جوان افسانه مرد جدید تنیس است. در سن 19 سالگی ، جانیک سینر توضیح می دهد که چرا عنوان صوفیه و شماره 37 در این رتبه بندی فقط آغاز یک ماجراجویی طولانی است.

Jannik یک سال پیش ، این روزها ، در هجده سالگی گواهینامه رانندگی خود را گرفت: آیا می توانید به ما بگویید که این تجربه چگونه بود؟
من در نزدیکی خانه ام در برسانونه امتحان دادم. از من در مورد چیزهای معمول س askedال شد: پارکینگ ، سربالایی ، عقب رفتن … من تئوری را به تلاش دوم منتقل کردم ، اما من اعتراف می کنم که در مورد چیزهای زیادی یاد نگرفتم. درعوض تمرین بلافاصله گذشت.

گواهینامه رانندگی برای بسیاری از افراد یک مراسم مهم است: چه احساسی به او بخشیده است؟
من بسیار خوشحال شدم: من دوست دارم رانندگی کنم ، خوب است که بتوانم استقلال داشته باشم و مجبور نباشم برای رفت و آمد به دیگران گره خورم.

آیا پدر شما هانس پیتر علاقه زیادی به موتورسیکلت دارد؟ آیا او با اشتیاق به شما خیانت کرد؟
بله ، او عاشق موتورسیکلت است زیرا ما جایزه بزرگ را با هم ندیده ایم ، زیرا پدر من اغلب روزهای یکشنبه کار می کرد: او یک آشپز در یک پناهگاه در وال فیسکالینا است. علاقه من بیشتر به رانندگی بود تا F1.

از زمان دریافت گواهینامه ، طولانی ترین سفری که طی کرده اید ، رانندگی است؟
من از Montecarlo به Sesto Pusteria ، خانه خود رفتم: حدود 700 کیلومتر است ، جاده ها اغلب قطع می شوند یا کار وجود دارد ، بنابراین واقعاً طولانی است.

در عوض ، سفری که دوست دارید در آینده با ماشین ترتیب دهید؟
نمی دانم ، من آنقدر با هواپیما به دور دنیا سفر می کنم که نمی توانم بگویم دوست دارم کجا با ماشین بروم. امروز اما وقت نکردم. شاید روزی با برادرم بروم: او همچنین دوست دارد رانندگی کند ، ما می توانیم چرخ را برداریم.

سرعت تنیس استعداد شماست: سرعت در ماشین (در محدوده) شما را دوست دارد؟
من دوست دارم با ماشین سریعتر بروم ، اما متاسفانه یا خوشبختانه محدودیت هایی وجود دارد که باید رعایت شود. من عاشق کارتینگ در اوقات فراغت هستم. دوست دارم روزی رانندگی سریع ، اما ایمن و با زنجیره واقعی داشته باشم.

آیا امروز به اتومبیلرانی علاقه دارید؟ سشوار؟
وقتی برای مسابقات رانندگی می کنم ، اغلب نمی توانم مسابقات F1 یا Motogp را تماشا کنم. به هر حال ، من دانیل ریکیاردو و آنتونیو جیووینازی ، دو طرفدار تنیس را می شناسم. ما با آنتونیو به توافق رسیدیم: او ترفندهای حرفه خود را به من می آموزد و من هم به خودم. هر از گاهی در مونت کارلو با لکلرک آشنا می شوم که او نیز بسیار مهربان است. در موتور سیکلت ، من به والنتینو و به طور کلی ایتالیایی ها سلام می کنم.

و اگر با والنتینو روسی ملاقات می کنید ، کنجکاو هستید که اجرا کنید؟
از او می پرسم: چگونه می توان همیشه اینقدر آگاه بود و در صدم ثانیه تصمیم درستی گرفت؟

والنتینو ، مرد سوابق. از بین بسیاری از رکوردهای زودرس که در تنیس شکست خورده اید ، آیا یکی وجود دارد که بتوانید به خصوص به آن افتخار کنید؟
راستش من زیاد به او توجه نمی کنم. بسیاری از رکوردهای دیگر نیز وجود دارد که شما باید آنها را شکست دهید ، مانند سیزده عنوان رالف گاردوس رافا نادال یا بیست گرند اسلم راجر فدرر!

در ماه نوامبر در صوفیه ، او اولین عنوان ATP حرفه ای خود را به دست آورد: آیا او به همان اندازه که تصور می کرد خوب بود؟ بیشتر … کمتر؟
بسیار زیبا ، هرچند عجیب ، با توجه به همه گیری مخاطبان کم ، در یک سال دشوار که در آن خیلی خوب بود که بتوانید کمی بازی کنید.

بهترین توصیه ای که در زندگی خود دریافت کرده اید چیست؟
هرگز از خطا نترسید ، حتی اگر گاهی اوقات با مشکل روبرو شوید. پدر و مادرم همیشه با گفتن درگیر شدن از من حمایت کرده اند ، حتی اگر از خطر خطا جلوگیری شود.

این یک فصل سخت تنیس بود ، اما در هر صورت برای شما مثبت بود: آیا قصد دارید هدیه ای خوب برای کریسمس دریافت کنید؟
من اینطور فکر نمی کنم. راستش را بخواهید ، من از این طریق خوشحالم: در زندگی چیزی جز سلامتی افرادی که دوستشان دارم و فرصت بازی تنیس نیست ، چیز دیگری نمی خواهید.

آرزوها و اهداف شما برای سال 2021 چیست؟
همان هایی که استرالیا را در ژانویه گذشته ترک کردم: حداقل 60 بازی در سال برای اجازه دادن به اجازه توسط کوید.

مسابقات در پایان فصل ، اختصاص یافته به 8 تنیسور برتر رتبه بندی شده ، فینال ATP ، از نوامبر آینده به مدت پنج سال در تورین انجام می شود: انگیزه اضافی؟
البته بله ، اما من دوست ندارم خیلی دقیق اهداف را از قبل تعیین کنم. مهم این است که پیشرفت کنیم: من می دانم که حاشیه زیادی دارم.

از والدینتان گرفته تا مربی خود ریکاردو پیاتی ، الگوی معتبری که باید دنبال کنید چیست؟
در بسیاری از بخشهای مختلف مردم حضور دارند ، نه فقط یک نفر … من اینجا و آنجا ایده دارم.

کنجکاوی خود را از بین ببرید: آیا شما شب خواب ایتالیایی یا آلمانی می بینید؟
بستگی دارد ایتالیایی یا آلمانی بیشتری صحبت کنم.

آیا به عنوان یک غول سابق ، مسابقات جهانی اسکی را در فوریه سال آینده در کورتینا دنبال خواهید کرد؟
او احتمالاً در استرالیا خواهد بود و سرگرم شدن از طریق تلویزیون زنده دشوار خواهد بود. اما من مطمئناً نتایج همه ایتالیایی ها ، به ویژه تیرول جنوبی را دنبال خواهم کرد.

غسل تعمید جوکوویچ و فدرر که توسط نادال در پاریس به چالش کشیده شد ، در انتظار اوست: ابتدا با کدام یک از این دو روبرو می شوید؟
شاید راجر بت من باشد ، و چون می ترسم سه چهار سال دیگر “بازنشسته” شود ، حتی اگر خوب باشد که هرگز متوقف نشود

اما به راستی یانیک ، زندگی که از بچگی آرزویش را داشتی؟
از کودکی به این فکر می کردم که اسکی باز شوم ، زیرا در منطقه من در تیرول جنوبی تصور خود در برف طبیعی است. به محض شروع تنیس ، فهمیدم که اسکی را بیشتر دوست دارم.

چرا؟
چون اگر اشتباه کنید اسکی می کنید. از طرف دیگر ، تنیس همیشه فرصتی دیگر به شما می دهد.

14 دسامبر 2020 (تغییر 15 دسامبر 2020 | 17:05)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *