در سال 1973 ، پس از شیوع وبا ، فقط یک هفته بعد در ناپل یک میلیون بیمار واکسینه شده اند: این کلماتی است که پروفسور روبرتو بوریونی ، در توییت، از دولت خواست كه كارزار واكسيناسيون را تسريع كند. این ویروس شناس افزود: نگویید نمی توان این کار را کرد زیرا این دروغ است. مثالی که وی در حمایت از این ادعا می زند مربوط به آن استتابستان سال 1973زمانی که ایتالیا تحت تأثیر یک اپیدمی از وبا که به ناپل ، باری و برخی دیگر از شهرداریها در مرکز جنوب رسید. برای جلوگیری از شیوع بیماری ، مقامات یک کمپین واکسیناسیون گسترده ترتیب دادند ، که گسترده ترین فعالیت در کل دوره پس از جنگ بود. در حدود 900000 شهروند واکسینه شده بین 30 آگوست تا 3 سپتامبر همان سال وجود داشت. گزارش روزنامه های آن زمان نیز حاکی از آن است خدمات پیک شامل ، که از بایگانی خود استخراج کردیم. اما حتی در آن زمان نیز جنجالی کم نبود.

روزها از اولین پرونده ها تا اعلامیه رسمی می گذشت

در مجموع ، اپیدمی وبا در سال 1973 باعث مرگ 24 نفر در ناپل و 9 مورد دیگر در پولیا شد. تقریباً کمتر از 300 مورد وجود داشت.همه این موارد پس از 15 آگوست شروع شد ، زمانی که برخی از مواردی که با “گاستروانتریت حاد” اشتباه گرفته شده بود ، در منطقه ناپلین گزارش شد. در روزهای بعد ، بیماران با همان علائم شروع به تکثیر کردند (اسهال ، استفراغ ، کم آبی) ، در حالی که آزمایشات نشان داد که این بیماری وبا است. با این حال ، روزها بین اولین موارد و تشخیص صحیح می گذرد. موارد کشنده ورم معده در توره دل گرکو ثبت شده استاو نوشت در صبح در تاریخ 28 آگوست بیانیه مطبوعاتی وزارت بهداشت ، که حضور وبا در ناپل را رسمیت بخشید ، فقط عصر وارد شد ، ساعت 21:30 از رادیو پخش شد. بسیاری هنوز هم به یاد دارند که چه اتفاقی افتاد که این باکتری در ناپل برخورد کرد (1910) 111 مرگ در این شهر اتفاق افتاد) و چندین دهه از اپیدمی ویرانگر 1884 می گذرد ، زمانی که وبا 14000 نفر را در ایتالیا کشت ، که نیمی از آنها در ناپل بودند. از این رو، وحشت در شهر شروع شد و هیچ اعتراضی نسبت به مداخله دیرهنگام مقامات بهداشتی وجود نداشت. شهروندان ناامید از دارو به داروخانه ها و کلینیک ها هجوم بردند. در تاریخ 29 آگوست ، در صفحه اول پیک اطلاع رسانی عنوان برجسته بود: ترس از وبا. روز بعد: بچه ها هم آلوده هستند. به محض اینکه فرصتی برای این کار به آنها داده شد ، زنگ ها برای واکسیناسیون سریع می زدند. اما دوزها حداقل بلافاصله از بین رفت.

اولین دوزهای واکسن بدیهی است که ناکافی هستند

جنجال داغ شد. این نظر تأیید می شود که واکنش فوری و آگاهانه مقامات نسبت به اولین سیگنال های هشدار می تواند عفونت را خیلی زود متوقف کند ، به عنوان مثال می خوانیم خدمات پیک در 31 آگوست 1973 سرانجام کار واکسیناسیون آغاز شد. اما ما در صفحه اول می خوانیم ، دوزهای ضد عفونی کننده خیلی آهسته اجرا می شوند. لئوناردو ورگانی ، که به ناپل فرستاده شد خدمات پیک، گزارش می دهد که آنها در تاریخ 30 آگوست به کامپانیا رسیده اند 17 هزار دوز واکسن ، تعداد آنها واضح است که کافی نیست. ورگانی همچنین اقدامات انجام شده در آن زمان برای کنترل عفونت را از ابتدا بازگو می کند ممنوعیت فروش غذاهای دریایی (وبا احتمالاً از طریق چند صدف آلوده عبور كرده است) امروز بخوانید ، برخی از قوانین مندرج در شرح حال ، متاسفانه آشنا به نظر می رسد: ضد عفونی كردن خیابان ها (چندین عکس از آن زمان نیز نشان می دهد) ، بستن حمام ها (ضربه جدی به سپتامبر گردشگری که معمولاً در این منطقه بسیار غنی است ، اظهار کرد ورگانی) ، تعلیق فعالیت های مدرسه تا 21 سپتامبر.

تسریع در کار واکسیناسیون

در روزهای بعد ، فعالیت واکسیناسیون گامی به جلو برداشت. در 3 سپتامبر پیک اطلاع رسانی پیترو رادیوس گزارش می دهد که آنها قبلاً نیز بوده اند بیش از هشتصد هزار ناپولی واکسینه شده اند. وی افزود ، تا عصر می توانند به نزدیک به یک میلیون نفر برسند و در نتیجه ، آب و هوای شهر بسیار آرام تر است. مدیر بهداشت Cotugno ، پروفسور Ferruccio De Lorenzo ، پاراگراف را اعلام کرد خدمات پیک: از روز اول درخواست واکسیناسیون کل مردم را دادم ، اما کسی به حرف من گوش نداد. به نظر نمی رسید حتی در رم ، در وزارتخانه ، از اوضاع آگاهی داشته باشند. آنها گفتند که واکسن را “به تدریج” تهیه می کنند. سپس خوشبختانه آنها حرکت کردند و باید بگویم که کارها به سرعت و به سرعت انجام شد. من معتقدم وقتی هشتاد درصد مردم واکسینه شوند ، که امروز می تواند باشد ، ما به سهمیه امن خواهیم رسید. برای اینکه کمپین ایمن سازی امکان پذیر شود ، آنها در شهر راه اندازی شدند ده ها مرکز جایی که می توان واکسن تزریق کرد. از 3 سپتامبر ، آنها فعال بودند 44 فقط در ناپل، رادیوس در گزارش عمیق خود گفت. خبرنگار اظهار داشت ، باید بپذیریم که سردرگمی شاید بیش از واقعی آشکار بود و سازمان آزمایش را پس داده است. کمپین واکسیناسیون نیز به لطف انجام شد حمایت از کارکنان بهداشتی ناتو مستقر در کامپانیامجهز به سرنگ های تپانچه که قادر به تجویز دوز بسیار سریع هستند.

اپیدمی در Puglia

در همین حال ، تعداد کشته ها افزایش یافته است: در 3 سپتامبر ، 10 نفر در ناپل ، 5 نفر در باری و یک نفر در رم وجود داشت. آنجلو فالوو در این باره می نویسد: اکنون در Puglia ترسید پیک اطلاع رسانی. بهحتی یک باری ، دومین شهر آسیب دیده بعد از ناپل، فعالیت واکسیناسیون با پا اشتباه آغاز شد: 200000 دوز واکسن وارد شده و 100000 مورد دیگر نیز امروز می رسد ، اما جمعیت باری حدود 400،000 و مساحت کل بیش از یک میلیون نفر است. سناریوی قبلاً دیده شده در کامپانیا با تکرار می شود عملیات انجام شده توسط طوفان و پزشکان در آستانه سقوط.

شارژ: ذخایر واکسن بسیار ناچیز بود

در 5 سپتامبر ، پیک اطلاع رسانی با باز می شود j’accuse که آشکار می کند زمینه نگران کننده اپیدمی. این تحقیق متمرکز بر مصاحبه با امیلیو موسینی ، پژوهشگر م Marioسسه ماریو نگری در میلان است که گفت: هنگامی که همه گیر شد ، ذخایر واکسن در مقایسه با جمعیت ایتالیا ناچیز است: ما گذاشتیم چند صد هزار ویال. 53 میلیون ایتالیایی وجود دارد: گزارش مضحک می شود. در کشورهای دیگر ، ذخیره هایی برنامه ریزی شده است که واقعیت جهانی را در نظر می گیرد و هر 18 ماه توسط دولت تمدید می شود. چیزی مشابه در ایتالیا در حال انجام است ، اما فقط برای بیماری های حیوانات. نتیجه گیری بی رحمانه او: ما فهمیدیم که احتمال شیوع وبا پیش بینی نشده است. کلماتی به سختی کلماتی که در طی 12 ماه گذشته بارها درباره اپیدمی کووید خوانده ایم ، شدید به نظر می رسند. آنتونیو سیاپانی ، دادستان کل Bergamo ، در اوایل دسامبر با Fiorenza Sarzanini مصاحبه کرد ، به عنوان مثال گفت: ما آماده نبودیم. به نظر من این یک واقعیت ثابت شده است. متأسفانه تاکنون دریافتیم که بداهه پردازی های زیادی صورت گرفته است.

6 ژانویه 2021 (تغییر در 6 ژانویه 2021 | 16:47)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *