بانی ، مال ماست راهنمای بسته، یک روش غذایی بسیار ویژه ای وجود دارد. باید گفت که چوپانان Abruzzo Marema ، که هزاران سال عادت کرده اند در حالی که از گله های خود محافظت می کنند ، از پس زندگی خود برآیند ، سگ هایی به طور سنتی صرفه جو و سیری ناپذیر هستند که به مقدار کمی احتیاج دارند – مقداری نان خشک و مقداری آب پنیر و غالباً به همین ترتیب ، همه آنچه از آنها دریافت می کنند شبان برای حفظ تناسب اندام و انجام وظیفه خود هستند.

اما بانی چند ویژگی دیگر دارد. اولین مورد این است که نه تنها روی کاسه نریزیدهمانطور که اکثر سگها انجام می دهند ، اما او قبل از مصرف غذای خود مدت طولانی ، حتی گاهی بیش از یک ساعت منتظر می ماند. نمی توانستم دلیلش را بفهمم: او همیشه این کار را می کرد ، حتی وقتی که او کمتر از دو ماه داشت او را به فرزندی قبول کردیم. او غذا نمی خورد ، اما مراقب کاسه است: e وای اگر کسی نزدیک شود. می توانیم مرجع او را انجام دهیم ، اما اگر شخص دیگری ، یا یک سگ یا گربه ، چند فوت از صدای جرنگ جرنگ نشان داده شود ، بانی فوراً غرغر هشدار دهنده ای را شلیک می کند که بلافاصله فرد غریبه را از آنجا دور می کند. فهمیدم كه چوپانان یك بار تماس گرفته اند “دندان تلخ” سگهایی که فقط با غرغر قادر به شناسایی دلایل خود و نگه داشتن افراد متجاوز ، سگهای دیگر و همه هستند. مارماهی که دارای “دندان تلخ” باشد رهبر متولد شده، یک رهبر طبیعی بسته: او (تقریبا) هرگز زور استفاده نمی کند ، اما فرمان خود را فقط با نشان دادن و نگه داشتن آن اجرا می کند. او بندرت زن است و اعتراف می کنم این باعث افتخار من است.

اما این همه ماجرا نیست: در حالی که بانی منتظر خوردن غذا است و سپس ، هنگامی که سرانجام تصمیم به خوردن او می گیرد ، ساندرو ، شوهر دیگر مارامه در خانه ، نمی تواند نزدیک شود یا کاسه او را لمس کند. منظورم از ساندرو اوست: او باید منتظر شود تا بانی وعده غذایی او را بخورد تا او سرانجام بتواند کروکت های شایسته را بخورد. به نظر ما عجیب است ، اما در واقعیت اصلاً اینطور نیست. در دنیای گرگ ها ، رهبر کوله بار همیشه اول غذا می خورد، به تنهایی یا بیشتر در معاشرت همسرش ، در حالی که بقیه گله تماشا می کنند و منتظر می مانند. بانی دقیقاً مانند این رفتار می کند: هیچ فنجان شخصی در ذهن او وجود ندارد – او و ساندرو ، که چندین متر از هم جدا شده اند و در همان اتاق هستند – اما فقط غذایی برای مصرف است که در آن از اولین حق امتناع برخوردار است. سگهای دیگر (والنتینو آخر هفته را در حومه شهر با بانی و ساندرو می گذراند) آنها آن را کاملا درک می کنند و بی سر و صدا صبر کنید.

با وجود ساندرو و والنتینو ، این یک داستان متفاوت است. والنتینو او بین این دو کمی مسلط است و همیشه اولین کسی است که به کاسه نزدیک می شود ، اما بی سر و صدا اجازه می دهد تا ساندرو کنار او غذا بخورد ، و گاهی از همان کاسه. ساندرو به نوبه خود ، كه طبيعتي بسيار مطيع و طبيعتاً قابل دسترسي است ، حتي به سرجيو – تنها گربه اي كه مي شناسم و از غذاي سگ قدرداني مي كند- اجازه مي دهد تا ظرف را با او به اشتراک بگذارد.

بسیار جالب است که مشاهده کنید چگونه ارتباط با غذا – که برای سگ ، اما در واقع منبع اصلی برای ما است – توسط تعیین می شود روابط سلسله مراتبیکه به واقع می تواند از این طریق بهتر متمرکز و درک شود ، زیرا ما آنها را مستقیماً در محل کار جلوی چشم خود می بینیم. با این حال ، مراقب باشید: داشتن غذا می تواند به یک مشکل تبدیل شود و باعث پرخاشگری ناخواسته شود. اگر بیش از یک سگ دارید ، بهتر است آنها را جداگانه ، در مکان های مختلف تغذیه کنید ، حداقل تا زمانی که مشخص شود اتصالات موجود در بسته چیست. پیوندها ، تمام اتصالات به زمان نیاز دارند ایجاد و تثبیت.

22 ژانویه 2021 (تغییر 22 ژانویه 2021 | 18:03)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *