تیم فوتبال دبیرستان TC ویلیامز در اسکندریه ، ویرجینیا دقیقاً پنجاه سال پیش داستانی فراموش نشدنی را تجربه کرد. این مدرسه اخیراً به روی سیاه پوستان گشوده شد و هرمان بون به عنوان سرپرست تیم منصوب شد.، یک مربی آفریقایی-آمریکایی که قرار بود جای مربی سفیدپوست تاریخی ، بیل جوست را بگیرد. تفکیکی را که هنوز در زمین بازی حاکم است بشکنید. برعکس ، همه چیز روان پیش نرفت. سال 1971 تابستان داغی در اسکندریه بود ، وقتی که صحبت از حقوق شهروندی شد ، اما بون و جوست سرانجام راهی برای زندگی مشترک یافتند – هر دو ، و همچنین بازیکنان ، با ستاره سفید گری برتی و ستاره سیاه جولیوس کمپبل. – e دبیرستان TC Williams “فصل عالی” را ساخت، بدون شکست. این قهرمانی ، با درگیری های نژادی در اسکندریه و کارهای انسانی شخصیت های اصلی ، در سال 2000 توسط این فیلم روایت شد طعم پیروزی (در اصل تیتان ها را به یاد بیاورید) ، با دنزل واشنگتن به عنوان مربی بون و حقایق کمی توسط فیلمنامه نویسان هالیوود تحریف شده است ، اما واقعیت تی سی ویلیامز همیشه مورد توجه قرار گرفته است تاریخ بزرگ ادغام.

تی سی ویلیامز
تی سی ویلیامز

علاوه بر فصل کامل تیتان ها ، با پیروزی هایش ، او یک جزئیات اساسی را پنهان کرده بود: فردی به نام او موسسه ، توماس چمبلیس ویلیامز ، که تحقیق را در اسکندریه از دهه 1930 تا 1960 انجام داد ، یک جدایی طلب سرسخت بود. تی سی ویلیامز تلاش کرده بود تا پسران سفیدپوست را از آفریقایی آمریکایی ها جدا نگه دارد، حتی بعد از جمله Brown v. شورای آموزش و پرورش به موجب آن دادگاه عالی در سال 1954 پایان – حداقل روی کاغذ – جدایی نژادی در مدارس دولتی در آمریکا را تحریم کرد و نام وی نمی توانست مدت زیادی در درب انستیتو باقی بماند. “من هرگز نمی دانستم TC TC کیست”، او به پارا گفت واشنگتن پست لورین جانسون ، رهبر 18 ساله دانش آموزان سیاهپوست که حقیقت را از پروفسور راعلیم شباز آموخت ، فقط در اوایل سال تحصیلی.


ورودی دبیرستان TC Williams
ورودی دبیرستان TC Williams

بنابراین ، در میان یک همه گیری ، انجمن دانشجویان سیاه پوست در تلاش است تا این نام را که دارای سابقه طولانی تفکیک است تغییر دهد و نژادپرستی: به دنبال اعتراضات اجتماعی که طی سال گذشته ایالات متحده را لرزاند ، پسران ابتدا نام مدرسه را با یک ورق سفید پوشاندند، سپس از معلمان خواست كه داستان TC Williams را در برنامه گنجانند ، و سرانجام هیئت مدیره را متقاعد كنند. پروفسور صباك گفت: “امسال نفاق داشتن مدرسه ای كه باید فراگیر باشد ، به نام شخصی كه حتی نمی خواست تنوع دانش آموزان ما را ببیند ، تمام شد.” در آخر هفته ، لورین جانسون و 888 همکلاسی اش از سال گذشته – 70٪ سیاه – فارغ التحصیل شد و آخرین کسی خواهد بود که آن را از TC Williams دریافت می کند: از سال آینده به سادگی دبیرستان شهر اسکندریه نامیده می شود.

14 ژوئن 2021 (تغییر 14 ژوئن 2021 | 18:00)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *