منطقه لاتزیو تغییر رنگ نمی دهد. حتی امروز و فردا ، در نتیجه Dpcm که برای تعطیلات کریسمس راه اندازی شده است ، مانند سایر کشورها در منطقه نارنجی قرار خواهد گرفت ، از روز دوشنبه به منطقه زرد بازگشت با تشکر از شاخص Rt ، که سبیل زیر یک باقی مانده است: 0.98 با توجه به نظارت هفتگی وزارت بهداشت و موسسه عالی بهداشت.

مقداری که به آستانه نزدیک باشد ، آن را برای برآوردهای آینده ایمن نمی کند ، خصوصاً اینکه منحنی اپیدمیولوژیک تمایل به افزایش بیشتری دارد. به حدی که در میان دوازده منطقه پر خطر ایتالیا محسوب می شود. بنابراین در صورت عدم تغییر روند در این هفته ، لاتزیو (جایی که یک مطالعه Iss-Inail نشان می دهد تنها 2٪ از ساکنان تا 30 سپتامبر آلوده شده اند) از اوایل جمعه آینده به نوار نارنجی ارسال می شود.

نیکلاس زینگارتی ، رئیس جمهور گفت ، تا به امروز ، ما تنها منطقه ای هستیم که هرگز تغییر رنگ نداده ایم. ما نمی توانیم نگهبانان خود را گمراه کنیم. داده های اخیر به ما می گویند که پایان یک وضعیت اضطراری از راه دور و منحنی مسری همچنان در حال افزایش است.

همیشه ماندن در منطقه زرد به معنای چراغ سبز نیست. در حقیقت ، لازم است شدت آن افزایش یابد ، زیرا این روند ممکن است بدتر شود – پژواک مشاور بهداشت منطقه ای Alessio D’Amato -. در هفته گذشته ، تعداد شیوع انتقال جدید ، به ویژه موارد مربوط به محیط خانواده ، دو برابر شده است.

نوعی عفونت ، عارضه ای که در خانه اتفاق می افتد و ماه ها مشخص کننده حرکت ویروس در منطقه است. همانطور که هر روز از بولتن بیرون می آید ، که دیروز 1613 Covid مثبت جدید (166 کمتر از روز گذشته) از بیش از 12 هزار تامپون اجرا شده را گزارش داد ، نسبت آن به 12.8٪ کاهش می یابد. تعداد بیماران جدید تقریباً به اندازه بیماران بهبود یافته است که 1636 نفر بوده است. افزایش مرگ و میر: 45 نفر دیروز گزارش شدند.

و در حالی که بستری شدن در بیمارستان (2،871) و محل مراقبت های ویژه (309) در حال کاهش است ، منطقه در حال آماده سازی افتتاح 85 تخت مراقبت ویژه برای جدی ترین بیماران تا اواسط ماه فوریه است. طرح بهبود مراقبت های ویژه در حال انجام است – گفت: واحد بحران منطقه Covid-19 -. ماژول های اضافی به تمام فناوری ها مجهز می شوند. بیست نفر در موسسه Spalanzani آماده و در دسترس هستند. از جمله ، کلینیک عمومی Umberto I ، که در حال حاضر در خط مقدم با بزرگترین بخش Covid در کل لاتزیو مشغول به کار است ، ارتقا می یابد.

رم همچنان نقش مهمی را ایفا می کند و تقریبا نیمی از عفونت ها را تشکیل می دهد. و اگر دیروز به 700 (با 733 مثبت جدید) نزدیک بود ، امروز با 787 مورد به طرز خطرناکی نزدیک به 800 است. بیشترین مرگ و میرها نیز در پایتخت گزارش می شود: در واقع ، بیست و هفت نفر جان خود را به دلیل ویروس کرونا از دست داده اند.

علاوه بر 382 مورد (و 13 مورد مرگ) در مناطق داخلی روم ، 444 نفر (و پنج قربانی) در استانهای دیگر وجود دارد: 132 مورد در لاتین ، 127 مورد در فروسینونه ، 91 مورد در ویتربو – ده مورد از آنها در منقل منفجر شده در خانه تعطیلات است. ماریا کاپلی دی کورشیانو – و 94 نفر در ریتی.

در همین حال ، در اواخر بعد از ظهر دیروز ، بر اساس داده های ثبت منطقه ای ، گزارش شده در پورتال بهداشتی در لاتزیو ، تعداد واکسیناسیون ها علیه Covid به 57796 رسید ، اما هنوز 49 بود 450) سپس فرآیند ایمن سازی در Spallanzani ، اولین ساختار در منطقه برای پوشش کامل اپراتورهای خود ، را به اتمام رساند. به گفته مشاور د آماتو ، فراخوان واکسن Covid در لاتزیو از اواسط ژانویه آغاز می شود.

9 ژانویه 2021 | 07:17

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *