وقتی ده سال پیش برای اولین بار با او ملاقات کردم و او مرا به عنوان اولین وکیل بنیاد مبارزه با فساد استخدام کرد ، به الکسی ناوالنی گفتم که از ملاقات با او خوشحالم: این بدان معناست که او هنوز کشته نشده است و زندان شروع به خندیدن کرد. امروز به طور غیرقانونی بازداشت و در انزوا. او فقط وکلای خود را دید.

لیوبوف سوبول ، 33 ساله ، دست راست زندانی شماره 1، سکوت را با یک کنفرانس مطبوعاتی که در مقر آنها در مسکو در Leninskaya Sloboda برگزار شد ، شکست. بقیه دنیای زوم. سه روز پس از تظاهرات گسترده ای که در روسیه در 120 شهر برگزار شد ، فاش شد. و پس از حضور علنی رئیس جمهور ، که دیگر نمی تواند این واقعیت را نادیده بگیرد که 90 میلیون نفر تحقیقات ویدیویی ناوالنی را در مورد کاخ شاهنشاهی ادعا شده خود در دریای سیاه مشاهده کردند و گفتند نه ، این کاخ نه مال او بود و نه خانواده اش. اما این توضیح نمی دهد که چه کسی مالک این ورسای ناتوان است و چرا حتی از منطقه پرواز ممنوع محافظت شده است. سوبول ادامه می دهد ، مردم وقتی در خیابان ها امیدی به دفاع از حقوق خود ندارند ، در خیابان معترض هستند. آنها برای ناوالنی ، بله ، بلکه برای خودشان ، برای حقوقشان تظاهرات کردند. مردم از فساد خسته شده اند و می دانند آنچه که برای آن اتفاق افتاده است می تواند برای آنها اتفاق بیفتد. واکنش پلیس نامتناسب بود. من خودم دو دقیقه پس از رسیدن به میدان پوشکین دستگیر شدم. آنها حتی توضیح ندادند که چرا. کیرا یارمیش ، سخنگوی ما ، همچنان که 14 نفر دیگر نیز بدون وكیل مورد بازجویی قرار گرفته اند كه به دلیل نداشتن ماسك یا تحریک دیگران برای شركت در تجمع ، در معرض دادرسی کیفری قرار دارند ، بازداشت شده اند. در این مرحله ، من نمی دانم که آیا وقایع دیگر رخ می دهد یا نه. این به تحولات بستگی خواهد داشت.

وی ادامه داد: رهبر ما مدافع سرسخت قانون اساسی است. به کسانی که وی را به ملی گرایی متهم می کنند ، پیشنهاد می کنم که بروند و برنامه ای را که در سال 2018 برای انتخابات ریاست جمهوری نوشت ، که به آن دسترسی نداشت و هنوز آنلاین است ، بخوانند. هدف ما مبارزه با فسادی است که روسیه را فرا گرفته است. و ما امیدواریم که غرب فقط با قرار دادن افرادی که در اطراف کرملین جاذبه دارند و کشور ما را سرقت می کنند و پول خود را با سرمایه گذاری در اروپا تمیز می کنند ، به ما کمک کند. انتخابات کلمه در ماه سپتامبر برگزار می شود. اگر اجازه مشارکت نداشته باشیم ، ما از رای هوشمند حمایت خواهیم کرد ، این بدان معناست که ما به نامزدهایی که فرصتی برای شکست روسیه متحد دارند ، که اکنون به ناامیدی پوتین تبدیل شده است ، با 30٪ رأی می دهیم. اگر دستگیری الکسی ناوالنی باید تأیید شود یا اگر با بدترین حالت روبرو شویم ، چه کسی آن را به ارث می برد؟ همسر زیبا جولیا؟ او پاسخ صریح داد که باید از او خواسته شود. او و خانواده اش در حال حاضر تحت نظارت دائمی هستند. با این حال ، سازمان ما کاملاً تاسیس شده است. افراد شاغل و بسیاری از داوطلبان وقف در این امر را دارند. هیچ رئیس نیست. همه ما هماهنگ کننده هستیم. البته ناوالنی هسته و روح اصلی پروژه ما است ، اما ما حتی در سال 2014 که 14 ماه در حبس خانگی بود یا وقتی برای معالجه در آلمان بود متوقف نشدیم. اکنون باید آزادی وی حاصل شود. من از ماه اوت او را ندیدم ، اما شنیدیم. او دستورالعملی ارسال نکرده است ، اما ما خودمختار هستیم و می دانیم چه باید بکنیم. ما مقاوم هستیم. ما کار خود را دو برابر خواهیم کرد. هر چه لازم باشد.

27 ژانویه 2021 (تغییر 27 ژانویه 2021 | 09:22)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *