او سالها در هواپیما و نگهداری نفت کار کرد و سپس یک حادثه باعث تغییر مسیر او شد. سوق دادن او به اختصاص زندگی خود به هنر. نصیر نضیر، مرد جوانی از نژاد مالزی ، بدین ترتیب شروع به نقاشی حیوانات در حال انقراض کرد تا آگاهی از وضعیت آنها را افزایش دهد. مرد جوان 24 ژانویه گذشته درگذشت ، در 31 ، به دلیل Covid-19. برادر گفت: “این باعث امیدواری و دلگرمی من می شود که بدانم هنر او به حیات خود ادامه خواهد داد و از علل مبارزه برای آن ادامه خواهد داد.”

“شور و شوق به یک علت تبدیل شده است”

خود نادر ، لحظه ای را که متوجه خواستگاری واقعی خود شد ، بازگو کرد مقاله را بخاطر بسپارید ستاره که تاریخ خود را ترسیم می کند: “من در كرته ، مالزی ، در یك مجتمع خط لوله بودم. حادثه ای رخ داده بود که نباید اتفاق می افتاد: ما در ارتفاع 40 فوت کار می کردیم و به دلیل ترک خوردگی چهار متر به حفره ، کنار سکوی دوم سقوط کردم. در آن لحظه ، چندین فکر در ذهنم جرقه زد. در این هنگام بود که تصمیم گرفتم زندگی خود را تغییر دهم ، و مسیر را پیش ببرم. «من مسیر هنری را شروع کردم بدون هیچ تجربه ای»، تا حدی که در نقاشی های اول سکته مغزی انتزاعی ، تقریباً کودکانه است (همانطور که خودش اعتراف کرد ، برای نقاشی های کاریکاتوریست جعفر طیب« که در کودکی مشاهده شده است »الهام گرفته شده است). سپس ، مرد جوان یادآوری کرد ، “تصاویر دقیق تر و دقیق تر شدند” ، به سادگی با کمک قلم ، مداد رنگی و جوهر. بنابراین ، کارهای او بیشتر و بیشتر واقع گرایانه می شوند ، به طوری که تشخیص تصاویر او از عکس ها آسان نیست – در نگاه اول: “من می خواستم جزئیات بیشتری را وارد کنم ، حتی ناتورالیستی ، و سعی کنم به همان اندازه واقع بینانه باشم که ممکنه .. اشتیاق به یک دلیل تبدیل شده است: باعث شده مردم علاقه زیادی به حفاظت از حیات وحش پیدا کنند


کرگدن در آنجا و سایر موضوعات به تصویر کشیده شده

از مشهورترین نقاشی های او می توان به “Tam In Remenbrance”که مورد دوم را نشان می دهد کرگدن نر در جزیره سوماترا. در سال 2016 ، برخی از کارهای وی در پنانگ مالزی به عنوان بخشی از نمایشگاه “هنر برای طبیعت” به نمایش گذاشته شد. در نمایشگاه “Open Studios Penang”، از طرف دیگر ، او در مورد شرایط دشوار برای حفظ ببر مالزیایی.

2 فوریه 2021 (تغییر 2 فوریه 2021 | 14:14)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *