به دنبال انتشار نقشه 67 سایت بالقوه و “نه” تقریباً متفق القول از سوی دولت های محلی ، به نظر می رسد که این سوال که در حال حاضر مخزن ملی پسماندهای رادیواکتیو در کجا ساخته خواهد شد ، متوقف شده است. پس از مشورت با اسناد پیوست شده به بدنام CNAPI (“منشور ملی مناطق بالقوه مناسب”) ، می توان راهنمایی کرد. به طور خلاصه ، دایره در حال محکم شدن است ، به خصوص در اطراف دو منطقه از الساندریا ، تنها مناطقی که تمام معیارهای تصویب شده توسط سوگین را با رنگ های پر از هوا مطابقت دارند. محافظت از کسانی که منشور را تهیه کرده اند و رعایت دقیق قانون به هیچ وجه این واقعیت را نقض نمی کند که “دستورالعمل تناسب اندام” ، لازم الاجرا بودن احکام و در سیاه و سفید در اسناد منتشر شده ، در وهله اول منجر شود و با پای صاف به منطقه «AL-1» که مورد توجه است شهرداری های Bosco Marengo و Novi Ligure (در اولین نصب Sogin در حال حاضر وجود دارد) و به «AL-8» ، گسترش یافته بین شهرداری های آلساندریا ، کاستلتو مونفراتو و کوارجنتو.

رتبه بندی

این دو منطقه مناطقی هستند که از رتبه “بسیار خوب” (یا کلاس A1) به 12 منطقه از 67 منطقه اختصاص داده شده اند ، همه بین استانهای آلساندریا ، تورین و ویتربو. 11 نفر دیگر به عنوان “خوب” (یا کلاس A2) طبقه بندی می شوند و همیشه در منطقه آلسندریا و سپس بین سیه نا ، گروستو ، ویتربو ، باری ، ماترا و تارانتو قرار دارند. از طرف دیگر ، در کلاس B ، مناطق “جزیره ای” سیسیل و ساردینیا و در کلاس C آنهایی که “در منطقه لرزه ای 2” هستند ، بین ویتربو ، پوتنزا ، ماترا ، تراپانی و پالرمو وجود دارد. هر دو – از این رو B و C – از درجه مناسب تری برخوردار هستند و به نظر می رسد کمتر از امکانات انبار و پارک فناوری مجاور برخوردار هستند ، که 150 هکتار را اشغال می کند ، مساحت تقریبی 210 زمین فوتبال مثل آن Meazza در سن سیرو.

“ترتیب مناسب بودن”

مسئله شناسایی سایت بسیار ظریف و در عین حال پیچیده است ، همانطور که در روزهای اخیر به خوبی درک شده است. و بخشی از پیچیدگی نیز در این امر نهفته است«دستور قابل قبول بودن»که فرمان 2010 باید اجرا شود. موجودی ، که طیف وسیعی از ذهنیت را حفظ می کند و باید مورد استفاده قرار گیرد ، فقط در مواردی که درخواست های بیشتری برای مکان سپرده ملی توسط بخشهایی از مقامات محلی که قلمرو آنها تحت تأثیر مناطق Cnapi قرار دارد ، هشدارها را می خواند. سوگین گفت: به طور خلاصه ، منظور از مناسب بودن بیشتر به عنوان “پیشنهاد” است تا “طبقه بندی” مناطق از نظر ایمنی. اما این ناگفته نماند بسیار شبیه به رتبه بندی است ، حتی اگر این فرایند شامل تصمیم گیری در مورد ارائه یا عدم ابراز “ابراز علاقه” توسط هر مقام محلی شود و همچنین در صورت عدم رضایت ، آن را پس بگیرد.

در جزایر (و مناطق لرزه ای 2) نیست

شش عامل برای ارزیابی آن مشخص شد که چهار عامل نیز “مطلوب” یا “مطلوب تر” ارزیابی شده اند. این 1) یک طبقه بندی لرزه ای منطقه ای است: یعنی مناطق ملی با خطر متوسط ​​2 از 3 و 4 متمایز می شوند ، یعنی. با خطر کم و بسیار کم به معنای عام می توان فرض کرد که این مناطق ممنوع است. 2) حمل و نقل دریایی ، و همچنین مشکل ساخت اسکله و کشتی برای حمل و نقل زباله های رادیواکتیو فرآوری شده. به همین دلیل است که سیسیل و ساردینیا احتمالاً کنار گذاشته می شوند. 3) حمل و نقل زمینی از نظر تأثیرات زیست محیطی ، هزینه ها و مسافت ها ؛ 4) سکونتگاه های انسانی یا دخالت در خانه ها یا صنایع ؛ 5) ارزش های کشاورزی ، یعنی تأثیر بر سیستم کشاورزی 6) ارزشهای طبیعی ، یعنی حفاظت شده ، تالاب ها و غیره

شش تا هفت سال انتظار

نتیجه نهایی چیست؟ با ترکیب همه معیارها و ارزیابی ها ، فقط 23 حوزه از 67 حوزه “خوب” یا “بسیار خوب” در نظر گرفته می شوند. سه مورد از آنها در منطقه لرزه ای نقش دارند ، بنابراین تعداد زیادی به 20 منطقه کاهش می یابد. و فقط دو نفر از هر چهار مورد چهار مثبت دارند (ده نفر با سه مثبت به دنبال آنها) ، مواردی که از منطقه الساندریا در بالا ذکر شد. با این وجود ، جاده منتهی به محل دفن زباله تازه آغاز شده است و این روند مدتها ، احتمالاً سالها به طول خواهد انجامید. ابتدا “مشاوره عمومی” انجام می شود که حداقل سه ماه به طول خواهد انجامید. به دنبال آن “سمینار ملی” برگزار می شود که منجر به تهیه نقشه نهایی سایت های مناسب می شود. سرانجام ، روند ابراز علاقه آغاز می شود و ساخت و ساز فقط در پایان آغاز می شود. فقط برای بررسی های فنی سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد و روش های یکسان سازی مجوز بیش از دو سال طول می کشد. این ساخت و ساز به تنهایی چهار سال به طول خواهد انجامید و 900 میلیون هزینه خواهد داشت. به طور خلاصه ، می تواند شش تا هفت سال طول بکشد. و اگر کسی برای پذیرش ودیعه جلوتر نرود ، کدام یک جبران خسارت اقتصادی و جبران کار را تضمین می کند؟ اگر مذاکرات دو جانبه و حتی توده های بین سازمانی شکست بخورند ، دولت مداخله خواهد کرد: وزارت توسعه سایت را با حکم خود شناسایی می کند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *