اگرچه بین 10 تا 20 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان وجود دارد ، برنامه پیام رسانی سیگنال اکنون روی لب همه است. وضعیتی که پس از به روزرسانی شرایط استفاده از WhatsApp (عمیق تر شدن اینجا) متولد شد ، و این – در واقع – به لطف پیشنهاد الون ماسک ، مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس در توییتر ، باعث شد بسیاری از افراد به برنامه رقابتی نگاه کنند. همانطور که گزارش شده است Business Insider، بین 6 و 10 ژانویه ، سیگنال 7.5 میلیون بار نصب شده است. اما سیگنال چیست و چرا بیشتر در ایتالیا استفاده می شود؟

امنیت بیشتر

این یک برنامه منبع باز رایگان استبرای Android و iOS موجود است از رمزگذاری به پایان برای محافظت از تبادل پیام های متنی ، تصاویر ، صوتی و تماس بین کاربرانی که از این سرویس استفاده می کنند استفاده می کند. تاکنون هیچ تفاوتی با واتس اپ ندارد: حتی برنامه Menlo Park در واقع از همان رمزگذاری استفاده می کند. تفاوت در این است Signal تنها سیستم پیام رسانی است که پروتکل Extended Triple Diffie-Hellman (X3DH) و الگوریتم Double Ratchet را ترکیب می کند.. بدون ورود به اصطلاحات فنی ، X3DH پروتکل رمزنگاری استفاده شده است که امکان برقراری ارتباط امن و خصوصی بین دو کاربر را فراهم می کند. الگوریتم Double Ratchet همچنین به محرمانه بودن مکالمه کمک می کند: در عمل ، از آن به عنوان بخشی از یک پروتکل رمزنگاری استفاده می شود تا رمزگذاری از طریق پایان برای پیام رسانی فوری ارائه شود.

متن باز

ویژگی دیگری که آن را از واتس اپ جدا می کند این منبع باز است: این به معنای شفافیت بیشتر برای عملکرد فناوری رمزگذاری است ، زیرا این فرصت را به همه ذینفعان می دهد تا کد آن را مشاهده کنند.

داده (یا فراداده) کمی ذخیره می شود

تفاوت این سیگنال در این است که فراداده بسیار کمی را در خود ذخیره می کند (یعنی اطلاعات مربوط به تاریخ و زمان ارسال و دریافت تماس ، تماس ، آخرین دسترسی به برنامه) ، علاوه بر این که از ابر پشتیبان استفاده نمی کنید. در واقع ، تاریخچه پیام فقط در دستگاه های کاربر ذخیره می شود ، نه در سرورهای سیگنال. از این گذشته ، تفاوت بزرگ بین WhatsApp و Signal در نحوه استفاده از داده های مربوط به کاربر و حریم خصوصی آنها نهفته است. WhatsApp ، با آخرین به روزرسانی ، کاربران را مجبور می کند که اطلاعات حساب خود را با فیس بوک به اشتراک بگذارند: بنابراین راهی برای درآمدزایی از حضور کاربران در برنامه پیام رسان معروف. از طرف دیگر ، سیگنال نه تنها فراداده بسیار کمی را ذخیره می کند ، بلکه حتی علاقه ای به درآمدزایی نیز نخواهد داشت: برنامه ای که در واقع توسط بنیاد فناوری سیگنال اجرا می شود ، یک بنیاد غیرانتفاعی است.

در ابتدا باید با WhatsApp ادغام می شد

در پایان ، یک واقعیت جالب: سیگنال ، متولد 2013 ، برای ادغام با WhatsApp طراحی شده است. جای تعجب نیست که با محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان جهان ، این فناوری رمزگذاری پایان به پایان مبتنی بر Open Whisper System را به اشتراک می گذارد. پروژه ها در سال 2017 تغییر کردند.: برایان اکتون، بنیانگذار WhatsApp ، به دلیل دیدگاه های مختلف در مورد مدیریت فیس بوک ، تصمیم گرفت که این شرکت را ترک کند ، بنابراین خود را وقف هدف Signal کرد. به لطف وی ، تولد بنیاد فناوری سیگنال نیز ممکن شد و 50 میلیون دلار آن برای راه اندازی سازمان غیر انتفاعی نیاز است.

14 ژانویه 2021 (تغییر 14 ژانویه 2021 | 15:12)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *