ترانه هایی با وزن طلایی. نیل یانگ – آخرین نوازنده ای که با فروش حق آهنگ هایش درآمد کسب کرد. این هنرمند 50٪ موسیقی خود را به یک شرکت سرمایه گذاری انگلیسی می فروشد در معامله ای که روز چهارشنبه اعلام شد. این صندوق اعلام کرد که نیمی از حق امتیاز 1180 آهنگ را که توسط این ستاره راک 75 ساله نوشته شده است ، به دست آورده است. بازدیدهایی مانند “Heart of Gold” ، “Rockin ‘in the Free World” و “Cinnamon girl”. مفاد توافق نامه فاش نشده است ، حتی اگر برخی شایعات در مطبوعات از بیش از 50 میلیون دلار صحبت کند.

چه کسی می فروشد

این معامله یک ماه بعد انجام می شود باب دیلن بیش از 600 ترانه به قیمت 300.5 میلیون دلار به گروه انتشارات موسیقی جهانی می فروشد دلار استیوی نیکس 80 درصد موسیقی خود را به قیمت 100 میلیون دلار به Primary Wave فروخت. مرک مرکوریادییس ، بنیانگذار Hipgnosis Songs Fund Limited و مدیر سابق هنرمندان مشهور جهانی مانند التون جان ، Guns N ‘Roses ، Morrissey ، Iron Maiden و Beyonc ، گفت که او اولین آلبوم خود را توسط Niil Young خریداری کرد هفت سال. وی گفت ، Harvest شریک زندگی من بود و من هر نت ، هر کلمه ، هر مکث و سکوت را در این آلبوم می دانم.

در صنعتی که فروش موسیقی کاهش یافته و صنعت کنسرت به دلیل همه گیری ویروس کرونا نفس خود را حفظ کرده است ، تنها انتخاب یانگ است. به طور کلی ، نوازندگان ترجیح می دهند ضمن حفظ حقوق خود ، از آهنگ های خود در فیلم ها ، بازی های ویدیویی و تبلیغات استفاده کنند. با این حال ، یانگ همیشه نسبت به این موضوع انتقاد داشته است: در آهنگ 1988 “This Note’s For You” ، وی به شدت از هنرمندانی که موسیقی خود را برای تبلیغات تبلیغاتی استخدام می کنند انتقاد کرد. در ترانه ی جوان آواز خواند: درباره پپسی آواز نخوان ، درباره کوکا کولا آواز نزن. من برای هیچ کس نمی خوانم. این باعث می شود من شبیه یک احمق بشوم. روز چهارشنبه ، Mercuriadis در بیانیه ای گفت که شرکت وی و یانگ از یک صداقت ، اخلاق و اشتیاق مشترک ناشی از اعتقاد آنها به موسیقی و این آهنگهای مهم است. Burger of Gold هرگز وجود نخواهد داشت ، اما ما با هم کار خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که همه می توانند آهنگ ها را با توجه به شرایط نیل بشنوند. در حرفه خود ، یانگ حدود 70 آلبوم به عنوان یک تکنواز و با گروههایی مانند Buffalo Springfield ، Crazy Horse و Crosby ، Stills ، Nash & Young منتشر کرده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *