25 ژانویه 2021 – 10:37

در ایتالیا ، 50 زن بالای 65 سال از 100 بیمار مبتلا به فشار خون بالا هستند و از آن اطلاعی ندارند. در مورد مردان نیز همین طور است. فشار خون بالا احتمال حمله قلبی ، سکته مغزی ، تصلب شرایین و ترومبوز را افزایش می دهد. می تواند به موقع تشخیص داده شود (قبل از اینکه آسیبی ببیند) و اصلاح شود: فقط فشار خون خود را بگیرید.

بر نسخه بهداشت

فشار نیرویی که قلب با آن خون را به داخل رگ ها هل می دهد تا اکسیژن و غذا به تمام سلول های بدن ما برسد. در سرما یا کوهستان فشار افزایش می یابد. با گرما ، در دریا یا در شهر ، فشار کاهش می یابد.
فشار خون بالا تغییر مداوم فشار خون. این می تواند توسط یک بیماری (به عنوان مثال کلیه ، غده فوق کلیه ، غده تیروئید) ایجاد شود و باعث بیماری هایی شود: تصلب شرایین ، ترومبوز ، آنوریسم ، خونریزی ، سکته مغزی ، نارسایی قلبی ، ایست قلبی. اگر مکانیک لاستیک اتومبیل ما را به جای 2 اتمسفر در 4 اتمسفر باد کند ، در اولین گرما دچار ترکیدگی و خراب شدن چرخ می شویم: این اتفاق برای قلب ، مغز ، شریان های ما نیز می افتد وقتی خون بیش از حد زیاد خون می رود فشار برای یک زمان طولانی: اندامها خراب می شوند و احتمال آریتمی ، حمله قلبی ، سکته مغزی ، تصلب شرایین و ترومبوز ، نارسایی قلبی افزایش می یابد.

چی

25 ژانویه 2021 | 10:37

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *