[ad_1]

از جانب سارا اسمال

برندگان جایزه Infn “زنان در فیزیک نظری” صحبت می کنند. در اینجا نسل جدید زنان دانشمند آمده است: در بیست سالگی و بین المللی. تفاوت جنسیت ها؟ “اکنون فقط مشکل اعداد است.”

مادام وو ، یکی از پیشگامان برابری جنسیتی بین دانشمندان ، در سخنرانی خود در سال 1964 در MIT بوستون گفت: “من می خواهم بدانم آیا اتم ها و هسته ها یا نمادهای ریاضی ، مولکول های DNA ترجیح می دهند توسط مردان یا زنان درمان شوند.” با الهام از مادام وو – بانوی ذرات – و میلا بالدو چئولین – بانوی نوترینو – “زنان در فیزیک نظری – جایزه ملی چیلین میلا بالدو 2020” برای اولین بار به 10 بهترین مدرک کارشناسی ارشد در فیزیک نظری اهدا شد. این مراسم در 21 سپتامبر در موسسه Galileo Galilei – مرکز ملی مطالعات پیشرفته (Arcetri – فلورانس) برگزار شد. در میان برندگان ما ملاقات می کنیم: فدریکا دووتو (دانشگاه جنوا و دانشجوی دکتری در آکسفورد) ، ارسیلیا گوارینی (دانشگاه باری ، دانشجوی دکترا در موسسه نیلس بور در کپنهاگ) ، سیلویا زنولی (دانشگاه میلان و دانشجوی دکتری در موسسه در مارکس) و کلارا دل پیو (دانشگاه پاویا ، دانشجوی دکتری در پاویا). آنها در سال 1996 ، در پایان عصر طلایی فیزیک متولد شدند، آنها انرژی و اشتیاق را برای سخت ترین و پیچیده ترین رشته های علمی آزاد می کنند. به گفته آنها می توان “قدرت پنهان” نسل جدید زنان دانشمند را که مدعی جایگاه خود در دستاوردهای علم هستند ، شنید.

بیایید با ریشه ها شروع کنیم: چگونه به انتخاب مطالعه فیزیک رسیدید؟ ارسیلیا: در دبیرستان ، وقتی با اثر فوتوالکتریک اینشتین آشنا شدید و من از مدرسه ام برای بازدید از سرن سپاسگزارم. علاقه من نظریه ذرات نجومی است.

سیلویا: من فکر می کردم مهندس هستم ، اما در سال 4 و 5 دبیرستان ، به لطف معلمم ، لامپ فیزیک روشن شد. من با ذرات اولیه و فعل و انفعالات آنها سروکار دارم.

فدریکا: من همه چیز را مدیون معلمم هستم که وارد دبیرستان سوم شد و چشم من را به دنیای فیزیک باز کرد ، و سپس این واقعیت که مطالعه فیزیک به عنوان یک چالش فکری مطرح شد من را تحریک کرد. تمرکز من فیزیک نظری با انرژی بالا است.

کلارا: من می خواستم بفهمم جهان چگونه کار می کند و من به طور استثنایی فیزیک را انتخاب کردم ، زیرا همه چیز را پوشش می دهد ، معلم دبیرستان به تقویت این ایده کمک کرد. من اکنون خود را وقف شتاب دهنده های آینده می کنم.

مطالعه فیزیک چقدر بر زندگی شما تأثیر گذاشته است؟

ارسیلیا: این درمان بود ، من بسیار خجالتی و ناامن بودم ، چالش تحقیق و انتشار شخصیت من را متحول کرد. یاد گرفتم متفاوت فکر کنم. فیزیک ذهن را باز می کند!

فدریکا: در فیزیک بهترین راه را برای بیان خودم و سازگاری بیشتر با خودم پیدا کردم ، مطالعه پدیده های فیزیکی کنجکاوی را تحریک می کند ، خوشحالم وقتی چیزی کار نمی کند ، زیرا چیز دیگری پنهان است. این یک سفر همه جانبه است ، اگر مشتاق آن هستید ، فیزیک را در همه جا می بینید و به شما امکان می دهد هماهنگی موجود با آنچه ما را احاطه کرده است را درک کنید.

سیلویا: فیزیک نگرش به کارهایی را که انجام می دهم تقویت می کند ، کنجکاوی ، میل به انجام و یادگیری آینده نگری را تحریک می کند.

کلارا: من تفکر انتقادی آموختم ، اکنون وقتی از خودم س questionsال می کنم و به دنبال پاسخ می گردم احساس رضایت زیادی می کنم.

انقلاب

همه آنها موافقند که محیط زیست و همکاری بین المللی یک گنج واقعی است ، زیرا آنها به شناخت فرهنگ ها و مردم مختلف کمک می کنند ، همه ما به یک زبان ، فیزیک صحبت می کنیم. آنها دیدگاه خود را در مورد شکاف جنسیتی و رابطه با همکاران آموزش دیده دارند. این در مورد اعداد مشکل دارد ، در مقایسه با 15 مرد که در مقطع کارشناسی ارشد فیزیک نظری ثبت نام کرده اند ، 1 یا 2 زن وجود دارد.به اما در مورد تنوع جنسیتی ، با همسالان و معلمان ، آنها هیچ تفاوتی نمی یابند و مطمئن هستند که موسیقی در حال تغییر است. نسل جدید مردان دیدگاه های متفاوتی در مورد به رسمیت شناختن زنان دارند. برخی از آنها متقاعد شده اند که صحبت درباره تبعیض جنسیتی در علم می تواند نقطه شروع تحول بنیادین باشد ، در حال حاضر توجه بیشتری شده است و آنها معتقدند که این زمان مناسب برای تغییر سرعت است. در واقع فراموش نکنید ، همه دانشمندان زن که در گذشته دست کم گرفته شده و تحقیر شده بودند: تحقیقات آنها غالباً توسط چشم های جامعه علمی بین المللی فریبنده توسط مردان مورد سرقت قرار گرفته است.به آنها در کنار هم ، تمام وسایل ممکن را برای ترویج مطالعه فیزیک نظری در بین زنان توصیه می کنند و به یاد داشته باشند که رئیس Infn (موسسه ملی فیزیک هسته ای) ، در مراسم اهدای جایزه ، اذعان کرد که فیزیک از حضور زنان رنج می برد. و اعلام می کند که خود را متعهد به اجرای برنامه عملیاتی بر اساس دو سطح می کند:
1) جهت گیری کنید مطالعه فیزیک برای دانش آموزان دبیرستانی ؛
2) راه اندازی ابتکارات خاص که در طول دوره سال اول دانشگاه ، دختران را تشویق و تشویق می کند تا در مقطع کارشناسی ارشد در فیزیک نظری تحصیل کنند. قبل از عزیمت به مراکز تحقیقاتی اروپایی خود ، محققان جوان می خواهند تأکید کنند که برای همه آنها ، فیزیک “شادی و محکومیت” است ، شما آن را حتی بعد از کار به خانه می برید و مدام در سر شما می چرخد.

خالکوبی

سرانجام ، فدریکا به راز کوچک خود اعتراف می کند: معادله ماکسول، در فرمول متغیر □ Aμ = Jμ ، که الکترومغناطیس را با نسبیت اینشتین پایه گذاری می کند ، روی بازویش خالکوبی کردبه زیرا هر ارتباط انسانی یک فعل و انفعال الکترومغناطیسی استبه

27 سپتامبر 2021 (تغییر 27 سپتامبر 2021 | 11:18)

[ad_2]

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *