او 14 ساله است ، مصمم ، موهای سیاه بلندی دارد و علاقه زیادی به بازی های ویدیویی دارد. اگر این واقعیت نباشد که مورگان ایکاردی (متولد 2006 در تورین) یک پیانیست باتجربه و احتمالاً جوانترین رهبر ایتالیا است ، این می تواند پرتره ای از یک نوجوان باشد. نه فقط. مورگان به تازگی استودیوی ضبط را ترک کرده است و در آنجا ضبط اولین آلبوم خود ، Mozart Across Borders ، را که توسط Saluzzo Egea Music تولید شده است و در بهار منتشر می شود ، به پایان رسانده است. ضبط این سی دی از ماه سپتامبر در مدرسه عالی موسیقی سالوزو با ارکستری متشکل از 30 عنصر انجام شده است. این جعبه جعبه ای خواهد بود که نوازنده جوان در آن به عنوان پیانیست و هم به عنوان رهبر ارکستر به اجرای برخی از پر تقاضای قطعات موتزارت ، از Symphony 29 in C major گرفته تا Sonata n ، می پردازد. 8 و 18 به Fantasies در مینور C و D مینور.

او می گوید: “ضبط این آلبوم تجربه شگفت انگیزی بود ،” همانطور كه ​​با سایر موسیقی دانان كار می كرد. آنها علی رغم اختلاف سنی بین من و آنها برخورد بسیار باز و مفیدی داشتند. ” حتی بیش از 30 سال. اگر ضبط ضبط “برای اولین بار” بوده است ، نمی توان در مورد هدایت چنین گفت. در واقع ، مورگان پس از اجرای آخرین کنسرت Couducting Course ، که توسط استاد بزرگ فابریزیو دورسی در Todi انجام شد ، در سال 2019 به این هنر نزدیک شد. اولین تجربه کنسرت بین المللی او در این سال نیز رقم خورده است: در ژانویه ، در واقع ، در سن 12 سالگی ، او با ارکستر سمفونیک باکائو نقش تکنواز پیانو را اجرا کرد.

پس از سالها مطالعه موسیقی ، تقریباً همیشه تنها ، این موقعیت برای پسر “تجربه تکان دهنده ساخت موسیقی با دیگران: در آن لحظه ، برای اولین بار ، آرزو داشتم که بتوانم همکارانم را رهبری کنم”.

مورگان نواختن پیانو را از 5 سالگی کاملاً تصادفی آغاز کرد. خانواده وی اخیراً برای پیگیری کارهای پدرش به ایالات متحده مهاجرت کرده بودند. او یادآوری می کند: “یک روز ، ما در سیاتل در خانه یکی از دوستانم بودیم و دختری در سن من در حال پیانو بود. من شاهد این ساز بودم و شیفته آن بودم. در زمان بازگشت به ایتالیا در سال 2014 ، ایكاردی با راهنمایی چند استاد ، كه از آخرین آنها آنا ماریا تسیگولی بود ، كه خودش از نیویورك های پیانو در بین دهه 60 و 70 بود ، قاطعانه از موسیقی كلاسیك منحرف شد. با وجود همه گیری ، 2020 برای موسیقیدان جوان تورینی سال مثبتی بود: وی علاوه بر ضبط آلبوم ، در تابستان در تودی و ملفتا رهبری ارکستر را انجام داد و یک کنسرتو پیانو را به نام کلیسای قلعه تبعید اتزیو بوسو پیشنهاد داد. وی همچنین با مطالعه ویولن تا پیانو و کارگردانی همراه بود. امروز ، مورگان احساسات و انتظارات خود را با بسیاری از همسالان خود تقسیم می کند. او در کلاس اول به عنوان یک دانش آموز خصوصی در Liceo Musicale Cavour شرکت کرد ، در اوقات فراغت خود لذت بردن از بازی های ویدئویی ، چت با دوستان ، مراقبت از حساب های شبکه های اجتماعی خود را با پدرش Guido (تقریبا 200،000 در صفحه فیس بوک وجود دارد) طرفداران). اما بزرگترین علاقه همچنان موسیقی است: «این ماههای زندان برای بسیاری از مردم غم انگیز بود. سعی کردم از آنها استفاده کنم ، مطالعه و پیشرفت کنم. من عاشق ساخت موسیقی هستم هم به عنوان پیانیست و هم به عنوان کارگردان اما برای اینکه یک رهبر خوب باشم باید بدانم که چگونه از همه نهایت استفاده را ببرم و هرگز به خصوص با خودم راضی نباشم. بزرگترین آرزوی من؟ یک روز او ارکستر بزرگی را رهبری کرد.

6 ژانویه 2021 | 10:39

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *