جذابیت رها شدن ، داستان های فراموش شده برای تصور هنگام گذر از خانه های فرسوده ، میادین خالی و روستاهایی که به کوه چسبیده اند. در این روزها ، وقتی بارش سنگین برف تمام دره های آن سوی دره رودخانه پو را سفید کرده است ، به نظر می رسد قله ها متولد تولدهای آرام هستند. بازدیدکنندگان – که قبلاً هرگز کشف نکرده اند ، امکان جابجایی بین شهرداری ها وجود دارد ، ارتفاعات نزدیک بالاتر از Po – با کشف مناظر غیرمعمول ، مانند مناطق دستیابی ، به این مقصدها برسید روستاهای ارواح. مکانهایی که مدتهاست فراموش شده اند ، بنابراین اکنون شهرداران در حال تدوین برنامه های بهبودی هستند.

تفکیک کنید، یک دهکده کوچک در دره Staffora ، او فقط دو روز در سال دوباره زندگی می کند: هر دوشنبه عید پاک (اما به دلیل ممنوعیت در سال 2020 نیست) و اولین یکشنبه ماه سپتامبر ، زمانی که ساکنان Chegni در نزدیکی به عبادت در کلیسای روستا هیچ جاده ای وجود ندارد که به Ceregate منتهی می شود ، فقط مسیرها را طی می کنید و Staffora را برای عبور از نقاط خشک عبور می دهید. غوطه وری در گذشته ، در اینها خانه های سنگی ، که در بعضی موارد لباس ها و نقاشی های آویزان بر روی دیوارهای پوست کنده فراموش شده است. سی نفر بدون هیچ آسایش اینجا ایستادند: نه هرگز برق نبوده است ، اما حتی گاز و آب نیز وجود داشته است. آقای. کارلو بوسکالیا او تا زمان مرگش در سال 1986 در اینجا تنها زندگی می کرد. اما شهرداری چگنی سخت در تلاش است تا حداقل کلیسای کوچک اختصاص داده شده به ماریا بامبینی را فعال نگه دارد.

پس وجود دارد روایولو قدیمی، بخشی از برالو دی پرگولا ، اولین دهکده ارواح آلتراپ ، در دره جویبار آوگانون واقع شده است. رسیدن به اینجا آسان نیست ، به ویژه هنگامی که درجه حرارت ده درجه زیر صفر کاهش یابد و جاده ها به صفحات یخی تبدیل شوند. از ترس اینکه خاک تخته سنگ ، آنقدر شکننده ، خراب شود، در سال 1960 استان به ساکنان دستور داد خانه های خود را رها کنند. هیچ سقوطی رخ نداد ، اما در Rovaiolo Vecchio هیچ کس دوباره پا نگذاشت. امروز فقط چند خانه باقی مانده است ، یک چشمه با یک کاسه آشامیدنی و یک وان برای شستن لباس ، یک انبار و یک اجاق قدیمی. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از دریها عبور کنید برای چه کسی می داند چه معجزه ای را می بیند و می توانید ببینید که چگونه زمان متوقف شده است: بشقاب ها و کارد و چنگال در کمد ها ، پتو تختخواب ، خاطرات یک زندگی که نیم قرن پیش متوقف شده است. پس از دنباله Cai 125 ، از شهر عبور می کنید ، جایی که هنوز هم برجسته است یک لامپ کار. منطقه برالو ، دقیقاً به دلیل مناسب بودن میکروکلیما و زیبایی های طبیعت گرایانه ، در سال 2020 به دلیل نزدیکی به جهانگردی ، یک سال حضور فوق العاده را تجربه کرد – او توضیح می دهد شهردار کریس هلاپانیداس – بنابراین ، ما در تلاش برای بهبود منابع خود هستیم. آ موزه مردم نگاری چند روز پیش ارائه شد و افتتاح می شود در مدرسه روستای سابق: قطب مجاز همه گیر است، مرکز بازدیدکنندگان Monte Lesima ، Le Torre و مسیرهایی است که به روستاهای ارواح منتهی می شود. مجموعه آثار ، آثار و سوغاتی های این نمایشگاه برای نمایشگاه آغاز شده است: به ما کمک کنید – اکنون درخواست شهردار است – تا سنت های خود را احیا کنیم و این مکان ها را احیا کنیم.

چند کیلومتر آن طرف ، هنوز در قلمرو Bralo ، در دره Staffora بالایی ، آنجا است کورتوتسو. خانه ها نو هستند اما در اینجا نیز سکوت برقرار است. درها و پنجره ها فقط در تابستان باز می شوند ، برای چند هفته برای جلوگیری از گرمای دشت. به مدت دو سال خلا the ، یعنی از زمانی که پپینو درگذشت ، جوزپه Cizari ، ارمنستان آلپین 94 ساله ، مدت طولانی در اینجا زندگی می کند.، آخرین نفر از 60 ساکن حاضر در دهه 50 است. اکنون در روستا ، 950 متر بالاتر از سطح دریا در دره Avagnone ، دیگر ساکنان وجود ندارد ، فقط خانه های دوم وجود دارد. و در اینجا شهردار در حال کار برای راه اندازی مجدد است: ما گفتگو با کسانی را که در اینجا خانه دومی دارند ، همیشه بسته تشویق می کنیم تا بتوانیم در مورد افتتاح اتاق و صاحبخانه فکر کنیم. ما با افزایش پیشنهاد محل اقامت برای این جهانگردی جدید در آینده ، به روستا آینده خواهیم داد.

9 ژانویه 2021 | 15:05

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *