهند كه بزرگسالان به محل كار خود بروند.”

در همین حال ، در جدول وزیر آزولینا، همراه با اطلاعیه های به تعویق انداختن مناطق ، پرونده خاردار دیگری می رسد: آن آزمون های دولتی: کلاس هشتم و دبیرستان. امسال ، او تصمیم خواهد گرفت که آیا نسخه مینی آزمون سال گذشته (فقط شفاهی با کمیته داخلی) دوباره پذیرفته شود. علائم آنجاست.

6 ژانویه 2021 (تغییر از 6 ژانویه 2021 | 07:37)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *