ما بد می خوابیم ، من خواب فقر را می بینم ، ورطه ای که می ترسم دوباره در آن سقوط کنم و همه مردمی که در سفره خانه های شهر صف کشیده اند. به نظر می رسد که فقرا همه جا هستند: در خیابان ، در میان همسایگان من … اینجا نحوه صحبت کردن ایماکولاتا منا ، 57 ، دستیار آشپز است. در میان دو هزار نفری که بنیاد Caritas San Giuseppe در ماه های اخیر به یارانه کمک کرده است و موفق شده حداقل اندکی بهبود یابد: آنچه زندگی را غیر قابل تحمل می کند فقر مادی نیست ، بلکه تنهایی ای است که در آن سقوط می کنید ، هنگامی که شما را به حاشیه پرتاب می شود. وقتی احساس شکنندگی می کنید ، هر لحظه می توانید مانند یک سنجاق فرو بروید. وی گفت: “من از اینكه بیمار شدم و از عهده تهیه دارو برآمدم بسیار ترسیده بودم.” ما لحظه فروپاشی را پشت سر گذاشته ایم ، اما احساس خطر و بی ثباتی هنوز بر دوش من است.

از نژاد ناپلی ، دو کودک بزرگسال به دنبال هستند (و آنها نمی توانند پیدا کنند) کار ، 38 متر مربع در Corvetto به سه تقسیم می شود: در ماه مارس ، پس از قفل ، آن بی کار بود. صندوق افزونگی ، 400 یورو ، فقط در ماه مه وارد شد و پس انداز اندکی نیز تمام شده بود. ماکارونی معمولی خوردیم یا یک کیلو آرد خریدیم و نانی درست کردیم که برای یک وعده غذایی یک هفته کافی باشد ، بدترین مشکل غذا نبود ، بلکه مالیات و قبض بود. آنها به هیچ وجه آنها را کاهش ندادند ، یادآوری هایی آمد ، من همیشه می ترسیدم که برق و آب گرم قطع شود ، اما من فقط نمی توانم هزینه کنم. چیزی که خانم از نظر روانی فاقد آن نیست: با این کار او به سادگی موفق به درخواست کمک شد. صندوق اضافه کرد ، وی توسط مرکز شنیدن کلیساها و محافظان تأمین اجتماعی کانکس مورد استقبال قرار گرفت تا در لحظه ناامیدی واقعی به او اکسیژن بدهد. ما در Pane Quotidiano یا Cardinal Ferrari صف نکشیدیم زیرا برخی همسایگان خود را دیدیم ، به خصوص افراد مسنی که حتی از ما بدتر بودند ، نمی خواستیم صندلی کسی را بدزدیم ، به پایین نگاه کنیم. به دو فرزندی که با او زندگی می کنند یک سوم از سی سالگی پدر یک دختر کوچک اضافه می شود. او همچنین به دردسر افتاده است: او فقط سه روز آخر هفته جمعه کار می کند و چیز دیگری پیدا نمی کند. او با مادر شوهرش زندگی می کند زیرا آنها نمی توانند هزینه های اقامت متفاوت را پرداخت کنند.

کوید موقعیت هایی را که از قبل خطرناک نبودند به عقب راند. در ماه سپتامبر ، ایماکولاتا کار خود را در یک مدرسه خصوصی و یک شرکت از سر گرفت ، اما شرکتی که وی با آن قرارداد دارد ساعات کاری همه را کاهش داده است ، بنابراین حقوق: اکنون همه جا را فشار می دهم ، خودم دوباره می توانم این کار را انجام دهم ، آیا می توانید به من کمک کنید تا به شخص دیگری بروم. Caritas ، به نوبه خود ، در حال ارزیابی سهام این صندوق است که توسط اسقف اعظم مسیونور ماریو دلپینی و شهردار جوزپه سالا در ابتدای قفل ایجاد شده است. در یک سال ، 3.85 میلیون یورو به 2039 نفر پرداخت کرد که 45 درصد آنها ایتالیایی و اکثراً وابسته هستند. هر شخص سوم اخراج می شود ، مانند Immacolata ، بسیاری دیگر قرارداد کوتاه مدت دارند که تمدید نشده است. 51 درصد از مشمولان دیگر مزایایی دریافت نمی کنند زیرا آنها به کار خود بازگشته اند یا بهبود یافته اند ، اگرچه هنوز در شرایط بسیار نامطلوبی به سر می برند.

بنیاد سان جوزپه نمی تواند فقر را ریشه کن کند، خستگی را برطرف نمی کند ، اما ابزاری برای غلبه بر ناامیدی است تا اطمینان حاصل شود که هیچ کس نباید رها شود ، یادآور می شود اسقف اعظم ماریو دلپینی. همانطور که در تاریخ شهر ما همیشه اتفاق افتاده است ، صدها نفر از میلانی ها بلافاصله به درخواست من برای شرکت در صندوق کمک متقابل پاسخ دادند: شهردار سالا را تأیید می کند -. دغدغه ما این بود که این بودجه را تا آنجا که ممکن است مستقیماً به کسانی که واقعاً به آنها نیاز دارند ، تأمین کنیم. با اهداي 4 ميليون يورو (نيمي از اسقف اعظم ، بقيه شهرداري) ، اين صندوق به لطف کمک شهروندان و افراد مومن ، تقريباً به هشت ميليون نفر رسيد.

4 ژانویه 2021 | 21:05

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *