من قبلا به شما گفتم که چگونه هشت، آخرین ورود گربه ها به خانه ، اگرچه قبلاً در یک سن خاص بوده است ، اما آنقدر خوب حل و فصل شده است که نترس است و با شجاعت در مقابل همه اداره می شود ، گاهی اوقات یک چالش بانی، رهبر بسته Maremma. جای تعجب نیست که شب بعد ، او ناگهان روی میز پرید ، قدم مطمئنی به سمت فلات پنیر برداشت و شروع به لیسیدن تکه ای تومای آبدار راشکرا کرد.

من تحت تأثیر این ژست قرار نگرفتم – تقریباً همه گربه ها حیله گر هستند سارقان غذا – به اندازه اعتماد به نفس ، عزم راسخ ،سبکی مطلق که منجر به پنیر شد: گویی که همیشه از آن او بوده استگویی هیچ کس در این اتاق نیست ، گویی که این یک عادت ثابت شده است (و در واقع این اتفاق قبلاً چندین بار اتفاق افتاده بود).

پس از چند ثانیه تردید – و اعتراف می کنم ، تحسین صادقانه – اوتو را گرفتم و با حرکتی مصمم و روشن او را روی زمین گذاشتم. بدون اینکه او را سرزنش کنیدزیرا مفید نخواهد بود ، به عنوان مثال بدون هیچ گونه خشونت اما در واقع با عزم راسخکه به این معنی است که این پنیر مال من است و او نمی تواند هر طور که دوست دارد از آن استفاده کند. وقتی این کار را می کردم ، فکر کردم کاری که می کردم همین است اساساً بی فایده است.

آموزش گربه – یعنی اینکه به او بیاموزیم چه کاری می شود کرد و چه کاری نمی توان کرد – او در واقع یک استکاری تقریباً ناامیدانه. اول از همه ، عملاً غیرممکن است که بتوان برای او توضیح داد که نمی تواند کاری را که دوست دارد انجام دهد ، مثلاً وقتی بوی ظرافت می دهد روی میز بپرد. راهنماها استفاده از اصطلاح را پیشنهاد می کنند.تقویت منفی“: لحظه ای که گربه کاری را که نباید انجام می دهد ، به نوعی آشفته می شود ، مانند ضربه زدن به آن با چوب پنبه یا جت تفنگ آب ، به طوری که این شاهکار را با یک احساس ناخوشایند همراه می کند. اما مراقب باشید: گربه آیا او نباید درک کند که آشفتگی از ما ناشی می شود ، زیرا در غیر این صورت کل ارتباط ما با او به خطر می افتد: بنابراین چوب پنبه باید از بهشت ​​بیاید. بعید است اتفاق بیفتد.

اوضاع در مورد سگها بسیار متفاوت است. وقتی سر میز هستیم و حتی وقتی در باغ هستیم تا در یک میز نسبتاً پایین یک آپریتیف داشته باشیم ، سگها هرگز نزدیک نمی شوند. من می توانم یک سینی ژامبون را بدون مراقبت بگذارم و مطمئن باشم که نه بانی ، نه ساندرو و نه والنتینو از آن سو استفاده نخواهند کرد: البته نه برای مدت طولانی ، زیرا اگر من ژامبون را در اختیار آنها بگذارم و به شهر بروم ، آنها به حق فکر کن که من رها کردم ، که دیگر “مال من” نیست و بنابراین می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

توضیح اینکه سگ چگونه باید در مقابل غذای افرادی که با آن زندگی می کنند رفتار کند دشوار است: وقتی که سر میز هستید یا به طور کلی غذا می خورید کافی است ، هرگز به او چیزی نده، بدون هیچ دلیلی و در هیچ موردی. در ابتدا او احتمالاً سعی داشت چیزی بدست آورد ، به ما نزدیکتر شود یا شاید (همانطور که ساندرو به عنوان توله سگ کرد) سر خود را زیر بازوی من قرار داد ، کم و بیش به آرامی فشار داد. سگ خشن تری نیز می تواند بایستد و پنجه های جلویی خود را روی میز بگذارد یا حتی پارس کند. ما باید آرامش خود را حفظ کنیم و مهمتر از همه انعطاف پذیر نیستیم. و کافی است سگ را ترجیحاً با پا یا دست بردارید (حرکت خشن بدن ما بسیار فراتر از یک دستور یا فریاد است) ، و بی صدا تغذیه خود را ادامه دهید. از این گذشته (اما من هرگز این کار را نکردم) در مرحله آموزشی امکان پذیر است در پایان غذا به سگ پاداش دهیداگر او رفتار خوبی داشت ، به او یک غذای دور از میز پیشنهاد کرد. اما من اصرار دارم که هنگام تغذیه هرگز به او چیزی ندهید: زیرا کافی است یکبار این کار را انجام دهید و سگ برای بقیه زندگی خود کم و بیش تلاش خواهد کرد تا تجربه را تکرار کند ، بنابراین یک حلقه شرور ایجاد می کند ، که سگهای چربی تولید می کند شام های عصبی

من تعجب می کنم چه چیزی بیشتر “کاملا درسته“، دیگه چی”طبیعی»: گستاخی اوتو یا خوش اخلاقی بانی؟ من از علامت های نقل قول استفاده می کنم ، زیرا در دنیای حیوانات هیچ چیز درست ، “درست” یا “غلط” وجود ندارد ، و در حیوانات اهلی ، “طبیعت” ذاتاً برای هزاره ها با “فرهنگ” مخلوط می شود ، یعنی با دگرگونی دقیقاً ناشی از اهلی سازی . اما ، با تماشای اوتو ، فکر کردم که گربه از آموزش امتناع می ورزد و مانند اجداد وحشی خود ادامه می دهد تا هر کجا که پیدا کند و بدون نگاه کردن به کسی غذا را بیاورد ، اصلاً بد نیستم: بدون شک یکی از آنهاست صفات وحشیگری که گربه ها گم نکرده اند و این آنها را بسیار شایان ستایش می کند.

8 مه 2021 (تغییر 8 مه 2021 | 10:20)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *