بهترین رژیم غذایی در جهان؟ با توجه به رتبه بندی هر سال توسط اخبار آمریکا و گزارش جهانی – یک شرکت رسانه ای آمریکایی ، که عمدتا با تجزیه و تحلیل بازار و مشاوره مصرف کننده سروکار دارد – بار دیگر چهارمین ، دقیق تر ، مدیترانه. چه کسی راضی است ، بیشتر و بهتر از دیگران ، یعنی. هفت پارامتر ارزیابی مورد نیاز است: کاهش وزن کوتاه مدت ، کاهش وزن طولانی مدت ، سهولت پیگیری ، کامل بودن مواد مغذی ، خطرات سلامتی ، تأثیر در جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی و دیابت. بنابراین عنوان را به دست آورد در کل بهترین رژیم.

شناسایی؟ بیش از یکی. اول از همه ، زیرا این یک شیوه زندگی است که به همین ترتیب مصرف روزانه سبزیجات را تشویق می کند: سبزیجات ، میوه های تازه و خشک ، غلات ، حبوبات. ترجیحاً محلی و مقاوم در برابر زیست. پس چرا مصرف کم گوشت قرمز را حفظ می کند، محصولات لبنی با محتوای چربی بالا ، به طور کلی غذاهای فرآوری شده. همه چیز با مراقب محیط زیست: در واقع ، به لطف م componentلفه قابل توجه گیاه ، احترام به فصلی بودن ، خاک و تنوع زیستی غذایی ، رژیم غذایی مدیترانه ای از انتشار گازهای گلخانه ای کنترل شده طرفداری می کند.

به دومین جا از اخبار منتخب US News & World ، رژیم داش به دنبال ، ج مقام سوم، از جانب فلکسیتارن. سه رژیم غذایی مفید برای سلامتی و احترام به کره زمین. دنبال کردن آنها آسان است هدف شامل بسیاری از غذاهای سالم است – میوه ها ، سبزیجات ، غلات سبوس دار … – بیشتر از محروم کردن دیگران ، کمتر مناسب است. در شرایط بحرانی جدی ، مانند بحرانی که ما در آن به زندگی ادامه می دهیم ، فکر اینکه باید حتی در میز نیز فداکاری کنیم می تواند از نظر ذهنی طاقت فرسا باشد. بنابراین ، خواه مدیترانه ای باشد ، خواه داش باشد یا فلکسییتاریا باشد ، در اینجا نحوه غذا خوردن آورده شده است. ج مشخصات مورد نیاز: رژیم ایده آل وجود ندارد. همه چیز به کسانی که مدیون هستند یا می خواهند این کار را انجام دهند ، نقطه شروع و هدف نهایی بستگی دارد. همیشه با یک متخصص مشورت کنید (متخصص تغذیه ، متخصص تغذیه ، زیست شناس و متخصص تغذیه). او کسی است که راهی را که باید دنبال کنید توصیه می کند ، معمولاً همراه با فعالیت بدنی مداوم. خودتان از انجام آن خودداری کنید.

رژیم غذایی مدیترانه ای

حبوبات ، به طور عمده غلات کامل ، میوه های خشک. و سپس سبزیجات به مقدار ، ترجیحاً فصلی. ماهی و روغن زیتون بسیار بکر. گوشت قرمز؟ در لیست غذاهایی که باید بخورید اعتدال شدید، همراه با محصولات لبنی. ده سال – سالگرد 16 نوامبر گذشته – از زمان رژیم مدیترانه ای می گذرد در فهرست میراث فرهنگی ناملموس یونسکو ثبت شده است. دلایل ، همانطور که در یک سند کمیته بین دولتی کنوانسیون بیان شد ، در آن دانش ، شیوه ها و مهارت های سنتی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و با گذشت زمان باعث شده جوامع رو به حوضه ماری نوستروم احساس تعلق و تداوم. چگونه می توان گفت: مدیترانه خیلی بیشتر از لیست غذا. اگر چیزی شیوه زندگی که در آن عمل غذا خوردن با هم اساس هویت فرهنگی است ، متشکل از خلاقیت ، گفتگو ، مهمان نوازی. همچنین احترام به سرزمین و تنوع زیستی. و سلامتی خود را به دست آوریم. به شرطی که غذاهای مناسب را روی میز و به درستی با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال ، cos

نظر کارشناس
والتر لانگو
، یک بیوشیمی ، مدیر برنامه Longevit & Cancer در Ifom در میلان و یکی از کارشناسان برجسته جهان در زمینه تحقیق در مورد پیری و بیماری های مربوطه ، هشدار می دهد: رژیم مدیترانه ای چگونه امروز آن را تفسیر می کنیم درد می کند . و میزان بالای چاقی که در طولانی مدت عملکرد صحیح قلب را مختل می کند ، گواه این موضوع است. این اعداد و ارقام به خودی خود بیان می کند: 42 درصد کودکان ایتالیایی و 38 درصد دختران پیش دبستانی و سنین مدرسه دارای فرزند هستند پوند اضافی. 21 درصد از یک و 14 درصد از آن دیگر است چاقی. بدتر از آن ، در ایتالیا ، بیش از 60 درصد والدین اضافه وزن فرزندان خود را تشخیص نمی دهند ، بنابراین اشتباهات اساسی رژیم غذایی و سبک زندگی کم تحرک را دست کم می گیرند. همه اینها با وجود رژیم مدیترانه ای. در حقیقت ، این دقیقاً به دلیل رژیم مدیترانه ای است که به مرور زمان سو mis تعبیر شده است.شخصی سازی و افراط و تفریطو اکنون ما هزینه عواقب منوهای نامتعادل را پرداخت می کنیم ، اگرچه سلامت غذاهایی که جداگانه مصرف می شوند قابل بحث نیست. به عبارت خاص: اگر معمولاً وعده های غذایی خود را با نان همراه می کنیم – فرقی نمی کند ماکارونی روی میز سرو شود – و در پایان غذا با میوه بیرون می رویم ، زیرا مطمئن هستیم که همه چیز خوب پیش می رود ، ما اشتباه می کنیم

چه چیزی را باید روی میز بگذارید
چگونه آن را انجام دهم؟ روی میز برای کودکان و بزرگسالان ، اما با توجه ویژه به کوچکترها – سلامتی و طول عمر از کودکی ساخته شده و حفظ می شود – ، شما هرگز نباید از دست بدهید ترکیبی متعادل از پروتئین ها ، مواد معدنی ، کربوهیدرات ها ، چربی ها ، ویتامین ها ، فیبر و آب. این می تواند یک غذای غلات باشد ، بهتر است اگر کامل باشد ، برای ناهار یا شام مصرف شود. همانطور که شما ترجیح می دهید. که در جایگزین: ماکارونی ، عمدتا غلات سبوس دار ، برنج ، پولنتا ، سیب زمینی … بیش از 80 گرم ، زیرا در ترکیب ما ، همیشه ، یک وعده سبزیجات: خام ، آب پز ، در برگ. دومی برای خنثی کردن احساس گرسنگی بسیار عالی است. برای دومینیا پروتئین ، برای ناهار یا شام. توجه: پروتئین کل آنها باید حدود 0.8 گرم در هر کیلوگرم باقی بمانند ، یعنی حدود 55 گرم یا نیم کیلو حبوبات برای یک فرد 70 کیلویی. و در نتیجه، چراغ سبز برای حبوبات هر روز. ماهی باید فقط 2 یا 3 بار در هفته خورده شود. گوشت های سفید یا قرمز ، پنیرها و گوشت های خشک اگر به ندرت خورده شوند بهتر هستند: اگر واقعاً می خواهید ، فقط یک بار در هفته به مقدار کم ، حداقل تا سن 65-70 سالگی. سپس می توان آن را به 2-3 بار در هفته افزایش داد. تمام با روغن زیتون بسیار بکر طعم دار شده است و در صورت تمایل با لقمه نان سبوس دار همراه شود. پسندیدن یک صبحانه سریع را بشکنید صبح یا بعد از ظهر ، میوه های فصلی تازه یا خشک ، حتی در میله ها ، یا نان و مربا غلات کامل بدون قند اضافه شده ، بلکه شکلات تلخ یا کاکائو و خامه بادام. در نتیجه می توانید افراط کنید، شاید با الهام از رژیم غذایی پدربزرگ و مادربزرگ ما که کمی ماکارونی و کمی ادویه می خوردند ، با لوبیا سبز و نان کمتر. و سپس سوپ های گوگو ، با تولید ضعیف از زمین ، زیرا هیچ پول دیگری نبود.

رژیم داش

مخفف به معنی رویکردهای رژیم غذایی برای جلوگیری از فشار خون بالاکه رژیم کم چربی را برای نشان می دهد مصرف سدیم کاهش می یابد، چربی ها و قندها.
همچنین گفت رژیم غذایی در برابر فشار خون بالاداش در ایالات متحده متولد شد – به ویژه در دانشگاه هاروارد – جایی که فشار خون بالا در واقع یک بیماری پاتولوژیک بزرگ است ، با 80 میلیون بیمار فشار خون از کل 330 میلیون نفر. سپس برای مدت کوتاهی گسترش می یابد در سراسر جهان زیرا احتباس قادر به بهبود سلامت است، تحت فشار است که سطح را تنظیم می کند. این به دلیل مواد مغذی اساسی است: پتاسیم ، فیبر ، کلسیم ، پروتئین. و کمی سدیم بسیار کم. از بعضی جهات شبیه به مدیترانه – که ترجیح می دهد میوه ها و سبزیجات فصلی (کلم بروکلی ، شوید ، گوجه فرنگی ، اسفناج ، کدو تنبل ، نارنگی …) ، غلات ، غلات غلات کامل ، چربی ها و پروتئین های خوب را مصرف کند – ، داش هیچ غذایی را حذف نمی کند. گوشت قرمز ، شیرینی ها و چربی ها ممکن است محدود شوند. و گوشت سفید مجاز است. سپس ماهی ، ترجیحاً آبی و ریز ، حبوبات با شاخص گلیسمی پایین ، میوه های خشک ، دانه های روغنی ، روغن زیتون بکر. نمک؟ امنیت فوق العاده ویژه، بسیار کاهش یابد: از 1.5 گرم به 2.4 گرم در روز ، دیگر گیاهان و ادویه ها برای طعم دادن به غذاها عالی هستند.

رژیم غذایی انعطاف پذیر

توسعه یافته توسط متخصص تغذیه آمریکایی داون جکسون بلاتنر، flexaritya نام خود را مدیون جنون دو کلمه است: نشانگر انعطاف پذیر و گیاهخوار یک گیاه خوار که هر از گاهی گوشت می خورد. در صورت بروز مشکل بهداشتی ، هیچ دلیل اخلاقی وجود ندارد. به گفته بلاتنر ، در واقع این رژیم کم کالری با مقادیر کمی گوشت ، بیشتر سفید و ماهی ، به شما امکان می دهد احساس بهتری داشته باشید و همچنین در مدت زمان کوتاهی وزن خود را کاهش دهید.
بین غذاهای اساسی: حبوبات و تخم مرغ ، میوه ها و سبزیجات ، غلات سبوس دار ، لبنیات ، شکر و ادویه جات. سپس با توجه به نیاز پروتئین های حیوانی در واقع.
کسانی که از رژیم گیاهخواری پیروی می کنند به طور متوسط ​​3.6 سال بیشتر عمر می کنند بلاتنر در کتاب خود توضیح می دهد و وزن آن 15 درصد کمتر از کسانی است که گوشت می خورند. رژیم انعطاف پذیر (ناشر مک گرا هیل) -. با این حال ، این بدان معنا نیست که ما باید پروتئین حیوانی را کنار بگذاریم. در این حالت کافی است مقادیر را کاهش دهید و اگر به کیفیت آنچه می خورید توجه کنید ، ترجیح دادن محصولات ارگانیک و صفر مایل.
منوی روزانه؟ میوه و سبزیجات بیشتر ، هم در مرکز هر وعده اصلی ، و هم کالاهای پخته شده و کربوهیدرات ها – برنج و ماکارونی – به طور کلی. بلاتنر ادامه می دهد – همه چیز به روشی مترقی. کسانی که از یک رژیم غذایی همه چیز خوار هستند نباید بیش از حد مصرف کنند 700 گرم گوشت در هفته؛ از طرف دیگر ، که قبلاً به کاهش مصرف پروتئین حیوانی عادت کرده اند ، باید به حداکثر برسند 500 گرم در هفته؛ سرانجام ، کسانی که گیاهخوار هستند ، خوردن آنها دشوار نخواهد بود تا 250 گرم گوشت همیشه هفتگی.
ماهی؟ بدون محدودیت ، اما با آینده نگری: هرچه اندازه کوچکتر باشد ، بهتر حاوی جیوه است.
در ابتدا ، انعطاف پذیری که هنوز در کتاب می خوانیم باید به مدت 15 روز دنبال شود. بعداً می توان به مراقبت از آن عادت کرد میزان کالری دریافتی را تعدیل کنیدبا توجه به نیاز خود با پزشک خود مشورت کنید حفظ نسبت – بلاتنر را روشن می کند -. سبزیجات باید 40 درصد نیاز روزانه خود را تأمین کنند؛ همین درصد برای غلات سبوس دار ، حبوبات و دانه های روغنی. 20 درصد باقیمانده ممکن است از مواد غذایی با منشا حیوانی حاصل شود. واقعیت: مصرف کمتر پروتئین حیوانی انتخابی آگاهانه و پایدار. با توجه به اینکه گوشت از عناصری است که بیشترین وزن را در بودجه ما دارد ، این برای کره زمین ، سلامتی و کیف پول نیز مفید است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *