وزیر اصلاحیه:

وزیر ، رئیس جمهور کنفندوستریا ، کارلو بونومی می گوید شما برنامه بهبودی را بدون شنیدن خبر کارآفرینان نوشتید. درست؟

Enzo Amendola (Pd) ، صاحب امور اروپا می گوید – اجازه دهید از تناقضات جلوگیری کنیم – طی چند ساعت آینده ، نخست وزیر این طرح را به سهم پارلمان ، مناطق ، شهرداری ها و بازیگران اجتماعی ارسال می کند. صنف صنفی و اتحادیه های صنفی صحبت کنندگان اصلی هستند. من می فهمم که در ایتالیا بحث در مورد پیش نویس های محرمانه و فیلتر شده هنری کاملاً مرسوم است ، اما بحث درباره پیشنهادهای رسمی عاقلانه تر است. وقت خواهیم داشت که پروژه را اصلاح و بهبود ببخشیم و مطمئن هستیم که ایده های بونومی با ارزش خواهد بود.

بونومی می گوید در متن هیچ چشم انداز یا روشنی در مورد اصلاحات یا اهداف وجود ندارد ، هیچ شاخص عملکردی ، هیچ بازگشت قابل انتظار …

ما باید گفتگوی نزدیک داشته باشیم. بدون پروازهای پیندار ، چشم انداز نشست اروپا در 21 ژوئیه است: استقلال استراتژیک ، انتقال سبز پایدار ، دیجیتال. تصادفی نیست که 120 میلیارد به آنجا هدایت می شوند. بیشتر سرمایه گذاری ها دولتی و خصوصی است ، از جمله چاپ مجدد صنعت 4.0 برای نوآوری در فن آوری.

رئیس کنفیندوستریا همچنین شما را متهم می کند که زیرساخت های جنوب را فراموش کرده اید و فقط به بندرهای شمال فکر می کنید. شما چی فکر میکنید؟

اتهامات سخاوتمندانه. این طرح شامل سرعت بالا به جنوب و بنادر برای کل ایتالیا است ، سرمایه گذاری به جنوب بسیار بالاتر از 34٪ مقررات ملی است. علاوه بر بهبود ، 100 میلیارد بودجه اروپا برای مقابله با شکاف های منطقه ای ، از جمله جوانان و برابری جنسیتی در اختیار خواهیم داشت. ”

در پروژه هیچ اشاره ای به ارتباط بین هزینه و منافع پروژه وجود ندارد ، هیچ برنامه مالی وجود ندارد. پیدا نمی کنید؟

اکنون همه برنامه ریزی ها به قضاوت پارلمان و گفتگو با شرکای اجتماعی بستگی دارد. ما انتظار داریم در مورد برخی پروژه ها اتفاق نظر حاصل شود و شاید در مورد برخی دیگر این اتفاق نظر نباشد. همزمان ، ما در حال کار بر روی برگه های فنی برای اجرا هستیم که در اختیار کمیسیون اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت. هیچ جزئیاتی از جمله ارزیابی تأثیرات در برنامه ما نادیده گرفته نخواهد شد.

مسائل سیاسی باقی مانده است: تاکنون هیچ یک از اصلاحات – عدالت ، اداره ، رقابت – به وضوح توصیف نشده است.

با این کار ، ما توصیه های کمیسیون را دنبال می کنیم که از ما می خواهد در سه زمینه ای که به یاد می آورید مداخله کنیم. بازار واحد اروپا باید کارآمدتر شود ، در ایتالیا چهار آزادی اروپا در رفت و آمد مردم ، سرمایه ، کالاها و خدمات باید برای سرمایه گذاران خارجی تضمین شود.

آیا سرمایه گذاران ایتالیایی نیز باید تضمین کنند؟

البته. از این رو سرمایه گذاری گسترده ای در دیجیتال سازی انجام می شود که ماشین اداری ما را مدرن می کند. مطمئناً مجلس طی شش سال آینده کارهای زیادی خواهد داشت تا اصلاحات را در همه مراحل کارآمد کند.

شش سال؟ به نظر می رسید فهمیده بود که آنها فوریت بیشتری دارند.

ما باید فورا برویم با تمام این پشتکار در اصرار بر تأخیر ایتالیا ، من آن را نفرت انگیز می دانم. ما مطابق با جدول زمانی کمیسیون هستیم و به موقع برای ارائه بهبودی به سر می بریم ، به احتمال زیاد تا پایان فوریه. و از اتاقها عبور خواهیم کرد. به عنوان مثال ، در زمینه عدالت ، ملکه اصلاحاتی است که به پیشنهاد دولت در پارلمان در حال انجام است.

وزرای Italia viva ، استعفا دادند ، شما را متهم کردند که فقط در آخرین پروژه در عصر دسامبر یک پروژه ارائه داده اید.

من نمی خواهم به آتش سوخت اضافه کنم. همه وزارتخانه ها در تعریف پروژه ها مشارکت داشتند ، پارلمان دستورالعمل ها را در اواسط ماه اکتبر تصویب کرد و من سخنرانی های رهبران ایتالیا ویوا را بخاطر می آورم. ما برای کارهای دقیق تر رأی دادیم و از آنجا شروع کردیم. اصل سیاست بهبود پروژه ها است ، نه ایجاد بحران دولت در پروژه ها.

آیا نمی دانید که انتقاد از رنزی و پیروانش برای شأن سبک متمرکز نخست وزیر جوزپه کنته منطقی است؟

وقتی ما این دولت را شروع کردیم ، من در میان کسانی بودم که بسیار بدبین بودم. تمام انتقادها ، همه جنبه هایی که من دوست نداشتم ، همیشه نکاتی بوده اند که باید با توجه به منافع مشترک در ائتلاف مطرح شوند. هیچ کس در مواجهه با آنچه در کشور و سراسر جهان برای کوید اتفاق می افتد کتاب راهنما ندارد. اشک رنزی در این مورد جدی است.

نگویید که ریاست کونته را دوست دارید.

نه تنها مانده این اکثریت را حساب کنید. ما مفتخریم که نبردهای زیادی را با او آغاز می کنیم ، از چرخش ایتالیایی طرفدار اروپا در سال 2019 شروع می شود. آنها همچنین نتیجه کار ما Pd در سالهای اخیر است.

بنابراین هیچ انتقادی از نخست وزیر وجود ندارد؟

خدا نکند. انتقاد یک ارزش افزوده برای غلبه بر مشکلات و کوتاه شدن مسافت است. ما هرگز – چه به عنوان یک حزب و چه به صورت جداگانه – مشاهدات آنچه اشتباه است کم نداریم. در وهله اول منافع مشترک مطرح می شود ، از طرف دیگر ، کونته را نمی توان یک روز به بی عملی و روز دیگر به ریاست جمهوری متهم کرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *