انقلاب بزرگ Unicredit در حال حیات است. از اینجا تا جلسه در تاریخ 15 آوریل ، گروه Piazza Gae Aulenti مدیرعامل ، رئیس جمهور و چشم انداز بازار را تغییر می دهد. ژان پیر موستیه در تاریخ 30 نوامبر اعلام کرد که دیگر به مدیریت عملیاتی گروه برنخواهد گشت. Pierre Carlo Padaan به جای Cesare Bison رئیس جمهور جدید خواهد بود. و برای Mps ، که تمرکز جدیدی بر بازار ایتالیا دارد ، مذاکرات آغاز شده است ، شرکت آمکو ، شرکت عمومی مدیریت NPL ، که باید 20 میلیارد وام خسارت گرفته شود ، که امروز در ترازنامه Unicredit سنگین است.

جلسه شورا

ژان پیر موستییر ، مدیر عامل Unicredit ، در حال اخراج است
ژان پیر موستییر ، مدیرعامل Unicredit ، در حال اخراج است

این هفته بهبود است. روز بعد ، چهارشنبه سیزدهم ، هیئت مدیره دوباره تشکیل جلسه می دهد. پیش از آن ، کار کمیته های مختلف از جمله کمیته مربوط به حکمرانی از سر گرفته خواهد شد ، که نتایج کار یک ماهه مشاور اسپنسر استوارت ، مسئول شناسایی معاون موستییر را تجزیه و تحلیل می کند. به نظر می رسد آندره اورسل ، فلاویو والری ، فابیو گالیا و مارکو مورلی در این رقابت ها شرکت می کنند. در حالی که به نظر نمی رسد آلبرتو ناگل ، مدیرعامل Mediobanca ، منصرف شده است. بازی کاملاً باز است. این انتصاب احتمالاً پس از 11 فوریه انجام می شود ، زمانی که بانک نتایج خود را برای آخرین توازن امضا شده توسط Mustier برای سال 2020 ارائه می دهد. در همین حال ، وزیر سابق پادوان برای هدایت رقص: در کریسمس ، وی با روسای بنیاد سهامداران دیدار کرد و شبکه ای از اجماع در مورد پروژه های جدید Unicredit را ایجاد کرد. مهمترین مسابقه در ماههای آینده ، پس از انتصاب رئیس شرکت ، خرید Mps خواهد بود. برای اقناع افراد مشکوک ، سود سرمایه حدود 8 میلیارد یورو است.

بازآرایی بزرگ

سال جدید بانک ها ، از Unicredit گرفته تا نجات Mps و Carige.  دستور کار دوازده ماهه

جوزپه کاستانیا ، مدیر عامل شرکت Banco Bpm
جوزپه کاستانیا ، مدیر عامل شرکت Banco Bpm

یازده ماه پیش ، در 17 فوریه سال 2020 ، سازماندهی مجدد صنعت اعتباری ایتالیا آغاز شد: Intesa Sanpaolo Ubi را خریداری کرد ، وعده داد که برخی از نمایندگی های خریداری شده به Bper را بفروشد. این عملیات Bper را مجبور می کند 40 درصد حضور خود را در منطقه افزایش دهد. اکنون که Crdit Agricole پیشنهاد تسخیر اعتبار Credito Valtellinese را آغاز کرده است و در حالی که Unicredit در حال مذاکره برای Monte dei Paschi است ، Bper بار دیگر شخصیت اصلی است. این بانک به رهبری آلساندرو واندلی ، كه سهامدار اصلی آن گروه یونیپول است ، می تواند با بانكو Bpm ، به رهبری جوزپه كاستانیا ، توافق نامه ای پیدا كند. سومین گروه بانکی ایتالیا متولد می شود ، که برابر با دو شرکت بزرگ Intesa و Unicredit نیست ، اما بسیار بزرگتر از بقیه است. در فاصله دور ، ما می توانیم پتانسیل ناشی از ادغام را که ریشه های محبوب (میلان ، ورونا ، مودنا ، نوارا ، لودی ، رجیو امیلیا ، ساساری) و حضور خاص در شمال ایتالیا را دارد ، تشخیص دهیم.

جنوا برای آنها

اما اگر ادغام بین Banco Bpm و Bper فقط طرحی باشد که یونیپول فعلاً آن را دوست دارد و Castagna بدش نمی آید ، در سال 2021 حداقل سه بازی دیگر تعریف می شود. اول از همه ، Carige. ظرف یک سال ، Cassa Centrale Banca ، هلدینگ اعتباری تعاونی ، باید تصمیم بگیرد که آیا مالکیت Cassa di Risparmio di Genova سابق را که تاکنون 166 میلیون یورو در آن سرمایه گذاری شده است به دست آورد یا تا 9 درصد سرمایه فعلی را تعلیق کند. در جنوب جنوبی ، پروژه جدید Popolare di Bari که اکنون توسط Giampiero Bergami هدایت می شود ، قرار است پس از وقفه ای که ناشی از حکومت خانواده Jacobini است ، اجرا شود. در طی یک سال ، Popolare di Sondrio ، اگر نتواند تأخیرهای بیشتری را به دست آورد ، باید شش سال پس از فرمان Renzi برای سازماندهی مجدد بخش ، شکل همکاری خود را کنار بگذارد و به یک شرکت سهامی تبدیل شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *