جک ما برگشتم یک فیلم 50 ثانیه ای کسوف طولانی پیامبر سرمایه دار فناوری چین را شکست ،بعد از سه ماه و حدس و گمان های زیادی در مورد سرنوشت او. این فیلم به مراسمی برای معلمان مدارس در مناطق روستایی ارسال شده است که توسط یک بنیاد خیریه با حمایت مالی میلیاردر پشتیبانی می شود. این خبر از یک روزنامه استانی آمد و بلافاصله توسط مطبوعات پکن دریافت شد: جک ما یون ، یک معلم انگلیسی ، یک کارآفرین شد ، رئیس جمهور سابق اجرایی علی بابا، که پس از کنترل گروه خود توسط نهادهای نظارتی ، برای اولین بار در یک لینک ویدیویی ظاهر شد.

در این ویدئو ، جک ما او لبخند نمی زند، تقطیر نمی کند که چگونه دوست دارد شوخی کند و نکاتی را برای موفقیت بیان کند. وی خطاب به معلمان گفت که امروز با همکارانم تحصیل کرده و فکر کرده است و به این نتیجه رسیده است که صنعتگران چینی باید به چشم انداز احیای مناطق روستایی و رونق مشترک خدمت کنند. پایان سخنرانی کوتاه. نکته مهم ، پیامبر تجارت الکترونیکی (و صد نوآوری تجاری دیگر) ، البته با اشتیاق کم ، به صحنه بازگشت. بنیانگذار Alibaba او آخرین بار در ملا public عام دیده شد در 24 اکتبر، در سکوی یک کنفرانس اقتصادی در شانگهای ، جایی که وی کیفرخواست علیه مقامات مالی چین را تشکیل داد و آنها را به کاشت در پیاده فروشی های دولتی متهم کرد که دارای یک ذهنیت هستند مانع توسعه شرکت خصوصی می شود.


پس از آن ، کسی دیگر او را ندیده بود. فقط اخبار ناخوشایند درباره امپراتوری صنعتی آنها ، که توسط دولت چین مجازات و کاهش یافته است. شروع با Ipo by Ant ، باند دستی fintech، در اوایل ماه نوامبر هنگامی که در تلاش بود 37 میلیارد دلار در بازار سهام جمع کند ، مسدود شد. بانک مرکزی همچنین خواستار تنظیم دقیق فعالیت های مورچه شد. تصحیح یک اصطلاح نگران کننده در زبان سیاسی پکن: فرمولی که استفاده شده است حزب کمونیست از زمان مائو ، خط خودش را به رفقایی که اشتباه می کنند تحمیل کند. سپس او روی صحنه آمد انحصار چین ، با بررسی فعالیت های انحصار. در این سه ماه عدم اطمینان ، سرمایه گذاران احساس تکفیر کردند سهام علی بابا حدود 260 میلیارد دلار ضرر کرد سرمایه گذاری بین بورس های سهام در هنگ کنگ و نیویورک. و سپس ، در چین ، وقتی یک سیاستمدار یا کارآفرین بدون خبر دادن ناپدید می شود ، همیشه این سو that ظن وجود دارد که او در سیاه چاله سیستمی افتاده است که انتقاد را تحمل نمی کند.

جک ما اکنون دوباره ظاهر شده است. او می گوید با همکارانش درس خوانده و فکر کرده است. کلماتی که باعث می شوند بازتاب انتقادی از خود را تصور کنیم. همیشه مسئله تعدیل مورد نیاز گروه صنعت وجود دارد. در اوایل ژانویه ، به مطبوعات ایالت دستور داده شد که دیگر هیچ خبر و شایعه ای درباره تحقیقات علیه علی بابا و مورچه گزارش نکنند. سیگنالی که این فرضیه را پشتیبانی می کند شی جین پینگ آنها نمی خواهند جک ما را که سالها چهره صادرات سرمایه داری به سبک چینی بوده است ، نابود کنند. احتمالاً این میلیاردر به دلیل گفته هایش در مورد حمله به تنظیم کننده های مالی مجازات نشده است. تحت سرپرستی قرار می گیرند برای کاری که در خلوت انجام داد، ساخت سیستمی با توانایی شکست دادن بانک های ایالت فیل. این سیستم در سال 2004 متولد شد آلیپای، ابزاری برای تسهیل پرداخت آنلاین به مشتریان تجارت الکترونیکی چینی در سیستم عامل های مختلف علی بابا ، اما گسترش یافته و به امپراطوری فن آوری خوب تبدیل شده است که سالانه بودجه ، سرمایه گذاری ، وام و بیمه را به ارزش صدها میلیارد دلار کنترل می کند. رقیب بانک های دولتی چین.

در سال 2014 ، علی بابا spinoff Alipay را اجرا کرد و آن را به مورچه داد. سپس عملیات فرود در بورس سهام در شانگهای و هنگ کنگکه به مورچه اجازه می دهد حتی بیشتر گسترش یابد و به آن برسد ارزش بیش از 360 میلیارد دلاربالاتر از هر بانک چینی. برای شخص خصوصی حتی با کارت مهمانی مثل جک ما خیلی زیاد است. سخنرانی جک ما در شانگهای ، که وی آن را م institutionsسسات مالی دولتی پیاده رو می نامید ، 20 دقیقه طول کشید: تخمین زده می شود که هر دقیقه 18 میلیارد دلار هزینه دارد از ارزش بازار (بین ضررهای علی بابا و عدم سرمایه گذاری مورچه). تأثیری که شاید بیشتر از آن چیزی باشد که پکن خواسته است و فقط می خواهد بنگاه خصوصی را به صفوف خود برگرداند نه اینکه آن را نابود کند. آنها نیز لازم الاجرا شدند 50 ثانیه سخنرانی با معلمان کشور: سهام علی بابا امروز صبح در هنگ کنگ 6 درصد رشد کرد.

20 ژانویه 2021 (تغییر 20 ژانویه 2021 | 12:08 بعد از ظهر)

© پخش مجدد ذخیره شده استدیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *