پنجاه سال بدون کانال کوکو. وی در 10 ژانویه 1971 در پاریس درگذشت طراح بزرگ فرانسوی ، که در جهان مترادف شد سبک و ظرافت. یک شورشی است با جسارت ذاتاً او موفق شد انقلابی در مد با لباس و سبکی شکل گرفته از تصویر خود ایجاد کند و به خانه مدی که نام خود را داده بود جان ببخشد. این نه تنها به لباس ، بلکه همچنین اختصاص داده شده است عطرها، جواهر سازی است محصولات چرمی. مد دوست دارد ، سبک باقی می ماند ، او دوست داشت این کار را تکرار کند.


کوکو شانل ، نام مستعار گابریل بنهور شانل، در 19 آگوست 1883 در Saumur متولد شد و پس از مرگ مادرش ، پدرش را به یتیم خانه در اووبازین آورد – هنوز جوان است. او در اینجا ، که با خواهران راهبه بزرگ شده بود ، آموختهنر خیاطی و حرکات خیاطان و او طعم و مزه برش های سخت و رنگ های سیاه و سفید را که سبک او را در طول زندگی مشخص کرد ، پرورش داد. وی در بزرگسالی کار خود را به عنوان یک زن فروشنده و نمایش به عنوان خواننده در یک کافه آغاز کرد. اسم صحنه ای؟ کوکو در سال 1904 با تین دو بالسان ، پسر یک کارآفرین نساجی و افسر سواره نظام ، که اولین سرمایه دار و معشوق اول او بود ، آشنا شد. اینگونه گابریل گشود اولین فروشگاه کلاه فروشی اش، که او دوست داشت آن را با گلهای ساتن یا پرها تزئین کند ، در آپارتمان های بالسان. هدف این بود که سادگی جدیدی به شکل کلاه به زنان ببخشد ، که در آن سال ها باید زیبا و حجیم باشد. سپسبرخوردی با مردی که از او به عنوان مرد زندگی یاد می شود: آرتور بوی کاپل، یک صنعتگر سطح بالای نیوکاسل که به او کمک کرد کار خود را باز کند اولین بوتیک Rue Cambon، به پاریس. بنابراین تصمیم گرفت روی لباس تمرکز کند. کوکو وسواس پیدا کردن داشتلباس کامل، چه عواملی می تواند پارادایم ها را تغییر دهد مد قرن بیستم. و واقعاً اینطور بود لباس های پلنگی، معروف او کت و شلوار در توید و فر ، رشته های مروارید و ردای کوچک نوآر، لباس سیاه کوچک، که بعداً به یکی از گردش های کمد لباس هر زن تبدیل خواهد شد.

پس از موفقیت در اولین بوتیک Rue Cambon ، وی در این سالها دیگران را گشود و ملاقات کرد گواهی ماموریتکه او را به مشابه معرفی کرد پابلو پیکاسو، ماکس جیکوب ، ایگور استراوینسکی. بنابراین ، کوکو به لطف لباس ، ظرافت و توانایی طغیان در برابر مدل های سنتی ، ملکه بی چون و چرای سبک شد. او یکی از اولین آرایشگران بود که یک خط مد را با آن مرتبط کرد عطر: در سال 1921 سابق شانل N5 (که امسال 100 ساله می شود) و به لطف مریلین مونرو مشهورترین (و یکی از پرفروش ترین) ها شده است ، که در پاسخ به خبرنگاران که از او پرسیدند برای خواب چیست ، جواب داد: فقط دو قطره از Chanel N. 5 در طول جنگ جهانی دوم ، وی یک بوتیک در خیابان کامبون بست و هزاران نفر را بیکار رها کرد ، اما همچنان به فروش عطر ادامه داد و سپس تا اوایل دهه 1950 به سوئیس بازنشسته شد. او در سال 1954 با یک مجموعه جدید به کانون توجه بازگشت ، در حالی که در آن سالها قهرمان بزرگ دیگری از مد فرانسه خالی از سکنه شد ، کریستین دیور. خلق یک شی em نمادین دیگر به آن سال ها برمی گردد: شانل 2.55، کیف رودوشی که تا به امروز یکی از مورد پسندترین دختران و زنان در سراسر جهان است. در سال 1957 ، او را برای پذیرایی به دالاس دعوت کردند جایزه نویمان-مارکوس، L ‘اسکار مد. وی در 10 ژانویه 1971 در اتاقی درگذشتهتل ریتز در پاریسبدون اینکه بدانید پنجاه سال بعد نام وی به عنوان یک افسانه هایوت کوته جشن گرفته می شود.

ده ها کتابها آنها این داستان را تعریف کردند ، از زندگی شخصی گرفته تا خانه مد او و همچنین فیلم ها و تلویزیون. در سال 2009 فیلم Coco Avan Chanel – Love Before Myth فیلمبرداری شد که در آن آدری تاتو بازیگر فرانسوی نقش کوکو را بازی می کند. یک سال قبل ، مینی سریال Coco Chanel فیلمبرداری شد – یک مینی سریال دو بخشی ، به کارگردانی Christian Dugway و Barbora Bobulova در نقش Coco. اما حتی امروز نیز همچنان متحیر و جذاب است: امروزه بیوگرافی مصور جدید “کوکو شانل – انقلاب سبک” در کتابفروشی ظاهر می شود که توسط روزنامه نگار Chiara Pasqualeti Johnson ویرایش شده و توسط انتشارات “ستاره سفید” منتشر شده است.

او را پنجاه سال پس از مرگش ، با برخی از مادرانش به یاد می آوریم معروف ترین عبارات (و در اینجا دیگران را پیدا خواهید کرد):

من اهل مد نیستم ، اهل مد هستم
وقتی رنگی تیره تر از سیاه پیدا کند ، آن را می پوشد. اما تا آن زمان من سیاه می پوشم
سادگی عنصر اصلی هر ظرافت واقعی است
فقط ایده های من را کپی کنید ، من دیگران خواهم داشت
وقت برای کار است و یکی برای عشق. که دیگر هیچ وقت در دسترس نیست
عطر اصلی ، فراموش نشدنی ، لوازم جانبی بی سابقه و خاص مد ، علامتی که خبر ورود شما را می دهد و عزیمت شما را طولانی می کند

10 ژانویه 2021 (تغییر 10 ژانویه 2021 | 12:01 PM)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *