بله ، من معتقدم که رئیس جمهور ترامپ مرتکب جنایاتی شده است که مجازات آن ها استیضاح است. سناتور جمهوریخواه پنسیلوانیا پت تومی ، ه آن را در فاکس نیوز انجام داد، شبکه ای که بود و هنوز هم هست (البته با استثناهایی که او را خشمگین می کند) میگافون دونالد ترامپ. تومی ، بهترین جمهوریخواه کمیته بانکی سنا ، در سال 2022 ، که ممکن است باشد ، مجدداً نامزد نخواهد شد آزادتر از فشار بنیاد ، هنوز هم بسیار ترامپ (طبق نظرسنجی وال استریت ژورنال ، 54 درصد از رای دهندگان حزب گرند پیر خود را بیشتر از حزب طرفدار رئیس جمهور خارج می کنند).

جبهه داخلی در حال گسترش است

تومئی سومین سناتور جمهوری خواه است که به ترامپ مرتکب جنایات جدی شده یا باید استعفا دهد. اولین کسی که خواستار استعفای رئیس جمهور خود شد روز جمعه بود ، سناتور آلاسکا ، لیزا مورکوفسکی ، یکی از معدود آرا moderate معتدل باقی مانده در حزب: من می خواهم او استعفا دهد ، می خواهم او بیرون باشد. آسیب کافی وارد کنید. بن ساس ، یک سناتور از نبراسکا ، صبح امروز به CBS گفت که او مطمئناً پیگرد قانونی را در نظر خواهد گرفت زیرا با تحریک معترضانی که روز چهارشنبه ، 6 ژانویه به کنگره حمله کردند ، من معتقدم رئیس جمهور سوگند خود را حفظ نکرد برای حفظ ، حراست و دفاع از قانون اساسی ، دموکراتها می توانند مقالات مربوط به اتهامات را از اوایل روز دوشنبه ارائه دهند و اگر رئیس جمهور داوطلبانه وارد عمل نشود یا معاون پنس رئیس جمهور اصلاحیه 25 را به کار نبرد ، همانطور که رئیس مجلس گفت ، این هفته رأی می دهد. اتاق نانسی پلوسی. در این زمینه ، توومی افزود: من نمی دانم دموکرات ها چه چیزی را به کنگره ارسال می کنند و صریحاً یکی از مواردی که باعث نگرانی من می شود این است که مجلس می تواند آن را کاملا سیاسی کند.

مراحل بعدی

میچ مک کانل ، رهبر کناره گیری اکثریت جمهوری خواه ، گسترش یافت یادداشتی با تشریفات استیضاح دوم احتمالی (ترامپ اولین رئیس جمهور تاریخ خواهد بود که دو بار توسط کنگره محاکمه می شود). به گفته مک کانل ، حتی اگر مجلس نمایندگان هفته آینده رأی دهد ، منشی سنا تا 19 ژانویه که سناتورها از زمان تعلیق برنامه ریزی شده بازگشت ، نمی تواند مجلس را به این موضوع اطلاع دهد. این به معنای دادرسی از روزی که بیدن شروع به کار می کند ، 20 ساله آغاز می شود. و طبق این یادداشت ، حتی مشخص نیست که آیا جان رابرتز ، رئیس دیوان عالی کشور موافقت می کند که دادرسی را رهبری کند ، زیرا در این مرحله ترامپ دیگر رئیس جمهور نخواهد بود.

انتقال

در حالی که تمایل به جلو رفتن با استیضاح در میان دموکراتها در کنگره غالب است ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، حداقل در خلوت ، منطقی تر خواهد بود، از ترس اینکه سایه نخست ریاست جمهوری وی تحت الشعاع تقابل قرار گیرد ، و این امر انجام روند آشتی مورد بحث را برای او دشوارتر می کند. در مورد جمهوری خواهان نیز منتفی نیست ، اما بسیار دشوار به نظر می رسد که تعداد کافی (شانزده) نفر برای رد کردن رئیس جمهور برای محکوم کردن رئیس جمهور حاضر باشند (این روش به اکثریت دوسوم نیاز دارد). دونالد ترامپ قبل از ممنوعیت دائمی ورود به سیستم عامل در توئیتر اعلام کرد که تا قبل از مراسم رونمایی جانشین خود نخواهد رفت به نظر می رسد به طور فزاینده ای مطمئن است که مایک پنس معاون رئیس جمهور در آنجا خواهد بود. و طبق CNN که به منابع نزدیک به خود پنس استناد می کند ، در صورت ناپایداری ترامپ ترامپ ، معاون رئیس جمهور مستعفی اشاره به اصلاحیه 25 و بنابراین برکناری اجباری رئیس جمهور را با رأی وزیران رد نمی کند.

10 ژانویه 2021 (تغییر از 10 ژانویه 2021 | 02:34)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *