از خبرنگار ما
برلین – به نظر می رسد بحث در مورد “ناراحتی به وفور” است. از زمان شروع کار واکسیناسیون Covid در آلمان ، بلافاصله پس از کریسمس ، نزدیک به 500000 نفر اولین دوز واکسن BionTech-Pfizer را دریافت کردند. آنها کوچکتر از ایالات متحده ، انگلستان یا اسرائیل هستند ، اما بسیار بیشتر از بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا هستند: ایتالیا ، اسپانیا ، هلند ، نیازی به ذکر نیست فرانسه ، که به طرز نگران کننده ای عقب است. به نظر نمی رسد چنین تعادل منفی باشد.

هنوز هم دولت آلمان زیر آتش است. چرا چنین شروع کندی؟ چرا دوزهای کمی سفارش داده می شود ، به خصوص اینکه تنها واکسنی که در حال حاضر در دسترس است یک شرکت دارویی آلمان است؟ وقتی کمیسیون سهمیه BionTech-Pfizer را به 300 میلیون دوز محدود کرد ، چرا دفتر بروکسل را تحت فشار قرار ندادکه در عوض تقریباً دو برابر ارائه می دهد؟

این موضوعاتی است که مخالفان ، بلکه SPD ، شریک خردسال ائتلاف دولت با سر خود در کارزار انتخاباتی آینده ، از نظر مرکل و وزیر بهداشت او ژست می گیرد، جنس اسپان. که دیروز است به شدت از استراتژی دولت دفاع کرد، توضیح می دهد که برلین “دوزهای كافی واكسن برای همه” رزرو كرده است و در هر صورت مشخص بود كه در ابتدا ، نه تنها در آلمان بلكه در سراسر جهان به دلیل ظرفیت تولید (هنوز) كم شركت های دارویی ، در دسترس بودن نسبتاً محدود خواهد بود. به همین دلیل ، دولت آلمان متعهد به افزایش این افزایش است ، به عنوان مثال با تسهیل راه اندازی واحد تولید جدید BionTech در ماربورگ ، هسن.

ولیمتناقض ترین و پوچ ترین اتهامی است که توسط آن مطرح شده است روزنامه تصویری، این تبلید توسط میلیون ها آلمانی خوانده شده و همیشه آماده است تا غرایز پوپولیستی آنها را قلع و قمع کند.
روزنامه اسپرینگر حتی به مواردی مانند “خیانت” اشاره دارد. آنگلا مرکل. تقصیر کیست که او در ماه مه “اتحادیه واکسن” را مسدود کرد، تبلیغ شده توسط جنس اسپان با ایتالیا ، فرانسه و هلند ، به جای آن راه حل اروپایی را انتخاب کرد ، جوی سپس دید که کمیسیون اورسولا فون در لاین در حال مذاکره با تولیدکنندگان برای سفارشات واکسن از طرف و از طرف همه کشورهای عضو است.

تصویر وی همچنین نامه ای را منتشر كرد كه در آن اسپان ، تحت فشار مرکل ، ابتكار عمل را به چهار كمسیون منتقل كرد.
به عبارت دیگر، آنگلا مرکل در خانه متهم می شود که اقدام همبستگی اروپا را به تیم ملی آلمان ترجیح داده است برای خرید و توزیع واکسن به عنوان رئیس اتحادیه اروپا ، به عنوان یک نتیجه از مقادیر محدود برای آلمان.

ولی صدراعظم دقیقاً برعکس در بروکسل و سایر کشورهای اتحادیه اروپا متهم می شود ، از جمله ما ، به دلیل نقض پیمان اروپا سفارش 30 میلیون دوز اضافی واکسن BionTech-Pfizer.

هیچ یک از ادعاها شاهدی بر حقایق نیست. در حقیقت ، دستور آلمان نقض پیمان ، که توزیع ملی را براساس نیازهای هر کشور پیش بینی می کند ، و همچنین قدرت چانه زنی کمیسیون را که 2 میلیارد دوز را ثبت کرده است ، تضعیف نمی کند. در واقع ، دوزهای اضافی از مواردی است که توسط برخی از کشورهای عضو گروه BionTech-Pfizer ادعا نشده است. البته ، حاکمیت بروکسل کامل نبود، مانند خدمات پیک او می نویسد ، اما شرایط دشوار ناشی از مراحل مختلف تولید واکسن های مختلف باید در نظر گرفته شود. در حالی که اظهار نظر در مورد شیدایی ملی گرایانه و ضد اروپایی در مورد تصویر، قبلاً در بحران های یورو و پناهندگان به طور گسترده نمایش داده شده است.

به عبارت دیگر، مرکل کار درستی انجام داد. علاوه بر این ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، دادن پاسخ صحیح: «ما راه های ملی تنها نمی خواهیم. رویه ای در اروپا که تضمین کننده انجام واکسیناسیون سریع در تمام کشورهای اتحادیه اروپا است نیز به نفع آلمان است. ” یک بار دیگر ، بازی ، مطابقت و دیدار.

8 ژانویه 2021 (تغییر از 8 ژانویه 2021 | 16:24)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *