آناماریا لوساردی پیشگام تحقیقات بین المللی در مورد پیوند باستان بین پول و سلامتی است. و امروز ، به عنوان بحران همه گیری ، دوجمله ای حاکم بر بسیاری از گزینه های ما را آشکارتر می کند ، اقتصاددان ایتالیایی برنده جایزه در دانشکده تجارت جورج واشنگتن ، بوکونی و دکتر را تکمیل کرده است. در پرینستون ، به طور فزاینده ای در خط مقدم ، شنیده شده توسط دولت در مورد سواد مالی و فقر. در ایتالیا ، لوساردی رئیس کمیته برنامه ریزی و هماهنگی آموزش مالی ، سازمانی متشکل از چهار وزارتخانه (اقتصاد ، توسعه ، کار ، آموزش) و نهادهای بازار است.

استاد ، ارتباط بین مدیریت پول و سلامت چیست؟

یک ارتباط ساده و مستقیم: همانطور که ما سعی می کنیم هر روز از سلامتی خود مراقبت کنیم و شکی نیست که بیماری همه گیر باعث آگاهی هر یک از ما در مورد نیاز به این کار شده است ، بنابراین باید با پول خود کار کنیم. مراقبت از سلامت مالی ، وقت گذاشتن برای انتخاب های مالی خود که چیزی بیش از تصور ماست و فهمیدن باری که آنها متحمل می شوند. وقتی صحبت از سلامتی می شود ، پیروی از روش های خوب مالی باعث می شود زندگی بهتری داشته باشیم. و از نظر مالی خوب می تواند به سلامت جسم ما کمک کند.

مشکلات اقتصادی علاوه بر بیماری همه گیر می تواند بر سلامتی نیز تأثیر بگذارد …

البته اکوسیستم مهم است. امروز ، ما مشکل رنج ناشی از ناآرامی های مالی را داریم ، ناراحتی که در همه جا و به ویژه در ایتالیا در حال افزایش است ، همانطور که توسط مطالعه اخیر انجام شده توسط کمیته با همکاری Doxa مستند شده است. براساس این گزارش ، 35٪ از تصمیم گیرندگان مالی می گویند که نگران وضعیت مالی خود هستند. و درصد در میان زنان 43٪ ، برای کسانی که در جنوب یا جزایر زندگی می کنند 40٪ است. .

چرا اضطراب مالی در ایتالیا بسیار زیاد است؟

اضطراب وقتی بزرگ می شود که ما نفهمیم. پیچیدگی های جدید بسیار زیاد و اغلب چشمگیر است ، اما هر کسی که مجهز باشد از مقاومت بیشتری برخوردار است. بیایید از کمک های عمومی استفاده کنیم: مردم همیشه نمی فهمند که چگونه و چه وقت به آن دسترسی پیدا می کنند ، این تفاوت ایجاد می کند. دانش مالی غیر شهودی: با نگاهی به دنیای اطراف ما به دست نمی آید. و تجربه همیشه یک معلم خوب نیست: یادگیری از اشتباهات می تواند بی اثر و دردناک باشد. به همین دلیل ، همانطور که در مورد سلامتی ماست ، بهتر است ایمن باشیم تا وقتی که صحبت از پول ما می شود ، متاسفیم.

برای کاهش اضطراب از کجا شروع کنیم؟

از این پنج قانون اساسی: 1. مراقب پول خود باشید ، یعنی. سعی کنید از چگونگی و میزان هزینه خود آگاه باشید. 2. مانند آنچه در مورد سلامتی انجام می دهید ، بخوبی آگاه باشید. 3. اگر نمی فهمید امضا نکنید ؛ 4. مقایسه چندین محصول ؛ 5- به یاد داشته باشید که هرچه درآمد بیشتری کسب کنید ، خطر بیشتری را نیز به همراه خواهید داشت.

صحبت درباره پول هنوز در ایتالیا بسیار دشوار است؟

علاقه بیشتر شده است. اما تاریخ و فرهنگ برای چیزی که دیگر نمی خواهیم درباره آن صحبت کنیم. نوجوانان 15 ساله ایتالیایی کسانی هستند که دانش مالی کمی در اروپا دارند و دختران حتی در مقایسه با همسالان خود اختلاف دارند.

چگونه آسیب پذیرترین گروه ها را تجهیز کنیم؟

امروز ، فقر در زنان دیده می شود و جوانان نیز به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند. از اینجا ما باید آینده را بسازیم. بدون این دو گروه امکان خروج از بحران وجود ندارد.

بر وی گفت: آموزش مالی باید در فنجان ها باشد. چه در ذهن دارید؟

اینها باید افرادی باشند که در کارهایی که انجام می دهند: در سینما ، تئاتر ، موزه و ، چرا که نه ، در آرایشگاه یا باشگاه بولینگ. اما بالاتر از همه در مدرسه. کارآفرینان از تمام مزایای کاهش نگرانی های مالی کارمندانشان برخوردار هستند. من همچنین امیدوارم که شهرداران نیز دعوت ما را برای ابتکار عمل برای شهروندان بپذیرند.

° Сچگونه دانش کم با رونق بیت کوین ترکیب می شود؟

در زمان بزرگترین دشواری ، تمایل به جستجوی مکانهای دیگر فرود وجود دارد. اما توصیه می شود این کار را با آگاهی انجام دهید تا فریب سودهای آسان را نخورید. در این موارد ، داشتن اصول اولیه حتی مفیدتر است.

تراز کمیته ای که از سال 2017 به بعد ریاست آن را برعهده داشت ، منصوب شده توسط وزیر وقت پیر پیر کارلو پادوان چقدر است؟

من می خواهم به ابتکاراتی مانند پورتال ما ، thatcheconta.gov.it ، ماه آموزش مالی و مداخلات برای آسیب پذیرترین افراد اشاره کنم. تجارت و داده های ما آمارها نقطه شروع تغییر هستند ، اما شایان ذکر است که آنها سرنوشت ما نیستند. و حتی اگر اوقات استثنایی باشد ، توصیه ثابت باقی می ماند: بیایید از سلامت مالی خود مراقبت کنیم و از اضطراب خلاص شویم. ما باید امور مالی خود را کنترل کنیم ، نه آنهایی که زندگی ما را کنترل می کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *