در حالی که بنگلادش و بسیاری از جهان مشغول ثبت زندگی هر ساکن برای درخواست گذرنامه یا داشتن کارت بیمه درمانی ، گواهینامه رانندگی و حتی رای دادن هستند ، Apu Sarker همچنان مستثنی و تقریباً نامرئی است. در واقع آپو ، که در شمال بنگلادش ، در روستای راجشاهی زندگی می کند بدون اثر انگشت.

ناهنجاری بسیار نادر

او و همه مردان خانواده اش از شرایط عجیبی برخوردارند (مانند Bbc)، میوه از ناهنجاری ژنتیکی. از این الگوی پیچیده برجستگی ها و دره های موجود در نوک انگشتان ، متفاوت و منحصر به فرد برای هر انسانی ، تقریباً جادویی در طراحی هایی که آن را ساخته و درهم پیچیده است منحصر بفرد بی نظیر ، او در نوک انگشتان شما را دنبال نمی کند. N در آن عمویش ، پدرش و دیگر مردان خانواده سارکر. این هرگز برای افراد مسن مشکلی ایجاد نکرده است ، در حالی که در Apu ناهنجاری ناراحتی بی پایان ایجاد می کند ، تبدیل او به یک “مرد شبح” که نمی تواند شناسایی شود ، برای سفر ، برای رانندگی.

هیچ اثری از زندگی نیست

در سال 2008 ، زمانی که Apu هنوز پسر بود ، بنگلادش کارت شناسایی ملی را برای همه بزرگسالان معرفی کرد و پایگاه داده نیاز به شناسایی شخصی از طریق اثر انگشت داشت. اما وقتی پدر آپو ، آمال سارکر ، برای شروع پرونده به دفاتر رفت ، کارمندان را گیج کرد. و نرم افزار حتی بیشتر. در حقیقت ، هیچ کس در زندگی او چنین نوک انگشتان صاف و هیچ هویتی را ندیده بود. سرانجام ، امل کارتی دریافت کرد با نوشته ای ساده و فصیح: بدون اثر انگشت. بعداً ، اثر انگشت برای گذرنامه و گواهینامه رانندگی اجباری شد. پس از چند تلاش ، امل با نشان دادن گواهی صادر شده توسط کمیسیون پزشکی موفق به دریافت گذرنامه شد، اما در حقیقت او هرگز از آن استفاده نکرد ، فهمید که می تواند یک مشکل باشد و ترس از قرار گرفتن در یک موقعیت خجالت. امال هرگز حتی گواهینامه رانندگی نگرفت: او با ناراحتی گفت: من هزینه را پرداخت کردم ، در آزمون قبول شدم ، اما آنها به من مجوز ندادند زیرا من نمی توانستم اثر انگشت بدهم. در سال 2016 دولت برای خرید سیم کارت موظف است اثر انگشت را با پایگاه داده ملی مقایسه کند برای تلفن همراه یک مشکل اضافی و غیرقابل حل برای Apu و Amal: در حالی که وضعیت آنها را نشان می داد ، نرم افزار خراب می شد در صورتی که Apu انگشت خود را روی سنسور می گذاشت. سرانجام تمام تلفن های سیمز برای مادر Apu ارسال شد.

آدرماتوگلیفیا

این بیماری نادر (به نام آدنوماگلیفیا) اولین بار در سال 2007 هنگامی که پیتر ایتین ، متخصص پوست سوئیسی با دختری 20 ساله در ارتباط بود که برای ورود به ایالات متحده مشکل داشت ، مشاهده و نامگذاری شد. در حقیقت ، در طول بررسی ها ، اگرچه عکس موجود در سند مطابقت داشت ، اما بیومتریک اشتباه گرفته شد. متخصص پوست علت را پیدا کرد: نرم افزار کنترل فقط به دلیل نداشتن دختر از آنها اثر انگشت نمی گرفت. بعداً ایتین از آزمایشات ژنتیکی روی خانواده دختر کشف کرد که 9 عضو از 16 عضو ، عدم وجود کامل اثر انگشت را ثبت کرده اند. ژن جهش یافته SMARCAD1 نام دارد و در سال 2011 جدا شد.. این ژن ، در بیماران مبتلا ، در یک نوع کوتاه وجود دارد ، که به طور انحصاری در پوست بیان می شود و همچنین با کاهش تعداد غدد عرق همراه است. به نظر نمی رسد جهشی که palmoplantar keratoiderma نیز نامیده می شود ، به جز کمبود غدد عرق در دست ، هیچ اثر دیگری بر سلامتی ایجاد کند.

چه کسی آنها را داشته است و آنها را از دست می دهد

از طرف دیگر شرایط افراد متفاوت است آنها اثر انگشت خود را از دست می دهند، مذاکره در مورد یک آسیب شناسی معروف به سندرم ناگلی. در این حالت ، این یک ضرر است که احتمالاً مربوط به درماتیت است (برخی پیشنهاد می کنند) یا استفاده از حلال های خاص. به هر صورت ، در جامعه ای که با تعداد بیشتری از مردم روبرو است ، حتی داشتن تلفن همراه نیز می تواند به یک مشکل تبدیل شود.

1 ژانویه 2021 (تغییر 1 ژانویه 2021 | 14:00)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *