از جانب ساوینا کنفالونی

دستگاه های سرقت خودرو در حال تبدیل شدن به تکنولوژی بیشتر و بازیابی آنها دشوارتر است. کمتر از 4 خودرو از 10 خودروی سرقتی پیدا شد و مابقی موشک را با قطعات یدکی تغذیه کرد

از یک سو ، SUV های بزرگ ، به رهبری آئودی ، که بلافاصله خود را در خارج از کشور پیدا می کنند ، از سوی دیگر ، خودروهای شهری ، یکی بیش از همه فیات پاندا – که عمدتاً بازار ثانویه پردرآمد را تغذیه می کنند. پدیده سرقت خودرو در ایتالیا همچنان اورژانسی است و بیش از یک میلیون وسیله نقلیه در ده سال گذشته به سرقت رفته است (ما در اینجا درباره آن صحبت کردیم) و پلیس ، پس از کاهش سال گذشته به دلیل همه گیری ، با ده ها شکایت مواجه است. علاوه بر مجبور شدن به جنگیدن با فناوری ، علیه سیستم های فزاینده پیشرفته. اعداد و ارقام به خودی خود صحبت می کنند و از پرونده سرقت خودرو آمده است، توسعه یافته توسط LoJack Italia ، که داده های ارائه شده توسط وزارت کشور در سال 2020 را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کرده و آنها را با داده های حاصل از تحولات ملی و بین المللی و گزارش های مربوط به این پدیده ادغام می کند.

پاندا به صورت کیک داغ به فروش می رسد

طبق رتبه بندی تهیه شده توسط LoJack Italia ، فیات پاندا ماشین مورد علاقه دزدان است ، بازرسان سلاح نیز این را تأیید می کنند. طبق آخرین پرونده گروه CalAmp ، متخصص در راه حل های تله متیک برای بخش خودرو و بازیابی خودروهای سرقتی ، هر دهم سرقت توسط “پاندینو” مورد علاقه نشان داده می شود. بر اساس داده های ارائه شده توسط وزارت کشور ، 7415 فیات پاندا ناپدید شده اند و پس از آن فیات سینکوسنتو (6889 واحد سرقت شده) ، پونتو (5252) ، لانچیا Y (2930) و فولکس واگن گلف (1491) قرار دارند. و این ، به گفته محققان ارتش در این جبهه ، دقیقاً به گسترش گسترده پاندا در قلمرو ملی ما بستگی دارد: قطعات یدکی جذاب تر می شوند ، که در مقایسه با قیمت بیش از دو بار پس از عرضه در بازار به ارمغان می آورد. از یک ماشین “کل” استفاده شده. که در ترجمه به این معنی است که sو پاندا دست دوم می تواند بین 6000 تا 7000 یورو ، با همه خطرات ، “پاندا” را جدا کندبا فروش کلیه قطعات از جمله چرخ ، موتور ، گیربکس و اجزای مختلف ، درآمد حدودی دو برابر را تضمین می کند. خودروی شهری دیگر که در کشور ما برای قطعات یدکی مورد هدف سارقان قرار گرفته است Smart است ، با توجه به قیمت بالای قطعات یدکی ، اما تعداد آنها به وضوح محدود است ، زیرا در این مورد سرقت خودرو دشوارتر است. در زیر در رتبه بندی Clio ، Fiesta ، Corsa و Uno قرار دارند.

تغییرات بزرگ به خارج از کشور انجام می شود

اما اگر اتومبیل های شهری در کشور ما “از هم گسیخته” بمانند ، سرنوشت اتومبیل های دارای جابجایی زیاد متفاوت است ، اول از همه آئودی Q3 ، Q5 و BMW ، که به سرقت رفته و به خارج از کشور فرستاده می شوند ، ارتش وسایل نقلیه که هرگز ترمیم نشده اند ، گسترش می یابد ، و تأیید کنید که تا امروز تقریباً دو مورد از سه خودروی سرقتی به صاحب حق خود بازگردانده نشده است. اگر در واقع در سال آغاز همه گیری ، سرقت وسایل نقلیه در 75000 واحد ، -24 compared در مقایسه با سال 2019 متوقف شود ، بازیابی سرقت شده 26 درصد کاهش پیدا می کند ، از 38 هزار در سال قبل به 28 هزار نفر در سال 2020. نزولی که سهم خودروهای سرقتی و بازیابی شده را به 37 درصد از خودروها می رساند. اینها سرقت هایی هستند که با فناوری های جدید پشتیبانی می شوند و به وضوح با سطح فناوری بالا خودرو مطابقت دارد. اگر دیروز آنها با “کلید” و تماس کلاسیک بین سیمهای زیر جعبه فرمان ، که اکنون به تصویری از یک رمان مشهور تبدیل شده است ، عمل می کردند ، امروز سارقان با تجهیزات ویژه ای که پیدا کردن آنها چندان دشوار نیست ، سیستم های امنیتی جدید را دور می زنند – حتی در اینترنت – که از بسته شدن خودرو جلوگیری می کند.

محبوب ترین تکنیک ها. و حمله رله

پدیده سرقت به سرعت با روندهای جدید در بازار خودرو سازگار می شود و سازمان های جنایی به آخرین نسل از دستگاه های تکنولوژیکی مجهز شده اند که قادر به بازکردن و عرضه خودروهای با ارزش بالا و همچنین خودروهای کوچک هستند. بر اساس برآوردهای LoJack ، همچنین بر اساس ابزارهای انتقال مجدد که توسط پلیس از فعالیت های بازیابی مشترک بازیابی شده است ، امروزه در ایتالیا 25 درصد از سرقت خودروها و SUV های مجهز به Intelligent (کلید بدون تماس که اجازه باز و بسته شدن خودرو را می دهد) مسافت کوتاه) با استفاده از یک دستگاه فن آوری قادر به مسخره کردن مالک خودرو در تنها 30 ثانیه است. به طور خاص ، دو حالت با تکنولوژی پیشرفته که بیشتر توسط “موش های اتومبیل” 2.0 استفاده می شود ، که اکنون به “سارقان دیجیتالی” واقعی تبدیل شده اند: برنامه ریزی مجدد کلید از طریق سوکت تشخیصی و تکثیر سیگنال یک کلید هوشمند ، به اصطلاح. “حمله رله”. در طی پنج سال گذشته ، پلیس از طریق اتصال فیزیکی به پورت تشخیصی موجود در پایگاه داده ، همچنین به لطف دسترسی گسترده ابزار خرابکاری در شبکه ، شاهد افزایش تدریجی استفاده از تجهیزات اصلی برنامه نویسی بوده است: یک دستگاه را به در OBD متصل می کند و بنابراین به اطلاعات محرمانه فرستنده دسترسی دارد و به راحتی یک کلید جدید را در عرض چند ثانیه دریافت می کند. “حمله رله” به همان اندازه در وسایل نقلیه مجهز به کلیدهای هوشمند م effectiveثر است: به لطف تکرارکننده های فرکانس رادیویی ، سارق حتی می تواند سیگنال کلید الکترونیکی متعلق به مالک را در فاصله چند متری گرفته و آن را “پرش” از دستگاه او در کنار دستگاه همدستش که در نزدیکی ماشین قرار دارد برای سرقت قرار دارد. به این ترتیب خودرو فریب می خورد و سیستم های حفاظتی بازنشانی می شوند. این به این دلیل است که کلید هوشمند اجازه دسترسی به فضای داخلی خودرو را بدون نیاز به لمس اول کلید ؛ در واقع ، خودرو از طریق ژنراتور امواج رادیویی با فرکانس پایین ، حضور مالک را در مجاورت “حس” می کند و درها را قفل می کند یا پس از خروج آنها را می بندد. هنگامی که کنترل از راه دور به اندازه کافی نزدیک است ، یک کد شناسایی توسط گیرنده ای در خودرو تشخیص داده می شود: این زمانی است که می توانید کدها را پیدا کنید یا حتی در مواقعی که می توانید این کار را انجام دهید. کلید هوشمند نزدیک به خودرو نیست ، انتقال کد را از طریق دستگاههای خاصی که برای خرابکاری استفاده می شود فعال می کند.

خودروهای تکنولوژیکی تر ، اما ایمن تر

پارادوکس این است که امروزه تجهیزات تکنولوژیکی روزافزون روی خودروها باعث می شود آنها کمتر ایمن و ایمن شوند. و ابزارهای آنلاین با قیمت های مقرون به صرفه در دسترس هستند که می توان آنها را با سیستم های قفل در و قفل موتور به طرق مختلف مورد تمسخر قرار داد. Maurizio Iperti ، معاون رئیس LoJack Emea و مدیر اجرایی LoJack Italia گفت: “امروز جنگ با سارقان فناوری علیه سارقان اتومبیل نزدیکتر شده است.” همراه با تحرک تحرک ، عرضه سیستم ها نیز برای محافظت تغییر کرده است راننده این آفت: دیگر هشدارهای معمولی نیست ، کم و بیش به راحتی با دستان متخصص کنترل می شود ، بلکه مجموعه ای از خدمات در دسترس تلفن های هوشمند است که به لطف ترکیب فن آوری های مدرن نه تنها حفاظت و ایمنی خودرو را تضمین می کند افراد سرنشین “.

نکات

محققان سلاح برخی از قوانین ساده رفتاری را هم در شهر و هم در جاده توصیه می کنند: ابتدا ، ماشین را با بازرسی بصری ببندید ، تا از دخالت افراد نزدیک جلوگیری کنید. کلید هوشمند، سپس بدون مزاحمت سوار ماشین می شود تا آن را به حرکت درآورد. هرگز اتومبیل خود را در مکانهای تاریک رها نکنید ، همیشه به جایی که پارک می کنید توجه داشته باشید: بهتر است برای یافتن جای پارک کمی بیشتر کار کنید ، اما منطقه ای را انتخاب کنید که دارای نور باشد و با سیستم های دوربین پوشانده شود. و از آنجا که رایج ترین روش سرقت “حمله رله” است ، محافظت از خود با سیستم های ضد سرقت با تکنولوژی بالا ضروری است: از “محافظ کارت” برای ذخیره کلید ، محافظت از آن و جلوگیری از شبیه سازی آن ، تا سیستم فرکانس رادیویی ، بدون محافظ و همچنین در شرایط بحرانی مانند ظروف یا گاراژهای زیرزمینی فعال است ، که امکان بازیابی ماشین سرقتی را دوچندان می کند.

19 ژوئیه 2021 (تغییر 19 ژوئیه 2021 | 11:39)

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *