ریكاردو فرانكو لوی ، رئیس انجمن ناشران ایتالیا (AIE) با اشاره به روند فروش كتاب در دوره كریسمس گفت: “بیایید امیدوار باشیم.” پائولو آمبروزینی ، در اجلاس سراسری انجمن کتابفروشان ایتالیا (علی) ، از “برداشت اول مثبت” صحبت کرد. و حتی آنجلو پیرو کاپلو ، رئیس مرکز کتاب و کتابخوانی (سیپل) می گوید که اطمینان دارد که “روند صعودی مصرف کتاب در ماه های منتهی به کریسمس متوقف نخواهد شد.” داده های فروش فقط پس از بفانا به دست خواهد آمد ، اما در این میان امیدها ، حالات و احساسات کسانی که با این کتابها کار می کنند (و برای آنها) به ما این امکان را می دهد تا با کمی خوش بینی منتظر بمانیم تا بفهمیم وزن هدایای کریسمس امسال در قفسه ها چقدر وزن دارد. .

ریکاردو فرانکو لوی ، رئیس AIE (انجمن ناشران ایتالیا)
ریکاردو فرانکو لوی ، رئیس AIE (انجمن ناشران ایتالیا)

لوی ادامه می دهد: “دسامبر ، یک ماه در کتابفروشی ها است که هزینه آن دو برابر بیشتر است زیرا فروش مهمی انجام می شود.” فقط وزن آن به اندازه یک فصل یا یک سال ، به ویژه 2020 با ماه های تعطیلی اجباری فصل اول است بسته شدن. پیشرفت حتی زیان کمتری هم دارد: از منفی 20 درصد بازار کتاب در بخش های جدید و مقاله که در آوریل ثبت شده است ، در جولای به 11 منفی و در سپتامبر به منفی 7 رسید. ارقام دسامبر هنوز دیده نشده است.

حالت نه تنها ایتالیایی مثبت است. لوی یادداشت می کند: “در سراسر اروپا ، دنیای کتاب و کتابخوانی از نظر پایداری بیش از انتظار است.” در دوم بسته شدن روزهای افتتاحیه و اختتامیه سنگین بود ، اما ما کار کردیم: هر زمان و هر کجا که امکان داشت ، بسیاری برگشتند تا به کتابفروشی های فیزیکی بروند.

آنجلو پیرو کاپلو ، مدیر Cepell (مرکز کتاب و خواندن Mibact)
آنجلو پیرو کاپلو ، مدیر Cepell (مرکز کتاب و خواندن Mibact)

«یافتن آن مداخله به موقع دولت باعث خوشحالی است کاپلو ، رئیس Cepell ، یک سازمان وزارت میراث فرهنگی و فعالیتها و گردشگری (Mibact) توضیح می دهد که مسئولیت جنبه تجاری را ندارد اما خواندن را به عنوان یک عامل برای رشد اجتماعی “.

مطالعه Aie و Cepell در مورد مصرف فرهنگی در سال سیاه Kovid، ارائه شده در دسامبر ، رشد خوانندگان را تأیید کرد: کسانی که ادعا می کنند در 12 ماه گذشته مطالعه کرده اند – حداقل – یک کتاب 61 درصد است ، در سال 2019 58 است. در سال 2018 55s.

دو جنبه توسط كاپلو برجسته شده است: اولین مورد این است که “مصرف مطالعه در محیط دیجیتال ، اگرچه افزایش یافته است ، اما جایگزین مطالعه سنتی نشده است” ، اما تعداد مکان هایی مانند کتابخانه های فیزیکی. جنبه دوم “متنوع سازی ابزار مطالعه” است ، از کتاب های الکترونیکی گرفته تا کتاب های صوتی گرفته تا مطالب بارگیری شده از وب.

پائولو آمبروسینی ، کتابفروش ، رئیس انجمن کتابفروشان ایتالیا
پائولو آمبروسینی ، کتابفروش ، رئیس انجمن کتابفروشان ایتالیا

پائولو آمبروسینی ، رئیس انجمن فروشندگان کتاب ایتالیا، “تأثیر مثبت” روند در دسامبر را تأیید می کند. «به طور کلی ، من خبر از گردش خوب مشتری دارم ، با افزایش قابل توجه افزایش حتی دو رقمی در برخی از کتابفروشی ها. برای مراکز خریدی که مجبور به تعطیلی هستند باید یک استثنا ایجاد شود ». از نظر آمبروزینی ، در راس مشارکت متولد 1946 ، که نمایندگی از حدود 350 همکار مستقیم و هزار کتابفروشی را دارد ، در سراسر ایتالیا کاملاً یکدست است. هنوز اطلاعات رسمی وجود ندارد: “ما در اواسط ماه برای بررسی و ارزیابی دیدار خواهیم کرد ، اما از برخی مبادلات که در گپ های داخلی داشتیم و از آنها برای به روزرسانی سریع استفاده می کنیم ، می دانم که برخی از کتابفروشان در کریسمس تقریبا آنچه را که در ماه مارس و آوریل از دست رفته بود به طور کامل بازیابی کرد. ” سپس ، به عنوان یک کتابفروش ، افزود: “من بسیار خوشحالم. من افرادی را دیدم که برای تهیه یک هدیه ، بلکه برای دادن هدیه به کتابفروشی به کتابفروشی آمده اند: در هنگام مراقبت های پزشکی فوری ، لذت خواندن را دوباره کشف کردند.

در حالی که منتظر می مانیم تا وزن خرید کتاب در مکان های فیزیکی و آنلاین را کمی کنیم ، اکنون می توان فهمید که کدام کتاب ها و ژانرها بیشتر در کریسمس خریداری شده (و توزیع شده اند). رتبه بندی تعطیلات که توسط “la Lettura” 5 475 در غرفه های فردا با “Corriere” پیشنهاد شده است ، محبوب ترین عناوین کریسمس را بر اساس تحقیقات GfK Italia ارائه می دهد. پرفروش ترین کتاب است چرا ایتالیا عاشق موسولینی است (و چگونه از دیکتاتوری ویروس جان سالم به در برد) توسط برونو وسپا (موندادوری) ؛ حضور در ده مقاله برتر ده شگفت انگیز است: آلدو کاتسولو برای دانته ، ایزابل آلنده به دلیل همسر بودن و زندگینامه باراک اوباما و وسپا. “این سیگنال مهمی است ، مردم می خواهند آن را از طریق كتاب بفهمند و انجام دهند: ایتالیای دیروز ، آمریكای امروز ، اما همچنین همه گیرى ، اختلافات اقتصادی ، Brexit …” ، اظهار داشت ریكاردو فرانكو لوی ، كه كتاب ها را در كریسمس توزیع می كرد ( همیشه انجام میدهم “).

همچنین برای کاپلو که از وی به عنوان بازدید کننده کتابفروشی قدردانی می کند توانایی بسیاری از آنها در تجدید خود ، وجود بسیاری از کتاب های غیر داستانی در زیر درخت با این واقعیت توضیح می شود که آنها “ابزاری ارزشمند برای خواندن واقعیت” هستند.

سرانجام ، این به شما اجازه می دهد ایده ای درباره برخی از قرائت ها در سال 2021 برای نویسندگانی که در سال 1950 ناپدید شده اند ، بگیرید. به عنوان جورج اورول (نویسنده شاهکارها به عنوان 1984 است مزرعه ی حیوانات) ، نمایشنامه نویس جورج برنارد شاو ، ادگار رایس باروز ، “پدر” تارزان ، شاعر ادگار لی مستر و دوباره ایتالیایی ها چزاره پاوسه و تریلوسا ، که حق چاپ برای آثار آنها منقضی می شود: متن ها به عمومی بازمی گردند نسخه ها و ترجمه های جدید در اینجا چند فرصت عالی برای پرورش بازار کتاب و مطالعه آورده شده است.

1 ژانویه 2021 (تغییر 1 ژانویه 2021 | 21:16)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *