تقصیر نوه است که با گریه باربی را با برش موهای برادرش آورد: “عمه ، کاری انجام بده ، لطفاً ، همه چیز را می توانی درست کنی.” در اینجا آنچه ربکا دی بیاجیو می گوید ، زبردستی ذاتی و روحیه ابتکار عمل است. “من این کلاه گیس عروسک را دوختم و مثل قبل زیبا شد.” بنابراین ایده بازیابی باربیتا متولد شد.

این داستان در دسامبر گذشته آغاز شد. از طریق شبکه های اجتماعی ، ربکا مهارت خود را به تصویر می کشد و در مدت زمان کوتاهی پاسخ های زیادی دریافت می کند. “من به چیزی فکر کردم که برای سرگرمی ساخته شده بود و در عوض … از آن زمان خانه من به یک درمانگاه تبدیل شده است ، نه برای بیماران ، بلکه برای عروسک های کبود.” اکنون باربیت ها در صف تعمیر ربکا هستند که از طریق صفحات فیس بوک و اینستاگرام خود در دسترس تعمیرات قرار گرفته است.. او ، متولد آبروتزو ، که تازه 30 ساله شده است ، به جهان سفر کرده است: “اکنون من خانه ای در Abbiategrasso پیدا کردم ، به تجارت خانوادگی که در بخش ساخت و ساز مشغول به کار هستم کمک می کنم ، اما ابتدا بین آموزش و کار ، همچنین به عنوان پیشخدمت ، اولین تجربه را کسب کردم سوئد ، سپس به لندن و سرانجام به رم. من علاقه زیادی به DIY دارم که از روی ضرورت به وجود آمده است. من از یک خانواده بسیار فقیر هستم. من یاد گرفتم که در صورت لزوم قفسه و کابینت بسازم و قفسه های تعمیر شده را تعمیر کنم. مدرسه خوبی بود. ”

عروسک های مشهور بور همچنان به آدرس او می رسند ، بعضی کاملاً تکه تکه ، بعضی دیگر فقط تغییر رنگ داده و منسوخ شده اند. همه نامه ها یا کارت پستال های ساده حاوی درخواست تجدید نظر ، گاهی ناامیدانه همراه است: “آن را تازه کنید و سپس آن را بدهید»،« به او جلوه ای آبرومندانه بدهید و آن را به هرکسی که می خواهید هدیه دهید ».

ربکا دی بیاجیو مانع این کار نمی شود: “این به زمان و اشتیاق نیاز دارد. و سپس قیچی ، چسب ، سوزن ، نخ و رنگ. بعضی اوقات ، در هنگام تعطیلات کاری ، بین یک محل ساخت و ساز و بازرسی ، شروع به دوختن در دستگاه می کنم. با این حال ، من باربیت ها را به آنها می دهم ، اما با یک قرارداد: گیرنده قراردادی را امضا می کند که تضمین می کند آنها برای فروش قرار نمی گیرند و به خوبی حفظ می شوند. مجموعه داران زیادی هستند ، من نمی خواهم کسی بتواند از آنها سود ببرد

ترمیم نیز رایگان است: «هر کسی که بخواهد می تواند پیشنهادی را ترک کند ، که من از آن برای خرید مواد استفاده می کنم. دیگر نمی پرسم ، برای این فعالیت پولی دریافت نمی کنم. برخی از عروسک ها به صورت تکه تکه عرضه می شوند ، در حالی که برخی دیگر فقط باید رنگ آمیزی شوند. هرچه بیشتر آنها نابود شوند ، از بازسازی آنها بیشتر لذت می برم. ”

در مدت بیش از یک ماه ، حدود بیست قطعه بازیابی شد. برخی از آنها را قبلاً به دختران و طرفداران کوچک داده ام. من به ویژه از توافق نامه اخیر امضا شده با انجمن داوطلبانه آنجلی دی نینفا در کارماگنولا ، تورین ، که شامل کودکان اوتیسم است اطمینان دارم. به همراه آنها ما کارگاه های آموزشی ایجاد می کنیم تا از طریق حفاظت و ترمیم به خلاقیت شکل دهیم. در حال حاضر ، فقط با توجه به شرایط سلامتی و سپس امیدوارم حضور در وب کم کار کنیم. اما من آرزوی دیگری در قلبم دارم: بردن عروسک هایم به بخش های کودکان بیمارستان ها. لبخند این بچه ها لبخند من می شود.

11 ژانویه 2021 | 10:32

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *