شرایط جدید برای استفاده از WhatsApp بسیاری را وادار به افزایش دماغ خود کرده اند. در حقیقت ، آنها در حال برداشتن نهایی قول داده شده به کاربران پس از دستیابی به سرویس توسط فیس بوک در سال 2014 هستند: “براساس توافق حاصل شده – اعلام شد – واتس اپ به طور مستقل به کار خود ادامه خواهد داد.” از 8 فوریه ، این وضعیت دیگر وجود نخواهد داشت ، زیرا گزینه “عدم اشتراک اطلاعات حساب WhatsApp خود با فیس بوک برای بهبود تجربه خود با تبلیغات و محصولات فیس بوک” از سیاست حفظ حریم خصوصی ما حذف خواهد شد. بنابراین ، افرادی در شبکه های اجتماعی هستند که می گویند آماده هستند برنامه را به نفع سایر سیستم عامل های پیام فوری کنار بگذارید. انتخاب مشروع ، اما در نظر گرفته شده است که فقط بر اقلیت اعضای باقی مانده تأثیر بگذارد. WhatsApp با بیش از دو میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان ، خودنمایی می کند “جلوه شبکه” به طور باورنکردنی گسترده تر از رقابت است و این دقت بسیار بالای پایگاه کاربر را تضمین می کند. زیرا ، اگرچه ممکن است برنامه پیام رسانی مطابق با سلیقه ما باشد ، اما اگر چند مخاطب در آنجا پیدا نکنیم ، تقریباً کاملاً بی فایده خواهد بود. پرونده ایتالیا را در نظر بگیرید: مشترکین واتس اپ تمام شده اند 34 میلیون. دوم در رتبه بندی ، تلگرام، حتی نیمی از آن: 13 میلیون. بنابراین آسان است که درک کرد حداقل چقدر بعید است که گفته شود بخش قابل توجهی از مصرف کنندگان صرفاً در اعتراض به شرایط جدید تصمیم به ترک شبکه اصلی می گیرند. علاوه بر این ، همانطور که در این موارد همیشه اتفاق می افتد ، اغلب اوقات بدون حتی وارد کردن جزئیات اخطار اجازه داده می شود. با این حال ، دانستن گزینه های اساسی واتس اپ موجود در فروشگاه های دیجیتال همیشه می تواند مفید باشد.

همانطور که انتظار میرفت، تلگرام (پیوند به Google Playپیوند به فروشگاه App) دومین برنامه پیام رسان محبوب در ایتالیا است. در سال 2013 توسط برادران نیکولای و پاول دوروف و تا حدودی منبع باز مانند WhatsApp راه اندازی شد و کاملا رایگان است. با این حال ، برای ذخیره داده ها ، به حافظه دستگاه های کاربر متکی نیست ، بلکه از یک ابر با همگام سازی فوری استفاده می کند. این اجازه می دهد تا از آن در چندین دستگاه استفاده شود و مقدار نامحدودی از محتوای (حداکثر 2 گیگابایت) به نام حداکثر انعطاف پذیری ارسال شود. تأکید بر این نکته نیز مهم است که دسترسی به سرویس نیازی به افشای شماره تلفن ندارد: یک مزیت عمده از نظر محرمانه بودن. دو نوع چت وجود دارد: کلاسیک (با رمزگذاری کلاینت – سرور) و مخفی (با رمزگذاری انتها به انتها). اولی را می توان در همه دستگاه ها مشاهده کرد ، و دومی را – با ایمنی بیشتر – به جای فقط آنچه که از آن راه اندازی شده است. سپس مورد دوم توانایی ارسال پیام های خود تخریبی را فراهم می کند. علاوه بر گروههایی که توانایی پذیرش حداکثر 200000 عضو را دارند ، کانالهایی با ظرفیت نامحدود در سال 2015 معرفی شده اند. آنها می توانند هم دولتی و هم خصوصی باشند و به گونه ای طراحی شده اند که به مدیران امکان می دهد به روزرسانی ها را به روشی یک به چند توزیع کنند. تماس ها و تماس های تصویری نیز وجود دارد ، اما در حال حاضر فقط یک به یک است. آخرین اخبار اخبار این روزها است: ورود آتی تبلیغات به کانال های عمومی. پاول دوروف توضیح داد: “پروژه ای به بزرگی ما ، سالانه به چند صد میلیون دلار برای پیشروی نیاز دارد.” تلگرام در واقع به 500 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان خواهد رسید که منجر به هزینه های بسیار بالایی برای مدیریت این سیستم عامل می شود. همچنین انتظار می رود برخی از توابع Premium معرفی شوند که هنوز تعریف نشده اند.

امنیت مطلق تماس آن را به یک نقطه قوت تبدیل می کند علامت (پیوند به Google Playپیوند به فروشگاه App) ، نرم افزار منبع باز رایگان و تحت مدیریت یک بنیاد غیرانتفاعی. علاوه بر این از پایان به انتها ، در واقع از پروتکل های رمزگذاری اضافی استفاده می کند که همه آنها پیشرفته ترین هستند. برخلاف واتس اپ و تلگرام ، فراداده (مانند اطلاعات مربوط به تاریخ و زمان ارسال و دریافت تماس ها ، تماس ها ، آخرین دسترسی به برنامه و غیره) را نیز ذخیره می کند. بنابراین تعجب آور نیست که طرفداران اصلی او شامل تنگه عمیق Datagate هستند ادوارد اسنودن ، ایلان ماسک و حتی کمیسیون اروپا در این حالت ، تماس ها و تماس های تصویری (یک به یک) و همچنین چت های مخفی و پیام های هماهنگ نیز در دسترس هستند. اشکال بزرگ هنوز هم پایگاه کاربر کوچک است. اگرچه داده های دقیق هرگز فاش نشده است ، اما در واقع تخمین زده می شود که سیگنال توسط بیش از 10-20 میلیون نفر در سراسر جهان استفاده نمی شود.

یکی دیگر از گزینه های رایگان احتمالی واتس اپ ، گزینه رایگان است وایبر (پیوند به Google Playپیوند به فروشگاه App) در سال 2010 در اسرائیل تاسیس شد و چهار سال بعد توسط راپوتن توسط ژاپنی ها خریداری شد. مجهز به رمزگذاری انتها به انتها ، امکان برقراری تماس و تماس ویدیویی با کیفیت بالا ، ارسال پیام ، عکس و فیلم و اشتراک مکان با سایر مشترکان وایبر را به صورت رایگان فراهم می کند ، همچنین از طریق ویژگی پرداخت شده Viber Out با کاربران خارجی ارتباط برقرار کنید (مخصوصاً برای تماسهای بین المللی مفید است). حداکثر 250 نفر را گروه بندی کنید. بیش از یک میلیارد حساب فعال در سراسر جهان ، اما فقط حدود 700،000 حساب در ایتالیا (که مدتی است رو به کاهش است).

در طول سالها ، از آن نیز قدردانی شده است تلفن (پیوند به Google Playپیوند به فروشگاه App) ، یک برنامه رایگان ایجاد شده در سال 2014 توسط Swiss of Wire Swiss GmbH. کاملاً متن باز ، از رمزگذاری انتها به انتها نیز استفاده می کند. این امکان را برای مشترکان فراهم می کند تا پیام های متنی و صوتی را مبادله کنند ، پرونده ارسال کنند و از طریق اتاق های میهمان به صورت فردی و گروهی (حداکثر پنج نفر) تماس و تماس ویدیویی برقرار کنند. به همین دلیل برای استفاده تجاری نیز مناسب است. علاوه بر این ، هر حساب کاربری تا هشت دستگاه را اجرا می کند. مانند تلگرام ، علاوه بر این ، برای تکمیل ثبت نام نیازی به وارد کردن شماره تلفن نیست. با این حال مشخص نیست که چه تعداد کاربر از این برنامه در ایتالیا و هم در سراسر جهان استفاده می کنند.

بررسی بهترین گزینه ها برای پلت فرم پرداخت شده WhatsApp بسته می شود: لرزیدن (پیوند به Google Playپیوند به فروشگاه App) سرویس دیگری که در سوئیس ساخته شده ، 3.99 یورو هزینه دارد و از تماس ها ، تماس ها و تماس های ویدئویی با دو سطح رمزگذاری محافظت می کند: پایان به پایان و پروتکل اضافی ویژه محافظت از اتصال بین برنامه و سرورها. مانند سیگنال ، تا زمانی که Wire و Telegram نیازی به وارد کردن شماره تلفن نداشته باشد ، فراداده را ذخیره نمی کند. به طور خلاصه ، با تشکر از مقررات دقیق سوئیس محرمانه بودن و امنیت در این مورد در سطح عالی است. در آخر ، جالب است که یک ویژگی برای شروع نظرسنجی در میان دوستان داشته باشید. گرچه رایگان نیست ، Threema هنوز هم یک برنامه کاملاً خوب است.

8 ژانویه 2021 (تغییر 8 ژانویه 2021 | 17:22)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *