این روش خوبی برای کسانی است که بازار کار را تجزیه و تحلیل می کنند ، داده های اشتغال ماهانه را با انبر بگیرند ، یا حداقل از ساختن روایت های میان مدت از یک نظرسنجی اجتناب کنند. این هشدار حتی در برابر داده های دیروز Istat ، مربوط به نوامبر 2020 ، معتبرتر است که نشان دهنده افزایش غیرمنتظره و شگفت آور اشتغال 63 هزار واحدی است (دو سوم مردان و نیم افزایش در سه ماه گذشته). با شکستن این نتیجه ، شگفتی افزایش می یابد: در واقع ، کارگران با قراردادهای معین کاهش می یابد (-40 هزار) ، همانطور که متأسفانه ماه ها اتفاق می افتد (-400 هزار در سال) ، خوداشتغالی ها (29++) افزایش می یابد و 73 افزایش می یابد هزاران کارمند دائمی.

به عبارت دیگر ، در این شرایط عدم اطمینان در مورد زمان بهبودی برای یک ماه ، 73000 شغل دائمی ایجاد شده است – بنابراین مربوط به مشاغل فصلی نیست – علی رغم این واقعیت که جو اعتماد کسب و کار در همان ماه توسط Istat در یک کاهش خشک گزارش شد. اما همه چیز نیست. در بخشی از نمایندگی این شرکت ، سیگنالهایی از نوع کاملاً متفاوت در مورد استخدام وجود دارد: عدم تحمل گسترش بلوک های اضافی و کاهش اجباری اشتغال در بخشهای خاص. به عنوان مثال ، در صنعت کفش ، همانطور که توسط Il Sole 24 Ore گزارش شد ، 230 شرکت درهای خود را بستند و در نتیجه 3500 کارمند شغل خود را از دست دادند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، باید منتظر مجموعه ارقام سه ماهه از اکتبر تا دسامبر باشید که از جزئیات مربوط به بخش و سرزمین بهره مند می شود و در هر صورت لازم به یادآوری است که به صورت سالانه تعادل کارکنان هنوز قوی است منفی (-390 هزار). در همین حال ، فقط می توان گفت که روند مثبت گزارش شده روز گذشته همچنین با داده های ماه نوامبر در یکی از مناطق کاملاً پویا ، ونتو ، که کاهش اشتغال 2000 واحدی را گزارش می کند ، در تضاد است.

درست است که سهمی از اشتغال جدید از طریق اشتغال در کل قلمرو ملی در بخش بهداشت (پزشکان و پرستاران) حاصل می شود ، اما این در حالی است که در مقایسه با 73000 مورد بالاتر هنوز رقم نسبتاً کمی است. با توجه به مشکلات عظیم بخش خدمات ، جایی که کار مستقل متمرکز شده است ، افزایش تعداد خود اشتغالی نیز تعجب آور است.

از طرف دیگر ، مسدود کردن کارمندان و استفاده گسترده از تعدیل نیرو منجر به مسدود کردن کاهش کارکنان می شود ، اما کاهش ساعات کار را نشان می دهد: -2.5 among در بین تمام کارمندان و -1.9 among در بین کارمندان تنها. اخبار از ماه نوامبر نرخ بیکاری را به زیر 9 درصد کاهش داد و در واقع بیکاران 168 هزار واحد کاهش یافت ، روندی که با افزایش افراد غیرفعال (73 هزار+) تا حدی منفی متعادل شد.

همه این پویایی ها ، که برخی از آنها را نمی توان براساس پدیدارشناسی فعلی توضیح داد ، یک وجه مشترک دارند: مجازات جوانان. در واقع ، داده هایی که به ما می گویند چگونه تنها گروه سنی که رشد اشتغال را نمی بیند مثال زدنی بین 25 تا 34 سال است. آنها منتظر هستند تا حداقل با وضوح بیشتری درک کنند که فرآیندهای در حال انجام انتخابی هستند و به ضرر جوانترین آنها است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *