پیام قضایی و سیاسی به تهران. این در تصمیم گیری برای وجود دارد اسدولا اسدی، دیپلمات ایرانی به 20 سال زندان محکوم شد. دادگاهی در بلژیک وی را به دلیل برنامه ریزی برای حمله به تظاهرات تبعیدی ها در پاریس در تابستان 2018 مقصر دانست. اعتقاد بر این است که منشی سوم در سفارت ایران در وین ، جایی که در سال 2014 وارد شد ، مسئول شبکه اروپا در بخش است. 312 ، آژانس اطلاعاتی

به همین دلیل او برای برقراری ارتباط و اجاره وسایل به سراسر قاره سفر می کند، از جمله زوجی که مدتی در بلژیک زندگی کرده اند ، امیر سعدونی و همسرش نسیمه نعامی. برای آنها ، اسد با نام رمز دانیل ، یک بمب را به یک رستوران فست فود در لوکزامبورگ تحویل می دهد ، بمبی که باید در جریان یک رویداد در پایتخت فرانسه منفجر شود. این جلسه به همت شورای مقاومت ایران برگزار می شود و انتظار می رود نمایندگان خارجی از جمله رودی جولیانی و نیوت گینگریچ. با این حال ، عملیات با مداخله پلیس بلژیک متوقف شد ، که در تاریخ 30 ژوئن 2018 پس از علامت ، دو مهاجم را مسدود کرد. از سوی دیگر ، اسد با خانواده در آلمان متوقف شد.

تحقیقات گسترده توسط آلمان ، بلژیک ، اتریش ، فرانسه انجام شده است. محققان تمام حرکات دانیل را بازیابی کرده اند ، شغلی که از اسناد توقیف شده نیز سود می برد. به ویژه ، یک دفترچه سبز که جاسوس در آن قرار ملاقات ها ، سفرها ، هزینه ها و GPS ماشین های دست دوم را ثبت می کند. اسناد دادگاه نشان می دهد که وی از 289 مکان در یازده کشور مختلف بازدید کرده است. ایتالیا نیز – 13 بار – با توقف در میلان و ونیز در این لیست ظاهر می شود.

به نظر می رسد اسد بیشتر به تام پالم شباهت دارد تا 007. شواهد عظیم شبهات در مورد حرفه ای بودن او را ایجاد می کند، کارمندی که قبلاً در مناطق دشواری مانند عراق کار کرده است. و موارد دیگری را با دام و تحریک پرورش می دهد. اما این احتمال نیز وجود دارد که دانیل در شبکه خودش گیر کرده باشد. آنها از روز اول پا گذاشتن به وین می دانستند که او کیست ، بنابراین به او اجازه دادند تا “تماس” خود را ببیند. شاید او به “استخدام” های خود اعتماد داشت – آیا کسی بازی دوتایی انجام داده است؟ – و هنگامی که بمب ظاهر شد ، آنها آن را متوقف کردند. آنها شواهدی از محاکمه پر شور در آنتورپ را داشتند که سپر رسمی مصونیت دیپلماتیک را انکار می کرد. این حکم برای هر سه همدست سنگین سنگین است ، که باید از 15 تا 18 سال خدمت کنند.

محکومیت اسد بسیاری از جنبه ها را شامل می شود. اولین. او ایران را زیر سوال می برد، دستگاه او (بروکسل این موضوع را به روشنی بیان کرده است). دومین. هشدار می دهد تهران درباره پیامدهای فعالیتهای مخفیانه: در سالهای اخیر حملاتی به مخالفان ایرانی در هلند ، دانمارک و ترکیه صورت گرفته است. سوم. تهدید به انتقام گیری قوه قضائیه مرعوب نشد، پیام های “منتقل شده” توسط خود متهم. چهارم این ماجرا مهمات را برای کسانی که می خواهند جو بایدن گفتگو با تهران را از سر نگیرند فراهم می کند.

در مواجهه با این ادعاها ، جمهوری اسلامی از اقدامی غیرقانونی صحبت می کند ، مانوری که مخالفان برای جلوگیری از رئیس جمهور روحانی ایجاد کرده اند. اما وی همچنین عواقب گردهمایی چند ایرانی با تابعیت مضاعف را در نظر گرفت: به بهانه های مختلف زندانی شده و آنها برای مدت طولانی در سلول یا مجازات اعدام محکوم می شوند. آنها گروگان هستند – از جمله احمدرضا جلالی ، محققی که در ایتالیا کار می کرد. برای استفاده در مبادله بازگشت اسد. انجمن های بشردوستانه به عنوان ادعاهای ساختگی معتبر ، بارتر را به چالش کشیده اند ، اما این درست است که آنها راهی برای جلوگیری از به دار آویخته شدن یک فرد بی گناه هستند.

4 فوریه 2021 (تغییر 4 فوریه 2021 | 21:39)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *