برای دانشمندان احساس اصلی. برای شکسپیر هیولایی با چشمهای سبز. و برای همه افرادی که این شکنجه را تجربه می کنند (یا تحمل می کنند) ، بدون آنها با کمال میل کنار می آیند. عبارات کمی از روح انسان ، مانند حسادت ، گره از انگیزه ها و احساسات زمینه ساز حتی واکنش های خشن ، مورد مطالعه قرار گرفته است. مقاله روانپزشک آمریکایی Robert L. Lee راه حل این عنوان را ارائه می دهد: علاج حسادت (اریکسون ، ویراستار) ، و علل و عواقب آنچه او احساس غم انگیز می نامد را کشف می کند زیرا حاوی ترکیبی بالقوه انفجاری از عشق شدید و ترس شدید است که باعث اقداماتی می شود که به نوبه خود باعث ایجاد گناه ، شرم و در نهایت حتی برخی از تردیدها در مورد عقل سلیم آنها اعتراف دشوار است ، اما چه کسی پس از تسلیم شدن در برابر تمایل به جاسوسی بر روی تلفن همراه شریک زندگی خود ، بررسی صورت حساب بانکی خود یا پیگیری آنها در خیابان ، این همه احساس را تجربه نمی کند؟ دیکشنری ها حسادت را با ترس ، سو susp ظن یا اطمینان توضیح می دهند که شخصی را که دوست دارید از دست خواهید داد. یک عارضه جانبی اجتناب ناپذیر از عشق ، مکانیسم را در ذهن ما فعال می کند که لیهی با استعاره ذهن حسود توضیح می دهد: نوعی خلبان خودکار تصورات و اعمال ما را تحویل می گیرد و حواس ما را پرت می کند. اگر مسیر علت و معلولی ساده باشد ، پاسخ به این س difficultال دشوارتر است: لحظه ای که احساس به بیماری تبدیل می شود چیست؟

حسادت ، هنگامی که درد و رنج به بیماری تبدیل می شود و خطر از بین رفتن رابطه کسی را در پی دارد

مسائل مربوط به دوز

Donatella Maraziti ، استاد راهنما در گروه روانپزشکی در دانشگاه پیزا ، اعتراف می کند که لیست آسیب های روانپزشکی حسادت را شامل نمی شود. اما هنگامی که از شدت و ماندگاری پدیده طبیعی فراتر رود ، پاتولوژیک می شود و در “ظروف” پنهان می شود ، که احتمالاً حالت اضطراب یا حتی روان پریشی بوده است. به طور خلاصه یک سوال از دوز مصرفی ، زیرا اگر احساس وحشت داشتن وقتی چیزی یا شخصی را تهدیدآمیز می دانیم کاملاً طبیعی است ، باید از خود بپرسیم که آیا این احساس به یک فکر وسواسی تبدیل می شود و حتی ممکن است با توجه به شرایط موجود توجیه نشود. تفسیر علائم حتی برای کسانی که ذهن خود را از طریق تجارت مطالعه می کنند دشوار است. Maraziti ، که تحقیقات زیادی را در مورد مکانیسم های بیولوژیکی اختلالات خلقی ، اضطراب و عاشق شدن انجام داده است ، توضیح می دهد که رنج همیشه سیگنالی است که نباید آن را دست کم گرفت. اغلب اوقات ، اعمال دیکته شده توسط حسادت با اقدامات مرتبط با اختلالات خلقی ، حالت های افسردگی یا رفتار وسواسی اشتباه گرفته می شود. اگر به صورت هذیان بروز کند ، در روان پریشی فرو می رود.

سندرم اتللو

هیچ چیز جدیدی ، از اوایل قرن نوزدهم ، شکل توهم ، که اغلب بهار خشونت است ، به عنوان سندرم اتللو توصیف نمی شود. افراد کمی فکر می کنند که برای کاهش حملاتی که خطر تبدیل آنها به استالکر و از بین بردن زندگی رابطه را دارند ، به پزشک مراجعه کنند. اشتباه کنید ، زیرا داروهایی وجود دارند که می توانند تسکین دهند. Marazziti تأیید می کند غیر معمول نیست که بیمار می گوید “حسود” ، معمولاً کسانی که خواهان کمک با علائم دیگر هستند. البته هیچ قرصی برای حسادت وجود ندارد ، اما با درمان اختلالات حاوی آن ، اعم از اضطراب یا افسردگی ، این احساس نیز فروکش می کند. اگر روان درمانی در موارد خفیف تا متوسط ​​کمک کند ، در صورتی که اختلال جدی به مداخلات دارویی نیاز دارد تا تعادل مکانیسم سروتونین (انتقال دهنده عصبی مسئول ، از دیگر موارد ، برای خلق و خوی باشد) ، به درمان مناسب بستگی دارد. چندین مطالعه نشان داده است که همان مناطق در مغز یک فرد مضطرب یا حسود فعال می شوند ، این مناطق بسیار قدیمی “مغز خزندگان” هستند که به مکانیسم های اجدادی مانند ترس ، اضطراب ، یعنی Marazziti پاسخ می دهند. درمان پارکینسون نیز به طور غیرمستقیم این را نشان می دهد ، هنگامی که داروهای دوپامینرژیک به این بیماران داده می شود ، توهمات حسادت ایجاد می شود. بنابراین ، مشکل حل می شود ، حتی اگر گفته نشود که همیشه لازم است. غیرت ورزیدن امری طبیعی است ، اما با دانستن چگونگی مدیریت آن ، Marazziti به یاد می آورد. به هر حال احساس حسادت با حسادت بسیار متفاوت است.

9 ژانویه 2021 (تغییر از 9 ژانویه 2021 | 19:36)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *