آرتورو فورست ، حرفه ای بازرگان ، در گدانسک به دنیا آمد. وی دستگیر و سپس در اردوگاه کار اجباری کازولی (كیتی) مركب شد و متعاقباً با همسرش بتی به اردوگاه نابودی در آشویتس-بیركناو تبعید شد ، و دیگر هرگز از آنجا باز نگشتند. خانواده ناگلر از هابسبورگ گالیسیا گریختند. وی در سال 1920 وارد تریست شد و در آنجا فروشگاه سخت افزار افتتاح کرد. پدرش سالو و پسرش یعقوب-جاکومو ، که همه او را “کوبی” می نامند ، بلافاصله پس از اعلان جنگ مورد بازداشت قرار گرفتند. آنها توسط آلمانی ها جمع آوری شدند و در آشویتس نابود شدند. دوست کوبا ، ریتا روزانی برای ثبت نام به عنوان چریک علیه فاشیسم نازی رفت. او در سن 23 سالگی در نبرد در بالای کمون مونته ، در منطقه ورونزی خواهد مرد. مارکو در 6 فوریه 1944 با واگن مهر و موم شده به همراه خانواده اش به آشویتس وارد شد. در آن روز چهار سال می گذرد. او از این ماشین پیاده می شود ، آن را از والدینش ربوده و با در دست گرفتن برادر کوچکش به سرنوشت اتاق های گاز می رود. سپس داستان ولادیمیرو کنافلیچ ، وکیل اسلوونیایی وجود دارد که نمی تواند دلیل این مداخله خود را درک کند و از وزارت کشور مجوز رفتن به لیوبلیانا را خواست ، جایی که تنها دخترش در امتحان نهایی شرکت می کند. پاسخ ، نه ، پس از واقعه ارائه شد. با ناامیدی سعی کرد “روزنامه های خیابان” را بدزدد. او متعجب شد ، به زندان منتقل شد و به عنوان “کمونیست خطرناک” به جزیره پونزا منتقل شد.

اردوگاه کار اجباری کازولی
اینها برخی از داستانهای زندانیان در اردوگاه Campoli سابق است ، یکی از 15 اردوگاه کار اجباری در Abruzzo که پس از جنگ در ژوئن 1940 توسط رژیم فاشیست ایجاد شده است. توسط وزارت کشور به عنوان مکان مناسب برای بازداشت انتخاب شد. از “یهودیان خارجی”. این اردوگاه تا 8 سپتامبر سال 1943 فعال بود. در آوریل ، از یک بنای یادبود به یاد آنها رونمایی خواهد شد ، عملیاتی سخت که مدیریت شهری به لطف تلاش های محقق تاریخی جوزپه لورنتینی آغاز کرد. با تشکر از تحقیقات لورنتینی ، خالق ، خالق و مدیر مرکز اسناد آنلاین با دسترسی آزاد، امروز می توان با بیش از 4500 سند ذخیره شده در بایگانی تاریخی شهرداری آشنا شد. دو سال پیش ، در میدان مموریا ، شهرداری کازولی پلاکی را حاوی 218 نام زندانیان غیرنظامی “یهودی خارجی” (108) و کارآموزان سیاسی “یوگسلاوی سابق” (110) که بین سالهای 1940 تا 1943 گذراندند قرار داد. از کازولی. علاوه بر این ، شمایل نگاری چشمگیری قرار داده شد که چهره ها و برخی اسناد شخصی زندانیان را نشان می داد.

دیوار Piazza della Memoria
با تشکر از بودجه منطقه ای ، شهرداری کارهای تلفیقی روی دیوار میدان Memoria را به اتمام می رساند و بالاتر از ازاره عمودی دیوار ، در قسمت شیب دار ، یک سطح حکاکی 218 بار ایجاد می کند. به همین مناسبت ، قرار دادن هفت سد مانع توسط هنرمند آلمانی گونتر دمنیگ ، یک اقدام مشترک دبیرستانهای “الجزایر مارینو” در کازولی و دبیرستان کلاسیک “ویتوریو امانوئل دوم” در لانکانو و با هماهنگی پروفسور لوسیانو روس شهردار ماسیمو تیبرینی گفت: “لازم است که از زندانیان غیرنظامی خارجی که برخی از آنها به عنوان یهودی به آشویتس تبعید شده اند ، یادآوری شود و این یک تعهد اخلاقی است که حافظه آنها را به عنوان هشدار برای نسل های جوان و همه تعهد می دهد ما “

27 ژانویه 2021 (تغییر 27 ژانویه 2021 | 16:48)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *