ما می توانیم این کار را با وجود والدین و معلمان انجام دهیم ، شاید حتی یک شریک ، یک همکار ، یک متخصص تغذیه ، اما مطمئناً نمی توانیم شکم را گول بزنیم. آیا ما به اندازه کافی میوه و سبزیجات نمی خوریم؟ او این را می داند. آیا ما چون می خواهیم یا نمی خواهیم سبک زندگی سالمی داشته باشیم ، گیر کرده ایم؟ او این را می داند. آیا ما نگرانی ها و اضطراب هایی چنان حل و فصل شده ایم که دیگر نتوانیم آنها را ببینیم؟ شما هم این را می دانید. و دیر یا زود شورش می کند.

استاد کامل گوارش دردانشگاه هومیتیتاس میلان، سیلویو دانز نحوه درک و تفسیر سیگنالهای ارسالی توسط معده و روده را توضیح می دهد. و او این کار را با یک کتاب انجام می دهد ، شکم می داند. پیام های معده و روده را تفسیر کنید تا بهتر زندگی کنید (سری Science for Life ، Sonzogno ، 192 صفحه ، 16 یورو) ، که در آن او می آموزد که چگونه عادتهای غلط را در مسیر درست به دست آورد.

استاد ، شکم دقیقاً چه می داند؟
همه چیز ، حتی چیزی که ما موفق به کنار گذاشتن آن می شویم. و نه به دلیل نوعی انرژی فراطبیعی ، بلکه به دلیل دلایل خاص بیوشیمیایی و عصبی است. شکم مغز دوم ما. 500 میلیون سلول عصبی در 12 متری دستگاه گوارش وجود دارد. رقمی قابل توجه و قابل مقایسه با نخاع ، که به عبارت دیگر ، امتداد مغز است. به همین دلیل جامعه علمی پزشکی بیش از بیست سال است که آن را تعریف می کند شکم “مغز دوم”. من می خندم و اغلب با بیمارانم در مورد آنها صحبت می کنم روده، کمی فکر می کنم

و شما چه فکر میکنید؟
با ارسال سیگنال های دقیق برای ما. می بینید که معده مرکز دفع زباله نیست ، همانطور که خیلی ها به اشتباه فکر می کنند ، بلکه بیشتر است اتاق با دکمه ها که عملکرد بدن را تنظیم می کند و عملکردهای اساسی و بسیار ظریف مانند محافظت از سیستم ایمنی بدن و متابولیسم را کنترل می کند. میلیون ها سلول و اتصالات عصبی که آن را تشکیل می دهند ، آن را یکی می کند سامانه ی عصبی خودمختار، قادر به اقدامات خاص ، مانند چرخش روده ، که باعث جریان غذا از طریق دستگاه گوارش می شود. یا ترشح آنزیم هایی که آن را تجزیه کرده و جذب مواد مغذی را امکان پذیر می کند. شکم با سیستم عصبی مرکزی تعامل دارد، محرک هایی را که از دنیای خارج یا ارگان های مختلف دریافت می کند ، ادغام و پردازش می کند. این تعامل به دلیل عصب واگ رخ می دهد ، یک کانال ارتباطی که از پشت گوش ها به شکم می رود و در امتداد دو طرف گردن می رود. به طور خاص ، ساده سازی ، سر و شکم آنها نه تنها تأثیر می گذارند بلکه بر وضعیت بهزیستی روانی فرد تأثیر می گذارد.
عباراتی مانند فقط این ایده باعث بیماری من می شود یا روده های من از خشم پیچ می خورند موجه هستند همینطور پایه در معده ، وقتی که ما باید یک آزمایش طاقت فرسا انجام دهیم یا با عجله به دستشویی برویم ، وقتی استرس زیادی را متحمل شده ایم. برای نشان دادن این واقعیت که حساس به احساسات دستگاه گوارش. هشدار: این اتصال در هر دو جهت است.

چه مفهومی داره؟
این بدان معناست که اگر از یک طرف شکم وارونه بتواند مغز را تحریک کند ، از طرف دیگر ، سر بی قرار می تواند روده ها را ناراحت کند.

ما قصد داریم به چه چیزی برویم؟
اغلب اوقات نفخ ، یبوست ، اسهال و سو ind هاضمه به طور کلی: همه دلایل ، بلکه همچنین تأثیرات اضطراب ، استرس ، عصبانیت ، افسردگی ، آشفتگی خواب و ترس. به طور خلاصه ، یک سبک زندگی تشنجی. مخصوصاً در این سال آخر همه گیری.

منظورت چیه؟
همه گیری بیماری های شکمی را تشدید کرده است. آیا فکر می کنید ما اخیراً کشف کرده ایم سندرم روده تحریک پذیر پس از کوویید چه چیزی غیر از سندرم روده تحریک پذیر پس از عفونت شناخته شده. استرس قفل شدن ، تغییر شدید و ناگهانی سبک زندگی ، ترس از آلوده یا آلوده کردن دیگران برای همه ثابت و منابع قوی استرس روانی. که طی ماه ها به تشدید شکل جدیدی از سندرم روده تحریک پذیر کمک کرده است که ما اطلاعات کمی در مورد آن داریم: ما در حال کار بر روی آن هستیم.

تغذیه چه نقشی در همه اینها دارد؟
تعیین کننده در صورت وجود این اختلالات ، مشخصه اکثر مردم ، در وهله اول توصیه می شود قندها و چربی ها کاهش یابد. موارد اول با نوسانات خلقی و افت ناگهانی انرژی باعث نوسان قند خون می شود. دومی هضم را کند می کند.
سپس معتبر باقی می مانند 5 وعده میوه و سبزیجات در روز، همراه با یک رژیم غذایی متنوع و متعادل و آبرسانی مناسب.
نحوه غذا خوردن نیز مهم است. در واقع ، ما همیشه در خانه هستیم ، این بدان معنا نیست که باید از خود غافل شویم. ما واقعاً تلاش می کنیم ناهار و شام را در یک فضای راحت بخوریدمرتب و راحت اگر وقت ناهار در دفتر بود ، بیایید از کامپیوتر دور شویم ، تلفن را در یک کشو بگذاریم یا آن را بی صدا کنیم و بی صدا غذا بخوریم ، قبل از بلعیدن مدت طولانی بجوند: هضم از اینجا شروع می شود. پس از آن ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما اینطور نیست ، بیایید از صحبت با لقمه در دهان خودداری کنیم: با این کار هوا را نمی بلعیم که مضر است زیرا باعث کند شدن روند هضم و ایجاد مشکل در نفخ شکم یا گرفتگی می شود. اگر چیز دیگری نیست ، بیایید روی آنچه می جویم تمرکز کنیم تا به چیز دیگری فکر نکنیم. اگر کمک کرد ، بیایید تا جایی که ممکن است ناهار بخوریم در فضای باز: حواس را پرت می کند. سپس بیایید چند قدم برداریم ، بعداً می نشینیم.

غذاهای مورد علاقه شما کدامند؟
این به کسالت شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، در مورد روده تنبل، فیبر بسیار مفید است: یبوست را کاهش می دهد و باعث تغذیه می شود میکروبیوتای “خوب”، یعنی همه آن میکروب هایی که به جذب مناسب غذا کمک می کنند ، از ما در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می کنند و حال ما را بهتر می کنند. بین ملین های طبیعی کارآمدتر ما آلو تازه و خشک شده ، کیوی ، سیب آب پز ، گلابی را پیدا می کنیم. و سپس کنگر فرنگی ، کدو ، چغندر ، حبوبات به طور کلی. آبگوشت و دم کرده های گیاهی علاوه بر آب طبیعی ، خوب است – گل صد تومانی ، کاسنی ، شیرین بیان. در حقیقت ، مایعات فیبرها را اشباع می کنند ، در نتیجه حالت پریستالیس را تسهیل می کنند. S به ماست ، همچنین طبیعی و بدون قند: تعادل فلور باکتری را ترجیح می دهد. و ال کفیر ، یک نوشیدنی تخمیر شده که به جای شیر کلاسیک با آب تهیه می شود.
از طرف دیگر ، ما از آن رنج می بریم سندرم روده تحریکپذیر – اختلالی که 15 درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار می دهد و درمان مساوی را برای همه فراهم نمی کند ، زیرا علائم متغیر است – توصیه می شود با پزشک خود مشورت کنید.
در صورت نفخ شکم، قادر به ارائه غذاهایی با قابلیت بازیابی فلور باکتریایی خواهد بود: روی همه شوید ، ترجیحاً پخته شده و بلوبری. سپس یک بار دیگر سیب ها: یکی را بازی کنید عملکرد ضد تخمیر. علاوه بر این من غلات ، مراقبت از گندم ، جو دوسر ، برنج ، ذرت ، ارزن ، گندم سیاه … در مورد مایعات ، دمنوش های گیاهی تسکین دهنده با دانه های رازیانه ، شوید ، زیره ، نعناع عالی است.
برنج ، آب پز ، بخارپز یا کبابی ، برزائولا ، هویج ، کاهو ، سیب زمینی و اسفناج که در این مورد نیز تهیه می شود ، مشکلات اسهال. همینطور نان تست ، سوخاری و بیسکویت به شرطی که شور نباشد. خوردن غذا واقعاً می تواند کارهای زیادی انجام دهد زیرا می تواند شیوع معده را از معده خارج و از آن خارج کند. ما در ایتالیا خوش شانس هستیم: غذاها و تنوع زیستی که از نظر آب و هوا به ما ارائه می شود به این معنی است که میزهای ما به طور طبیعی پر از مواد تشکیل دهنده ای است که خواص آنها اکنون با هزاران مطالعه تایید شده است. این در مورد است من می دانم چگونه انتخاب کنم بر اساس آنچه معده ما به ما می گوید چرا شکم می داند. بلافاصله. مستقیما. و بلافاصله از ارتباط با ما مراقبت کنید. بیایید به او گوش کنیم

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *