کلی کرافت ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل در حال آماده سازی سفر به تایپه است: هفته آینده وی با رئیس جمهور تسای اینگ ون دیدار و در مورد تقویت حمایت ایالات متحده از تایوان سخنرانی خواهد کرد. طبق تحریک پکن: اگر واشنگتن با آتش بازی کند ، هزینه بسیار بالایی را پرداخت خواهد کرد. دولت کمونیست ارتباط سیاسی رسمی بین آمریکایی ها و تایوانی ها را محکوم کرد زیرا این اصل (جعل دیپلماتیک) متعلق به جزیره به چین را رد کرد.

مأموریت سفیر کرافت آخرین شواهد در مورد حمایت آمریکا از جزیره دموکراتیک قبل از پایان دولت ترامپ است. چین یادآوری می کند (اکنون خطاب به جو بایدن است) روابط بین دو ابرقدرت براساس شناخت این است که فقط یک چین وجود دارد. به گفته شی جین پینگ ، این بدان معنی است که استان تایوان باید مانند هنگ کنگ به کشور خود بازگردد. اما پیشنهاد یک کشور دو سیستم از بین رفته است ، و در اثر عادی سازی وحشیانه ای که به هنگ کنگ تحمیل شد در مقابل تایوانی ها کشته شد.

Tsai Ying-wen همچنان مراقب است که واژه استقلال را تحریک نکند و به دنبال همزیستی در روابط بین دو قسمت تنگه است ، تنگه ای که جزیره را از ساحل اصلی چین جدا می کند. شی جین پینگ قول داد که این موضوع به نسل های آینده واگذار نشود: او مصمم بود که در صورت لزوم بازی را با ثبت در تاریخ به عنوان مردی که چین را با استفاده از روش صلح آمیز یا زور متحد کرد ، به پایان برساند.

تحلیلگران می گویند حضور هوایی و دریایی ایالات متحده از حمله به این جزیره جلوگیری می کند و آن را به یک قتل عام تبدیل می کند. واشنگتن برای چندین دهه از آموزه ابهام استراتژیک استفاده می کند: اسلحه را به متحدی که به عنوان یک دولت مستقل به رسمیت نمی شناسد عرضه می کند ، اما نمی گوید آیا برای محافظت از آن به جنگ خواهد پرداخت یا خیر. با این حال ، ارتش آزادیبخش خلق می تواند حتی بدون نیاز به خطر برای فرود ، برنامه های ظریف تر ، اقدامات ویرانگر داشته باشد: تلویزیون چین به تازگی تصاویری از یک موشک کروز را در حال تخریب یک ساختمان پخش کرده است. این CJ-10 است ، دستگاهی دقیق که قادر است کلاهک انفجاری 500 پوندی را به هدف برساند. پکن گفت ، این یک آزمایش سربریدن ، هشدار به تایوان بود ، و خاطرنشان کرد که CJ-10 می تواند طوری برنامه ریزی شود که به شعاع 2000 کیلومتر درست به پنجره یک ساختمان مخفی شود. فاصله تایوان با سواحل سرزمین اصلی کمتر از 200 کیلومتر است. در صورت اصابت موشک به تایوان ، ایالات متحده با جو بایدن چه می کند؟

در حال حاضر ، استراتژی پکن هنوز مبتنی بر فرسودگی است. در جبهه دیپلماتیک ، این کشور از قدرت اقتصادی خود برای ترغیب یکی یکی چند دولتی که هنوز تایوان را برای پایان دادن به روابط به رسمیت می شناسند ، استفاده می کند: فقط 15 کشور باقی مانده اند و از نظر وزنی تنها دولت واتیکان است.

در سمت نظامی ، سال گذشته هواپیماهای چینی خارج از خط میانی تنگه جنگنده ها را در این جزیره مجبور به 3000 بار پرواز کردند. و هر بار که یکی از 140 فروند اف 16 تایوان در تعقیب هواپیمای چینی بلند می شود ، عمر مفید آن کوتاه می شود. خلبانان نیز تحت استرس هستند: هفت تصادف مرگبار در سال 2020. و ما هنوز در بازی های جنگی هستیم.

8 ژانویه 2021 (تغییر 8 ژانویه 2021 | 22:13)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *